Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Narandzasta fleka na celu muzjaka pembe  (Read 10955 times)

Offline Markoni

• Član u razvoju
  • **
Re: Narandzasta fleka na celu muzjaka pembe
« Reply #20 on: 16 February, 2007, 16:56:22 »
Ma ja bi te ribe drzao malo u pivu. Aj boja tako tako, al' ne da su veseeeeele. Aj ljudi, da zakljucujemo ovo:  Dakle, fantom1 neka lepo kaze ima li tih dokaza za te oligozlezde ili ne? I konkretno pitanje: da li si ti primetio OCIGLEDNU razliku kod riba hranjenih pivskim kvascem i riba koje se hrane kvalitetnim hranama Tetra,Hikari, Hai Feng..... I jos da ta razlika opravdava mucenje vode  koje sam kad zamislim digne mi se kosa na glavi.

Moje misljenje je da treba koristiti dobre kupovne hrane, i ne izmisljati toplu vodu. Pa i nije to neki izdatak majku mu, ja ne pusim pa eto neka taj kesh ide ribicama ;)

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #21 on: 16 February, 2007, 17:41:47 »
 Da se malo ukljucim u temu...

Ja evo nisam ljekar ali zato studiram Akvakulturu  i do sada zaista nisam cuo  za oligo-zlijezde. Inace sam pojam ''Oligo zlijezda'' mi zvuci suvise neozbiljno da bi bio uvjerljiv. Ako se diskutuje o boji tijela kod riba, ona je na PRVOM mijestu odraz da tako kazem ''rada'' pigmentnih celija ili Melanocita koje su smjesten u dermisu.

Imaju mogucnost skupljanja i sirenja i u principu su radijalnog oblika.

Skupljanje i sirenje zrnaca melanina unutar melanocita je  od glavnog uticaja na boju ribe i regulisan je neurohormonskim mehanizmima.

Kolicina Beta karotena moze biti od velikog uticaja ali nije mi poznato da isti moze da se nakuplja u samim pigmentnim celijama. Visak beta karotena koji nije iskoriscen za antioksidacione procese u organizmu talozi se u misicima (mesu) riba. Na taj nacin moze se uticati na pojavu crvenog ili blago pink mesa. Ako je u tkivu prisutan u izrazito visokim koncentracijama onda moze imati uticaja na boju riba. Na tom principu funkcionise vecina danasnjih komercijalnih hrana za akvarijumske #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide#, dakle nakupljanje karotenoida u  misicima.

Sto se tice pivskog kvasca, mislimm da hranjenj  riba istim spada u domen drevnih, da ne kazem primitivnih metoda ishrane. U industriji riblje hrane materije koje su se dobijale iz pivskog kvasca odavno se uglavnom sintetisu vjestackim putem.

Ne kazem da ne pokusate sa pivskim kvascem, dobar je, ali samo kazem da je to smaranje s obzirom da sve to vec postoji u kkomercijalnoj hrani.

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #22 on: 16 February, 2007, 20:06:46 »
  Joco nadam se da ova rasprava nece pokvariti nase odnose. Nisam rekao da si prodavao pivski kvasac, vec da on njega ne mozes da prodas i da ce ti se smanjiti prodaja druge hrane za onoliko koliko tvoji kupci budu trosili pivski kvasac.

Ne tvrdim da sam ti ja prvi put za to rekao, ali si tako delovao i tome ima oko 8 godina. Mora da i Sveta hamovic nema pojma cim hrani ribe pivskim kvascem.

Sledeca stvar ne da sam probao nego ribama redovno dajem pivski kvasac i rezultati su ocigledni. Riba uvek ima lepsu boju. I jos jednom ponavljam ni ja ni bilo ko od vas ne sme ribe samo sa njim hraniti, nego normalno uz drugu hranu, kad na njega dodje na red, znaci ako imate 5 do 6 hrana, pivski kvasac dolazi tek 6 ili 7 hranjenje na red. Ako ne probate, necete znati. Bolje se kajte za sve uzivotu zato sto ste probali, nego zato sto niste. Jer sa ovim drugim se nikada necete pomiriti.

