Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Silikon za izradu akvarijuma???  (Read 7255 times)

Offline Miner

• Član
Silikon za izradu akvarijuma???
« on: 07 July, 2004, 08:55:34 »
Posto sam cuo price sa raznih strana da nevalja ovaj silikon, pa nevalja onaj silikon, zakljucio sam da bi trebalo da se poistavi pitanje:

Koji silikon je najbolji za izradu akvarijuma?

Da li je to slovenacki Tekasil za akvarijume, dali je to Tiger iz Grcke ili pak neki drugi.
Mislim da bi ovde najvise mozda mogao da pomogne Piroman.

Ja inace sam do sada najvise koristio Tiger iz Grcke i njime lepio akvarijum od 375 litara. Ali sada imam nameru da uradim jos 2-3 akvarijuma, a tesko mogu da nadjem Tiger, pa me intersuje koji silikon se kod drugih pokazao kao kvalitetan, odnosno pouzdan.

Offline kori

• Napredni član
(No subject)
« Reply #1 on: 07 July, 2004, 09:49:56 »
NA SLEDEĆEM OKUPLJANJU DONEĆU AUSTRIJSKI SILIKON KOJI IMA DA SE KUPI KOD NAS. PA MOŽEMO ZAJEDNO DA POGLEDAMO DA LI ON ODGOVARA ZA LEPLJENJE AKVARIJUMA. JA SAM GA KORISTIO U DRUGE SVRHE I MOGU VAM REĆI DA JE GUŠĆI OD NAŠIH I NEMA MIRISA. VRLO JE ELASTIČAN I ODLIČNO ZAPTIVA
++Svaki trud se isplati++

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #2 on: 07 July, 2004, 14:23:20 »
Mislim da bi bilo bolje da neko napise koji silikon je koristio, nego da se pokusa sa nekim koji niko nije koristio. To ne znaci da silikon koji j Sale pronasao ne bi treblao koristiti, ali ne bih zeleo da eksperimentisem na akvarijumu od recimo 250 ili 300 litara.  :shock:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #3 on: 07 July, 2004, 19:51:06 »
Moj odgovor nece da se svidi Bojku :(

Sorry, ali slovenacki silikoni su niskog kvaliteta, pogotovo sto ih proizvodi, hmmm necu da serem ovde, nije vazno, samo zaobidjite slovenacke silikone!

Ono sto sam ja odlucio da koristim kao silikon za akvarijum od 1t, je GE ili ti General Electric, kosta puno, ali nisam imao nikakve problem sa njim. Preciznije upotrebio sam ga nekih 6 meseci po isteku garantnog roka i sve je sjajno!!!

Uopste uzevsi, silikone proizvodi mnogo manje firmi od broja "proizvodjaca", jer postoji mnogo doradjivaca, to jest firmi koje kupuju polugotov proizvod, i dodaju punilo ili pigment u njega, stoga najsigurnije je kupiti silikon pravog proizvodjaca, koji ga nije "oplemenio" ovo treba shvatiti negativno, da bi povecao zaradu!

Jos da oddam da covek koji meni lepi akvarijume (4X250l, 1X750l, 100X8l,1X350l itd) koristi neki grcki silikon, ja nisam siguran koje je ime proizvodjaca, ali sam siguran da ni jedan od svih ovih akvarijuma ne curi!!!
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #4 on: 07 July, 2004, 22:02:44 »
Pa Piromane pošto si ti čovjek toga zanata,ja ti vjerujem,a znaš i sam,da mi fali još samo SCG pasoš.
Dakle ja ti 100% vjerujem ono što si napisao o silikonu sa Dežele.

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #5 on: 08 July, 2004, 10:52:52 »
Zahvaljujem se Piromanu. Jedino bi ga zamolio da detaljnije objasni gde je nasao silikon GE ili General Electric, koliko kosta i tome slicno. Takodje, mislim da bi bilo dobro da sazna koji to grcki silikon koristi taj covek koji mu lepi akvarijume.
A ostale molim za njihove sugestije.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #6 on: 08 July, 2004, 15:25:51 »
Mineru:

1. GE silikon sam kupio u jednoj prodavnici na banovom brdu, koja NE postoji vec nekoliko godina :(, ali znam da sigurno mozes da ga narucis preko Tesica 063/207-455, pozovi ga, reci mu da te je Zoran iz DRAMIN-a uputio, i raspitaj se da li moze da ti nabavi silikone za lepljenje akvarijuma, i konkretno GE silikon!

Sto se tice grckog brenda, mislim da ima neko smesno ime tipa tigar i sl., moram da okrenem coveka da ga pitam, sto cu moci da uradim sledece nedlje i da ti saznam tacan naziv!

Bojko, znam ja da si ti malo ciklidno lud :) Da budem precizan, ja neznam kakav je kvalitet svih proizvodjaca sikonskog lepka u Dezeli, ali znam da ono sto ima da se kupi na nasem trzistu nije nista spektakularno...

Inace mogu jos da dodam, da postoje razno-razni specijalni lepkovi za akvarijume, i ja smatram da je to bacanje para u svim slucajevima, sem kada se vrsi podvodno lepljenje, u tom slucaju klasicni slikonski lepci, ne dolaze u obzir, vec iskljucivo specijalni podvodni lepkovi koji se proizvode u Americi.
Pozz
Piroman

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #7 on: 16 July, 2004, 08:35:20 »
Piromane,
Da li ima vesti od tvog coveka koji pravi akvarijume?  Koji silikon on koristi?

Ocekujem i druge ljude da daju svoja iskustva i predloge. Nije valjda da niko ne zna za silikone koji se koriste za lepljenje akvarijuma.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #8 on: 16 July, 2004, 19:24:36 »
1. proizvodjac: SUDAL,  proizvod: SILIRUB - prodaje ga firma DUAL FIT iz Beograda
2. grcki silikon, proizvod: S100, prodaje ga firma NEOTON (nalazi se u blizini instituta majka i dete)

To su dve preporuke mog izradjivaca akvarijuma...

Nadam se da ces na osnovu ovih informacija da uspes da zavrsis posao!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 10:21:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328