Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Alge na pesku! PROBLEM!  (Read 11278 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Alge na pesku! PROBLEM!
« on: 06 July, 2004, 14:59:50 »
Molim za savet :!:

Odnedavno su pocele da mi se pojavljuju alge na pescanoj podlozi u mom 500L akv.  Imam utisak da su se prvo formirale na staklu (u prvo vreme nisam imao algare) pa se se preko donjih ivica prosirile na pesak i, bukvalno, se sirile po pesku kao nekakva prekrivka dok mi 70% povrsine nisu prekrile alge.  To se sve dogodilo u 3 nedelje tokom koje nisam imao ni jednu promenu vode zbog Octozina (lecio blazi obliko Bloata) i nedostatka Haloex-a.  Mislim da je 'bajata' voda pomogla brzi razvoj ali me zanima uzrok :!:  :?:

Kakve su to alge :?:
Kako da sprecim takvu pojavu:?:

Sifoniranjem sam odstranio 90% algi sa povrsine peska (ukljucujuci jedno 5kg peska na koji su se nahvatale) i nadam se, posto cistaci savrseno ciste stakla i ostalo, da se to nece ponoviti.
Inace porimetio sam korelaciju izmedju upotrebe Spirulina listica i tih algi po pesku (a mozda i povecanje temp. u akvarijumima) jer sam slican slucaj imao i u manjem akvarijumu.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #1 on: 07 July, 2004, 00:11:47 »
ALZO, to ne postoji kao problem ukoliko imas tropheus-e u akvarijumu, oni jednostavno nekoliko puta dnevno izriljaju sav pesak i prozderu pelcere algi, ja imam na tone algi na staklu, koje tropheus-i redovno sisaju, ali na pesku nema ni tragova lagi, jednostavno suvise su efikasni u ciscenju istih!!!
Pozz
Piroman

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #2 on: 07 July, 2004, 08:44:41 »
Alzo, moje iskustvo sa algama je vrlo slicno tvome, ali i Piromanova konstatacija sa Tropheus-ima je takodje 100% ispravna.
U mom akvarijumu gde su bili samo Altolampprologus cmpressiceps Gold Head javio se isti problem sa algama. Hrana je bila "zelena", alge su prekrile i kamenje i podlogu i pocele da se sire na staklo. Nije pomoglo ni sifoniranje, ni rucno ciscenje, nista. Nisu pomogli cak ni Ancistrusi, nista.
Kada sam u taj akvarijum ubacio Tropheus-e, alge su nestale bez traga. :lol:

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #3 on: 07 July, 2004, 09:20:03 »
Hvala ali mi niste pomogli jer mozda nisam bio dovoljno jasan.  U navedenom akvarijumu imam 24 Tropheus-cica (4-6 cm) i tri ancistrusa :!:

Mozda GRO LUX pravi sranje :?:

Offline kori

• Napredni član
(No subject)
« Reply #4 on: 07 July, 2004, 09:45:16 »
JA SAM IMAO ISTI PROBLEM I RESIO SAM GA NA SLEDECI NACIN.
AKVARIJUM IMA 150 LIT. U TAJ AKVARIJUM IMAM 8 ANCISTRUSA I 1 GIBICEPSA, VODU SAM MENJAO SVAKIH 7 DANA ( NIKAKVE HEMIKALIJE ZA ALGE NISAM SIPAO ) I TAKO TEK POSLE 3 NEDELJE ALGE NESTANU. OD RASVETE IMAM ARCADIA ( ORIGINAL TROPICAL ) I GROLUX KUPLJEN KOD JZH-A.
++Svaki trud se isplati++

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #5 on: 07 July, 2004, 10:39:17 »
Alzo, onaj drug sto je bio sa mnom kod JZH-a ima isti problem, akvarijum je 50 litara unutra su 5 mpangi i 5 zebri, i algar. Neonka je GROLUX Sylvania. Vodu redovno menja....itd....Ja mislim da je problem GROLUX.
A ja....ja se ceo zivot mucim sa algama i za sada jedino mi je resenje ribanje algi sa stakla magnetom...sva sreca ja ih na pesku nemam. Doduse moji leleupiji preoru ceo akvarijum bar 2 puta dnevno, tako da sve klice od algi izumuru u mraku duboko zakopane( ako ih uopste ima). Inace sijalica je PHILIPS Aquarelle.
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #6 on: 07 July, 2004, 11:53:46 »
I ja se izvinjavam zaboravio sam da navedem i jos jedan "detalj". U tom akvarijumu je bila Grolux neonka, pa sam je zamenio sa kineskom CH neonkom. Mislim da je to deo resenja, a i ovo resenje sa cestom promenom vode nije lose.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #7 on: 07 July, 2004, 14:11:31 »
Dobro, izgleda da smo identifikovali uzrok (glavni)!?  Znaci Gro-lux pravi sranje jer nemam dovoljno biljaka pa zelene alge divljaju.  Vodu menjam na 7-10 dana i mislim da je to dovoljno cesto.  Ako nekome nesto padne na pamet nek VICE!

Hvala

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #8 on: 07 July, 2004, 19:35:49 »
ALZO, ti mene uopste nisi razumeo, citaj izmedju redova, SMANJI HRANJENJE TROPHEUSA, da pocnu da riljaju po pesku!!!

Sto se tice stakla, magnet efikasno zavrsava posao...
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #9 on: 08 July, 2004, 09:12:12 »
Razumeo sam te, ja ih inace ne tovim vec ih hranim 2 puta dnevno po malo!  Rovare oni non-stop a algari odrzavaju staklo sasvim uspesno na moje veliko zadovoljstvo jer mi je zadnje staklo prilicno nepristupacno.  Sve jedno, pricamo o 'uklanjanju' posledica a mene interesuje UZROK!  

Hvala.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 June, 2018, 02:40:21

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154845
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 62
  • Online Ever: 450