Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Početak - potrebna pomoć  (Read 45146 times)

Offline PeraCar 55

• Napredni član
Re: Pomoc oko svega (akvarijum,ribetine,...)
« Reply #100 on: 01 September, 2013, 06:55:27 »
Dobrodošao na forum! :)
Silmert ti je sve rekao,pogledaj sve vrste i reci nam koje ti se dopadaju,pa ćemo ti reći šta može a šta ne.
I nikad ne mešaj ciklide sa različitih kontinenata ili jezera.Sve što ti nije jasno,samo pitaj :)

Offline PeraCar 55

• Napredni član
Re: Pomoc oko svega (akvarijum,ribetine,...)
« Reply #101 on: 01 September, 2013, 08:12:37 »
Probaj da uklopiš što veći akvarijum,bar 100l,pa tu možeš uzeti nekoliko Malawi ciklida,da se uhodaš,da vidiš kako se ponašaju,pa ako bude bio taj veći akvarijum jednog dana,imaćeš nekog iskustva.
I ciklide drži same,bez gupika,neonki,platika itd.,kada budeš video ciklide,zaboravićeš na ove ostale :)

Offline cikiciki

• Početnik
  • *
Pomoc:(
« Reply #102 on: 06 October, 2013, 09:39:38 »
Nakon preseljenja i prvobitnog potpunog kraha u gajenju ciklida(i dalje ne znam razlog stotinama pokojnih ribetina) pokusacu ponovo..
Molim vas da mi date predlog kako sve ispocetka da uradim..
aq je 160x50x35..ima dva filtera sa unutrasnjim zazorom..3d pozadinu..
Molim vas da mi kazete sta i kojim redom da radim..sta da stavim za filtere i sta da stavljam od hemije..
Nadam se da ce sad ispsti sve kako treba jer sam zaista ocajan..

Offline Bauk011

• Značajni član
Re: Pomoc:(
« Reply #103 on: 06 October, 2013, 10:24:29 »
Pa toliko tekstova ima ovde na forumu kako su ljudi radili i sta su radili, prelistaj malo forum...Ili napisi sta si i kako radio...

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #104 on: 06 October, 2013, 11:46:57 »
Za pocetak napuni filter odgovarajucim materijalom, ubaci vodu u akvarijum, par cistaca (ancistrusa) i pusti ga da radi i da se ciklira tako jedno mesec, mesec i po dana...u medjuvremenu, sa strane imas veoma poucne tekstove sta i kako treba, a ako negde zapne, slobodno pitaj. Srecno

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #105 on: 06 October, 2013, 12:11:10 »
Koje ciklide zelis...sirok pojam..oces li biljke....koja podloga,imas li panjeve....daj malo detalje...lep je to Aq....ja malo veci radim al za prolece...za moje Jaguare....:)

Offline cikiciki

• Početnik
  • *
« Reply #106 on: 06 October, 2013, 15:49:55 »
Verovatno cu mbune..imam kvarcni pesak.a da sta.kamenje..za biljke ne znam jos..a sta da stavim u filter i kojim redom?

Offline djuma

• Veoma napredan član

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #108 on: 06 October, 2013, 18:23:08 »
Verovatno cu mbune..imam kvarcni pesak.a da sta.kamenje..za biljke ne znam jos..a sta da stavim u filter i kojim redom?
biljke zaboravi odmah ako ces mbune, osim par vrsta, sto sitniji pesak, cikliraj akvarijum 28 dana,cirkulacija vode, pa tek ubacivanje riba.  kao sto su napisali prethodnici u tekstu citaj, nema sta nema od najgupljih pa do najspecificnijih pitanja. ako imas  vremena  brljaj po forumu , pa javi sta si uradio a imas i dosta slika, pa ti mozda  moze nesto i  zapasti za  oko, i sto se tice slaganja kamena,

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
11 December, 2018, 13:19:56

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154929
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 81
  • Online Ever: 450