Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Početak - potrebna pomoć  (Read 38553 times)

Offline toma972

• Početnik
  • *
potrebna pomoc
« Reply #10 on: 20 September, 2005, 14:25:16 »
Vec pet godina imam akvarijum od  50l i drzao sam razne ribetine i sa njima svasta preziveo(razne bolesti,crkavanja grejaca,kuvanje crkavanje pumpe itd.)Juce sam se oslobodio poslednje tri ribetine i idmah sam kupio ciklide 4 kom. u radnji ne znaju koji su samo su mi rekli da su africki,znam jedino da se ne mesaju sa Americkim i to je to. Nakon ubacivanja ribetina po svim propisima :) tri sede na dnu u jednom uglu a jedna u drugom i samo se kriju a u radnji su ludovale da li neko moze nesto da mi kaze de sam pogresio jel ne bih voleo da se pokajem jer mi se ciklidi mnogo svidjaju. Akvarijum ima najsitniji kvarcni pesak i nekoliko kamenova vecih, pumpa za vazduh i spoljni prelivni filter. Imam utisak kao da im smeta svetlo ili sam upario pogresne ribe.

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
Re: potrebna pomoc
« Reply #11 on: 20 September, 2005, 14:36:51 »
Ribe su verovatno pod stresom sacekaj jos dan dva pa vidi hoce li da zivnu.Pogledaj i topic o filtraciji meni je dosta pomogao.Pozdrav od pocetnika ciklidasa. CIKLID_212

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #12 on: 20 September, 2005, 14:37:56 »
Veoma je bitno da identifikujes koje su ribe u pitanju. Cinjenica da su afrikanci ne govori mnogo, a jos manje da ne mogu da se mesaju sa ostalim ciklidima. Daj bilo kakav opis, pa mozda ih nekako i identifikujemo.
To sto samo cuce nemora da bude opasna stvar. Najverovatnije je zbog promene sredine i takvo ponasanje je krajnje normalno.
Raspitaj se u radnji koji su ciklidi u pitanji, ili jos bolje daj neku fotku!
Pozdrav
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline toma972

• Početnik
  • *
« Reply #13 on: 20 September, 2005, 22:23:19 »
Evo fotki.Cini mi se kad sam ih slikao da poziraju ili ih je blic hipnotisao.I ios jedno pitanje da li moze koridoras i ancistrus da se drze sa njima i ako ne moze koji algar i koji muljas moze.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #14 on: 21 September, 2005, 01:17:00 »
Ja mislim da je na prvoj slici Mpanga(eventualno demasoni, mada sumljam), a na poslednjoj Acei. U svakom slucaju muljare, koridorase, niposto ne stavljaj u taj akvarijum. Ancistrusi su i vise nego dobrodosli!

p.s. ja sam izuzetno los u identifikaciji ciklida!!!!!!!!!!!!
Pozz
Piroman

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #15 on: 21 September, 2005, 10:52:29 »
Prvi definitivno nije mpanga, ali u svkakom slucaju je mbuna tj. ciklid iz jezera Malawi.
E sad nastaje problem. Cuvati malawi ciklide u akvarijumu od 50l je vize nego zajebana akcija, i po mom skromnom misljenju nemoguca misija. Nemoj da mislis da te bedarim jer mi to nije uopste namera.
Sada ste je tu je. Kupio si i to je to, ali mislim da treba da odes do radnje i da mu gurnes ciklida u bulju jer ako ima nesto sto ne podnosim, to su prodavci koji valjaju sta stignu samo da uzmu lovu i boli ih uvo.
Posto imas malawi ciklide OBAVEZNO povedi racuna cime ih hranis. Hrana mora biti vecinom biljnog porekla jer ce u suprotnom da obole od BLOATA a onda im WC solja ne gine.
Pozdrav
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Miner

• Član
« Reply #16 on: 21 September, 2005, 11:13:53 »
Ako je riba na prvoj slici ista onoj koja se nalazi skroz desno na drugoj slici onda je to Pesudotropheus demasoni. Ribe na ostalim slikama mi najvise lice Pseudotropheus acei.
Znaci obe vrste su Malawi ciklidi. Treba da prihvatis savet koji ti Lucky dao u vezi nacina ishrane. CIKLID_111

Offline toma972

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 21 September, 2005, 18:57:21 »
Hvala svima na pomoci , imam samo jos  par pitanja.Kako se razlikuju ustonose od ikrasa i u koju vrstu spadaju ove moje i koliko ribetina jos mogu da dodam tj.koliko ih najvise sme biti u aq.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #18 on: 21 September, 2005, 20:33:14 »
Ti imaš Malawi ciklide,a baš 99% Malawi ciklida jeste ustonoše,što znaèi,da su i tvoje.
No ako ti je akvarij samo 50 l ja sam mišljenja,da bih ti trebao pogledati za neki veèi akvarij,jer po mom uvidu jeste 50 l puno premaleni akvarij za držanje  Malawi  ciklida.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #19 on: 21 September, 2005, 23:11:01 »
Tomo, lepo ti Bojko rece, KUPUJ novi akvarijum!!!

Sada kadi se inficirao, nema ti spasa, i neces moci da izdrzis da ne nabavis jos ciklida, a taj akvarijum moze da bude mali i za te koje imas. Inace mnogo je lakse da se odrzava veci nego manji akvarijum!!!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 20:14:47

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327