Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Neolamprologus multifasciatus  (Read 37039 times)

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #30 on: 23 July, 2004, 09:43:48 »
Ovih dana nista novo u mom AQ sa Multifasciatusima.... :cry:
P.S. Ovih dana ih premestam u veci, pa cemo videti sta se desava?
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #31 on: 23 July, 2004, 10:01:21 »
Gile, ako nema preke potrebe nemoj da ih premestas :!:   Veci AQ iskoristi za neke druge ribe, skoljkasima je dosta i 20-30tak litara  :wink:

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #32 on: 23 July, 2004, 14:13:48 »
...Pa u tome i jeste stvar ja sam mislio da ovaj ima jedno 15-20 litara, a kad sam premerio ispade 12 l.I ajde sto je 12, nego aq ide dosta u visinu, pa gubi na povrsini dna, a jos i filter :cry: ... Tako da cu da u skorije vreme nabavim jedan od 30l, i jos barem 2 multifasciatusa. Jer u pravu je JZH, treba zaista da ih bude vise....a i trenutno imam dva muzjaka i jednu zenku, pa bi broj zenki trebao da se poveca :roll: .A premestanje nije uslovljeno samo velicinom, vec sam i juce primetio nesto sto lici na male tanke crvice da puze uz staklo. Koliko ja vidim broj im se polako uvecava, a dno ih je prepuno...
Razlog sto trenutno nemam mresnih aktivnosti je i temperatura koja dostize i 30, 31 stepen....

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #33 on: 24 July, 2004, 12:35:36 »
Ma ja mislim,da temperatura i nije najbitniji faktor za mrestne aktivnosti.Ipak,koliko ja znam,Ti imaš više mužjaka i to može biti i preči problem, od visokih temperatura u akvariju.
Ti školjkaši imaju neki zanimljiv život i što više pišem i čitam o njima, to su stvarno neki ciklidi,koji iako maleni,jako su atraktivni i kao takvi zanimčljivi za akvarista.
No ti ciklidi žive u kolonijama, pa ti je JZH več stavio jedan dobar savjet,treba ti više njih.Svaki mužjak,si nadje odgovarajuču ženku i vodi je na svoj teritorij,znači u akvariju,gdje su samo ti,ubrzo bi nastalo puno nekih teritorija,mada akvaristu nevidljivih,ali kod ciklida ima i hierahija te teritorialnost i to oni poštuju.
Pošto su ti školjkaši ikraši,znače,da žive u parovima i ustvari nit se ne micaju od svoje teritorije.I kako več napisao,treba imati za jedan par više školjki,kako bi par našao adekvatnu.
Podloga po mom mišljenju u takvom akvariju trebala bi biti jako fina,fini pesak bio bi idealan.Pošto ti ciklidi žive blizu obale ,trebalo bi da se ubaci i pokoje kamnej za dekoraciju i imitaciju prirodnog boravišta.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #34 on: 24 July, 2004, 18:29:15 »
Gileeeeee, kakvi crvici :!:  Sta trpas ti u taj akvarijum :!:  :shock:

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #35 on: 25 July, 2004, 12:16:05 »
Bojko, hvala na odgovoru. Sto se tice njihovog broja, nameravam da ih kupim jos 2, 3. Pa bi onda njihov broj bio zadovoljavajuci :roll: . Teritorije su jednako rasporedjene izmedju njih troje, ali jos uvek se nista ne desava...
Alzo stvarno ne znam sta su! Sto se tice trpanja u akvarium, nije ubaceno nista novo nakon sto je postavljen. Mada su mi one skoljke bili sumnjive, u svakoj je bili po malo zemlje, pa je mozda iz nje izaslo nesto (naravno prokuvane su, i ispirane barem 5 puta)...
Sta god da je nece ga biti za jedno 10 dana kad se budem vratio sa puta...
Onda cu da kupim pesak, sve cu jos jednom da otkuvam, i onda ne bi trebalo da bude problema...

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #36 on: 26 July, 2004, 14:37:37 »
Gile ! Ti crvici su ti jedna vrsta planarija i totalno su BEZOPASNI za ribe, cak sta vise dobro dodju kao ziva hrana za mladj. :wink:  :!:
Pozdrav, Joca

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #37 on: 26 July, 2004, 18:01:31 »
Joco hvala na odgovoru, stvarno mi je laknulo...Video sam ja da ih ribe jedu, i to da se dave u njima, tako da kad dok ne budem bio tu imace sta da jedu.
Inace ovi crvi su najvise dugacki pola cm , a siroki ni milimetar.
Samo se pitam otkud oni u mom AQ? Sta mislis kako sam ih uneo...

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #38 on: 26 July, 2004, 22:43:24 »
Možda kučama od puža,možda biljem,možda nesumice,možda su ih i koje muve donijele.
Puno varijanti ali eto ne treba ti da se brineš oko ishrane u vreme godišnjeg odmora.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #39 on: 27 July, 2004, 12:00:07 »
Pa nece im to biti glavna hrana. Hranice ih moj ortak svakog dana, tako da ce se osecati kao da sam ja tu :lol: .
Bojko, svaka od tih opcija je moguca, ali sad kad vidim da i oni necemu sluze, drago mi je.
P.S. Pokusacu i njih da prebacim u novi akvarijum. Sa jednim delom sljunka koji prenesem precice valjda i oni. :wink:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 February, 2018, 23:20:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]