Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Neolamprologus multifasciatus  (Read 43261 times)

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
Re: Neolamprologus multifasciatus
« Reply #120 on: 26 July, 2009, 22:17:53 »
Pre par dana sam "doradio" akvarijum. Jednostavno im je bio potreban novi prostor za širenje kolonije. Primetio sam da se u desnom delu akvarijuma, gde sam do pre par dana imao kamenje, "štekaju" neke ribe, nekoliko mužjaka i nekoliko ženki.

Pripremio sam im novih 250 školjki, izvadio kamenje iz desnog ugla i potopio školjke.

Posle samo pola sata kolonija se raširila tj. jedan deo riba je presao u nove školjke.

Primetio sam da se kolonija dobro "ponaša" nema nekih većih tuča, starije ribe ne maltretiraju mlađe kojih ima sve više i više.

Trenutno u ovom akvarijumu imam oko 60 polno zrelih riba koje se, bogami sada sam 100% već aktivno mreste.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ax-R5l6PrUY[/youtube]

F0

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #121 on: 26 July, 2009, 22:27:47 »
Htedoh gore reci:
"....bogami sada sam 100% siguran već aktivno mreste."   ;)

Evo jedne scene koja mi se jako sviđa, hranjenje multifasciatusa...

Danas sam snimio ono što sam ranije obećao da ću snimiti...

Još jedan razlog zašto treba držati ove ribe u velikoj koloniji i u velikom akvarijumu...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=It71yB_BkFU[/youtube]
F0

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #122 on: 26 July, 2009, 22:31:45 »
Kao što sam gore već napomenuo najlepše od svega je videti 10 tak i više generacija kako zajedno živi...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KPD-foq0-Is[/youtube]
F0

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #123 on: 27 July, 2009, 11:04:12 »
ostajem bez teksta , slike govore same ... :)

Sa koliko Neolamprologus multifasciatus, si krenu i u kom vremenskom periodu si dosao do oog broja ili ti ove lepote ....
Uvek,sem ponekad ostajem nasmejan.

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #124 on: 27 July, 2009, 12:13:40 »
Poceo sam sa 6 komada, kupio sam ih po sistemu 3 veće i 3 manje ribe iz grupe od 30tak riba, koje nisu iz istog legla te taj sistem 3 vece i 3 manje zapravo i nema nekog preteranog smisla ali eto, imao sam srece pa sam "ulovio" 3 m i 3ž  :D  :D  :D

Kasnije sam nabavio jos jedan par sa druge strane, ribe koje nisu u krvnom srodstvu sa predhodnih 6 komada, čisto da "osvežim krv.... Moja preporuka je da se nabavi 6 do 10 riba.

Nabavio sam ih pre tačno godinu dana, oko 20.07.2008 (6 prvih)  :) ali su ziveli u manjem akvarijumu sa drugim školjkašima (altolaprologussp" Sumbu Dwarf" nekih dva-dva i po meseca. Tek nakon recimo tri meseca su dobili "svoj" prostor tj. dobili su solo akvarijum za sebe i tada su počeli mrestovi.

Dakle, sve u svemu, nakon 8 meseci, odprilike, sam stigao na ovaj broj. Krajem februara su dobli nov smestaj koji se ovde spominje i tada je počela expanzija broja riba...   :)  :)  :)

F0

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #125 on: 28 July, 2009, 09:01:49 »
Moram da prokomentarisem sto sam i ranije,cinio. Zadivljujuce je videti ovaj broj ciklida ,posebno na cistocu akvarijuma, i s obzirom koliki je broj skoljki nema nagomilavanja izmeta, kako to postizes, moram jos jednom da pitam .... bas mi je ok . :)
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #126 on: 30 October, 2013, 23:08:17 »
U ovoj temi nije dugo pisano, a vidim i da nema adekvatnih fotografija opisane vrste (tj., ima ih, ali po drugim temama), pa aj' da ubacim nekoliko ovde...

Na prvoj je mužjak, na drugoj se vide mužjak, ženka i malci, a na trećoj je mlada jedinka.

Offline radisa89

• Početnik
  • *
« Reply #127 on: 26 November, 2013, 15:33:43 »
ribetine su fenomenalne, i ja sam nedavno kupio mini koloniju (3z i 1m). Stavio sam ih u poseban akvarijum i ubacio 7 skoljki koliko sam imao tad, danas sam sakupio jos 26 skoljki vinogradskog puza u nekom napustenom vinogradu koji nije tretiran hemijom bar 5 godina unazad. Skoljke su bile zaprljane zemljom, oprao sam ih par puta mlakom vodom, istresao zemlju iz njih koliko sam mogao, zavlacio prste i stapice za usi kako bih ih sto bolje ocistio. Prilikom pranja sam ih muckao i mislim da sam ih jako dobro isprao. Zatim sam ih kuvao dva puta ukupno oko sat i po a kljucali su po 10-15 minuta minimalno i onda sam ih jos jednom oprao. Zanima me da li sada smem da ih stavim u akv. ili treba jos neki tretman da odradim?

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #128 on: 26 November, 2013, 16:52:52 »
Smeš. :)

Offline radisa89

• Početnik
  • *
« Reply #129 on: 26 November, 2013, 16:59:29 »
potapam na tvoju odgovornost  :D

Salu na stranu, hvala na pomoci!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 September, 2018, 23:24:47

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1899
  • Latest: Rades7
Stats
  • Total Posts: 154901
  • Total Topics: 9356