Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Neolamprologus multifasciatus  (Read 37030 times)

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Neolamprologus multifasciatus
« on: 07 July, 2004, 10:57:36 »
Pre par dana sam uzeo kod JZH-a tri mala multifasciatusa, stavio sam ih u AQ ali su leleupiji i julid chromisi odmah poceli da ih ispituju ZUBIMA, ovi su se posakrivali u skoljke, a zenka julidochromisa se uvlacila unutra i pokusavala da ih izvuce, posto je ta agresija trajala bar 2 sata morao sam da preduzmem nesto. Sve sa skoljkama premestio sam ih u manji AQ od oko 20-ak litara, sto je za njih troje sasvim dovoljno. U tom AQ ima 10-ak skoljki, i odmah po ubacivanju poceli su polako da ih zauzimaju, svaki po jednu. Vec za dan su ih ukopali u pesak i sad se polako udvaraju, vrte, udaraju...Mislim da imam dva muzijaka i jednu zenku, sto se moze zakljuciti po ponasanju.Imam par pitanja:
-kada dostizu polnu zrelost (velicina, starost)?
-kako se jos mogu razlikovati polovi sem po velicini?
-hranim ih dobro natopljenim Tetra diskusom, jel to dobro?
Ovo sve pitam, jer sam zaboravio da pitam JZH-a, jer kad udjem u radnju ne znam u koji prvo AQ da pogledam...Unapred hvala!!!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #1 on: 08 July, 2004, 22:46:52 »
Evo prosla su vec 3 dana, a stvari stoje ovako:
-Akvarijum je skroz preoran, da se cak na nekim mestima vidi i staklo :? .
-Svaka riba je zauzela svoju teritoriju. Zenka levu stranu AQ, veci muzjak desnu, a manji sredinu, i svako ima po 2, 3 svoje skoljke...
-Zenka polako pocinje da dobija interesovanje za veceg muzijaka, koji je iskopao ogromnu jamu oko svoje skoljke. Polako mu prilazi i pokusava da ga namami u svoju skoljku. Mislim da u skorije vreme mogu imati neke mresne aktivnosti...I HOPE...:roll:
-Dva muzjaka se sepure jedan pred drugim, a ponekad i potuku. 8)
- I ono najvaznije od svega jedu ko ludi, i legalice im polako rastu :!:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #2 on: 09 July, 2004, 02:30:28 »
Ohohohohohoho, javljam se kao paciojent za prvi mrest :)

Ukoliko supes, a siguran sam da hoces, vrlo rado cu da otkupim deo mresta!!!

Ti bre postao vrlo aktivan proizvodjac ciklida!!!

Cestitam na uspesnoj akciji sa skoljkasima...
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #3 on: 09 July, 2004, 09:22:58 »
Ciklid Gile je pravo otkrovenje :!:

Bravo :!:   :thumbup:

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #4 on: 09 July, 2004, 11:44:03 »
Ljudi stvarno vam hvala na svim ovih pohvalama, ostao sam bez teksta :shock:
Piromane nema potrebe nista da otkupljujes, rado cu ih svima vama raspodeliti, po koliko budem mogao ( :!: da niko ne bude uskracen :!: ). Jer ipak sam ja taj koji vama duguje - za uvek bezrezervnu podrsku :idea:
Alzo, ajde nisam ni ja bas neki tamo baja, vec samo klinja sa puno slobodnog vremena koje trosim na meni omiljenu stvar - akvaristiku.Ma svi smo mi pomalo CIKLIDIOTI (dobar izraz za nas zaludjenike, na koji sam naleteo na net-u).
I za kraj sta reci nego HVALA na podrsci, i drzite palceve mojim Multifasciatusima.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #5 on: 09 July, 2004, 12:38:43 »
E da je i kod nas Joca Zoo Hobi :D
Pošto si ti još mlad,kako reče,nemoj sve slobodno vreme,da "ubijaš" na ciklidima,nego i u nekim drugim stvarima ,isto tako interesantnim ko ciklidaristika.
a za školjkšae,dobar ti izbor,to su po meni jedni zanimljivi ciklidi,pa ću vrlo rado čitati tvoja zapaženja o dogadajih u tanganyika školjkaš-akvariju.
Samo tako napred u nove mreste,mislim pobjede.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #6 on: 09 July, 2004, 12:53:00 »
Gile, sad ti lepo idi kod JZH da ti da malo Hikari BIO GOLD-a ili nesto drugo da se ti Multifasciatusi lepo pripreme za mrest.  Po meni su jos mali ali nikad se ne zna :?:  :wink:

Super je stvar sto si ih izdvojio u poseban akv. to isto cu ja da uradim sa mojim Brevisima jer od ludnice u mom 200L nema teorije da se fokusiraju na mrest, jer im razni predatori 'sede' nad glavom.

Sto kaze Bojko, ovo je super hobi i Ciklidi su izuzetne ribe ali neka ti to bude najlepsa sporedna stvar dok si jos, kako kazes, 'klinja'.  Samo tako i budi strpljiv :!:

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #7 on: 09 July, 2004, 23:56:51 »
A sta to on sadrzi, pa deluje kao afrodizijak (spansku musicu) i koliko kosta. Nisam znao da to pokrece mrest :roll:. Jesu li to granulice, ili listici, ili nesto trece....

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #8 on: 10 July, 2004, 01:35:59 »
Gile doticna hrana je dobra, ali nema dokaza da je pokretac mresta, stoga iskuliraj je i hrani onim sto imas. CIKLIDIOT je sjajn izraz, mnogo mi se svidja, her moderator ALJZO? Hoce li ovaj izraz da se nadje u analima naseg sajta?

Gile, koliko imas godina? Ako imas manje od 15, onda je sve cool, ako imas vise od 15, mars na plazu i da se potrudis da ne trosis vise od 30 min. dnevno na ciklidaristiku tokom leta!!! Jer leto je vreme kada mladi ljudi zive punim plucima, bice puno vremena za ciklide, kada naidje kisna jesen ili hladna zima.............

p.s. Gile, necu dzabe skoljkase, moze zamena, ti meni skoljkase, ja tebi nesto sto ja budem tada izmrestio, to je po meni korektno, i nemoj da poklanjas ciklide, kada buse malo stariji (barem punoletan) onda si svoj covek i poklanjaj koliko hoces, sada dok nemas svoje pare nego zivis na tudj racun, zaobidji poklanjanje i trampi, jer je to nacin da bez novca dodjes do novih zanimljivih ciklida!
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #9 on: 10 July, 2004, 10:43:27 »
Pa piromane imam 15 i po godina, tako da sam negde na sredini...
Sto se tice trampe to dalazi u obzir, i mislim da je to veoma dobra ideja. A kada sam mislio da poklonim, mislio sam na vas sa sajta, ali otom potom...Uostalom tu je uvek akvaristicka berza u AQUA MAGAZINU. Sta mislis da nesto slicno napravis na sajtu. Nije to neki posao, par tabela, kontakti, samo ako ti ne kvari zamisao izgleda sajta.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 February, 2018, 17:26:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]