I jos nesto za Jocu.

Joco ja volim da dodjem kod tebe i svaka diskusija sa tobom je ok. pa kada bismo svi isto mislili, nikada se ne bismo pomakli dalje od ovoga sto znamo. I da ja mislim da bi bilo lepo da i se i ti jednom udostojis i dodjes kod mene, makar iz pristojnosti. Ii si ti neki veliki dzek pa smatras za ponozenje da svratis.

U svakom slucaju te postujem i pozdravljam.

Offline kori

• Napredni član
« Reply #23 on: 16 February, 2007, 21:09:21 »
Sada je meni jasno zasto JZH ima dosta MB piva u radnji (manje piva - manje vitamina), kako kazu POLA PIJE A POLA CIKLIDIMA DAJE.
Sto se tice gospodina G.Kreclovic-a, on je Dr. Veterine i radio je na seciranju majmuna i odavno nije aktivan u struci, jer se intezivno bavi politikom (sada je u G 17+).
++Svaki trud se isplati++

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #24 on: 16 February, 2007, 23:38:28 »
  Da Kori tako je, samo on ima i jos jedan doktorat, doktorat patologije, i medju prvih 10 je koliko sam obavesten u svetu. Inace doktorate je zavrsavao zajedno sa cerkom jednog od vlasnika Sere, otuda je i poceo prvo sa uvozom Sere. Ja sam nekada radio kod njega dok je jos radio na torlaku, i jako se dobro poznajemo. Znaci imao sam dosta prilika da razgovaram sa njim.

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #25 on: 17 February, 2007, 02:37:51 »
Kad smo vec kod rumenila kod seljaka hoce li hirurg i to da objasni,pa da isteramo sve na cistinu?!?!?!?!?!?!?!
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline HIRURG

• Početnik
  • *
« Reply #26 on: 17 February, 2007, 03:11:45 »
kiboree,

mislim da na takve postove nema smisla davati odgovore sem ako se mozda salis?! Od sunca ljudi crne a ne rumene kazes!!!!!!!?????!?!?!?!?!?!?!? to nema nikakve veze jedno sa drugim! Dajte ljudi pisite o ciklidima, ne lupajte gluposti!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #27 on: 17 February, 2007, 03:16:14 »
Hmmm,

REDNECK je naziv za seljaka u americi, i prilicno je tacan, jer onome ko radi na njivi, tesko da moze da pocrveni ili pocrni lice ili obrazi, uglavnom mu najebe vrat od sunca :) :) :)
Pozz
Piroman

Offline Toblerone

• Član
« Reply #28 on: 17 February, 2007, 18:45:11 »
Nego kad smo vec kod seljaka(redneck-a) , dali je nekom palo na pamet da hrani ciklide neprskanim jabukama ?

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #29 on: 25 February, 2007, 00:41:00 »

by HIRURG on 17/2/2007 4:11:45

kiboree,

mislim da na takve postove nema smisla davati odgovore sem ako se mozda salis?! Od sunca ljudi crne a ne rumene kazes!!!!!!!?????!?!?!?!?!?!?!? to nema nikakve veze jedno sa drugim! Dajte ljudi pisite o ciklidima, ne lupajte gluposti!

Posto ja lupam gluposti (kao i vecina ljudi izgleda) i svaki drugi moj post se brise daj molim te "prepametni" objasni mi kako to seljak niti poscrni niti porumeni na Suncu(a radovi su uvek U SRED NAJVECIH VRUCINA)???????

Ti izgleda nikad nisi ni bio na Suncu ( na poljskim radovima) kad tako bulaznis,i sve to samo sto si navodno neki vajni "hirurg" i zato sto si iz Beograda(jako u p*ck* m*t*r*n*)

Zato i propade ovaj sajt(zbog nekolicine ljudi).....

Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 July, 2018, 14:46:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348