Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Neolamprologus multifasciatus  (Read 40448 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #20 on: 15 July, 2004, 04:58:45 »
Gile, sada nemoj da diras akvarijum, ali kasnije i ubuduce, sve biljke koje imaju rizom, se ne zakopavaju, to jest rizom ne sme da se zakopa, jer istruli. Znaci kada bude bilo prilike, tu nanu odkopaj, i vezi joj rizom za neki panj ili za kamen (siga) i lepo ce da se "uhvati" za isti!
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #21 on: 15 July, 2004, 09:48:43 »
Ma to je jedna mala nana koja ja bila zakacena za jedan kamen, ali se odmah otkacila :cry: .A sada malo pluta dok ne pusti korenje...Hvala na savetu Piromane, to za rizom zaista nisam znao :oops:.
Bojko sasvim si upravu, svi imaju teritoriju, sa oko 2,3 skoljke, i neudaljavaju se mnogo od njih, jer i na najmanjinak opasnosti beze u skoljke ko ludi. A i te skoljke su im kao neko gnezdo. Stalno ih ciste, kopaju oko njih,itd.
A najzanimljivije od svega je kako ih premestaju. Kada skoljku hoce da doguraju na svoju teritoriju, oni iskopaju malu rupicu pored nje. Onda je gurnu u tu rupu i pored nje kopaju novu, i sve tako. Sve u svemu veoma zanimljivo i iteligentno :) .
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #22 on: 16 July, 2004, 10:08:44 »
Gile veoma je vazno(ako hoces da ti se skoljkasi izmreste) da skolje budu dovoljno velike da ribe(zenka) mogu da komotno udju u nju...

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #23 on: 16 July, 2004, 11:02:04 »
Joco ove imaju  u precniku oko 5cm. U skoljku udje zenka komotno, a ima mesta i za jos barem dve ribetine. Sto se toga tice to nije problem. Juce je malo falilo da i muzjak udje u zenkinu skoljku. Kada sam pogledao u AQ video sam zenku okrenutu za  skoro 90 stepeni, i muzjaka u istoj poziciji. Ona je polako plivala ka svojoj skoljci , a on ju je pratio. Na kraju je ona usla u skoljku, a muzjaku je cela glava vec bila unutra, kada se drui muzjak zaleteo u skoljku veceg, iovaj je bio primoran da se vrati. I to se tako desavalo vise puta.
Sada se nosim mislju da izvadim drugog muzjaka posto je izgleda on smetnja. Ima li neko neki savet???

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #24 on: 16 July, 2004, 14:14:42 »
Probaj da dotichnog muzjaka koji im smeta prebacish na neku drugu lokaciju,ako je moguce,barem na 7 dana,onda vidi sta se desava

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #25 on: 17 July, 2004, 10:13:07 »
Joco hvala na savetu :wink: . Bas sad se razmisljam to da uradim.
Nego posle onih pokusaja mresta izmedju muzjaka i zenke, to se vise ne desava. Zenka je dobila jacu koloraciju, i sad mnogo vise vremena provodi oko skoljke. Mujak pokusa ponekad da pridje skoljci. Ali ga zenka bez imalo agresivnosti odgurne svojim ustima od gnezda. Muzjak ne provodi toliko vremena oko cuvanja zenkine skolke, vec cuva svoju skoljku. Potpuno isto ponasanje kao i kod sajici(jedinim ciklidom sa cijim mrestom imam iskustva) posle mresta. Samo sto u ovom slucaju muzjak i ne brine bas toliko. E sad imam par pitanja:
-Koliki je period inkubacije(pri kojoj temperaturi)?
-Zasto muzjak ne provodi malo vise vremena oko zenkine skoljke?

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #26 on: 18 July, 2004, 22:15:15 »
Pa kad se ispusti ikre,period inkubacije jeste dva dna kod temperature 26 stupnjeva,a slobodno proplivaju negdje oko 5 i 6 dana./to teoretski/
A što se mužjak više ne muva oko ženke,mora,da mu se ne svidja,ipak ta je vrsta koja živi u parovima,pa ponekad valja više njih ubaciti u akvarij,kako bi se kasnije pronašao odgovarajuči par.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #27 on: 20 July, 2004, 09:20:15 »
Bojko hvala na savetu. To za period inkubacije sam procitao u Aqualex enciklopediji o Tanganjika ciklidima, i mogu ti reci da sam se mnogo obradovao :lol: .
U zadnja dva dana se izdesavalo mnogo stvari u AQ sa multifasciatusima.
-Zenka je dobili nenormalno veliku legalicu(1,5 - 2mm), i imala ju je malo vise od jedan dan. Legalica se malo kasnije ponovo pojavila, doduse manja, i opet nestala. Zenka sad pokazuje jednaku naklonost i ka drugom, malo manjem muzjaku. I stalno stanu jedno pored drugog, totalno se nakostrese i pocnu da se vrte. Mnogo vise vremena provodi u onoj skoljki ciji je otvor zatvoren drugom skoljkom.
E sad imam par pitanja:
-Kada zenki nestane legalica da li to mora da znaci da se izmrestila?
-U kom delu skoljke se polazu jaja? Negde pri ulazu ili jos mnogo dublje?
P.S. Bojko sad sam se setio koji bi mogao da bude razlog sto muzjak nije bas mnogo sa zenkom. Procitao sam da posle mresta muzjak ostaje sa svojom skoljkom, a ne sa svojim parom. Samo mi bas onda i nije jasno kako brine o malima :roll: . I tu ti ja ostadoh zbunjen :shock: .

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #28 on: 20 July, 2004, 18:26:16 »
Najveci "problem" u tvom akvarijumu sa N.multifasciatusima je sto ih nema BAREM 10 kom. N.multifasciatus i N.similis zive u grupama, znaci minimum 10 kom. Kad su svi na gomili mnogo manje su agresivni medjusobno, tj. mnogo vise su agresivniji prema drugim ribama braneci teritoriju. Sta da vam kazem,copor opasnih ciklida velicine max.3,5-4cm :wink:
Pozdrav, Joca

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #29 on: 20 July, 2004, 22:06:08 »
E sad si me stvarno zarazio. Ovih dana cu malo da razmislim, pa ako se odlucim da ih uzmem navraticu. Ali sta ti mislis da li se ovde ista desilo?
P.S. Jesli ih nabavio jos?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 21:04:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450