Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Narandzasta fleka na celu muzjaka pembe  (Read 10952 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Re: Narandzasta fleka na celu muzjaka pembe
« Reply #10 on: 12 February, 2007, 10:59:16 »
Odusevljen sam ovom temom! ;-)

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 15 February, 2007, 21:53:42 »
Dragi Fantome1,

Danas sam neshto bolestan i smoren, pa moram da ti se zahvalim sto si me ovako oraspolozio.Ja kao buduci lekar i sadasnji akvarista, nikada nisam cuo vecu kolicinu nalupanih gluposti na jednom mestu. mislim da bi obavezno trebao da organizujes svoja zapazanja i napises neki rad, imaces dobru sansu za nobelovu nagradu! Svojerucno si potukao saznanja dvesta godina medicine! Evo da ti kazem svi se u radnji rumenimo (iako sa sela nismo, uglavnom)!

Verovatno smo uneli veliku kolicinu betakarotena (u obliku lav piva) pa su nam se "oligozlezde" maksimalno rashirile ko zvezde danice(nase saputnice)! sad bez zezanja, to je najveca budalashtina koju sam cuo ikada! Oligo zlezde, ne samo da ne postoje nego je i ime maksimalno nenormalno. Oligo na latinskom znaci malo ili nekoliko shto bi u prevodu znacilo "nekolike zlezde",koliko znam, ni jedne zlezde u zivim organizmima nemaju zvezdast oblik, drugo betakaroten, koji predstavlja provitamin A, se u organizmu pod uticajem raznih koenzima pretvara u retinol i druga jedinjena, nikako ne spada u OLIGOELEMNTE! Oligoelemnti su uglavnom elementarni metali koji se u organizmima nalaze u relativno malom broju. Ono sa seljacima koji piju izvorsku vodu pa su zato rumeni je cista budalashtina! Ne bi trebao da pises takve gluposti ako ne umes ni da ih objasnis, rumena boja lica nastaje ISKLJUCIVO OD CRVENE BOJE KRVI U DILATIRANIM KAPILARIMA U POTKOZNOM SLOJU LICA! Koza se crveni pod uticajem razlicitih faktora (od dejstva autonomnog nervnog sistema- parasimpatikusa \ SIMPATIKUSA, hipotalamusa kao dela limbickog sistema(EMOCIJE), pa sve do povisenog krvnog pritiska, punokrvnosti, spoljne i unutrasnje temperature, lekova, kardio i neuro toksina!) bunarska, izvorska, kanalizacijska,USRANA, mineralna, niti bilo koja druga voda apsolutno nemaju blage veze sa tim! Betakaroten moze da se javi u nekim pigmentim celijama (hromatoforama\ hromatocitima) aLI NIKAKO ne u zlezdama! ni u jednoj zlezdi na svetu nema magacina betakarotena, a ako gresim ocekujem da nam predstavis link ka nekom naucnom radu koji potvrdjuje gluposti koje pises.Cak i kad bi trebalo da se dodaje betakaroten u ishrani, trebalo bi davati neki preparat na bazi bundeve ili sargarepe a ne pivski kvasac! Odakle ti informacije da se ribama formira kolicina pigmenta kad su male?! To je, koliko je u mom znanju potpuno netacno! Da je tako, ribe bi imale boju odmah, ili se mozda pigment "krije" dok ne porastu?? Koliko znam hmelj ne raste ni u Tanganjici ni u Malawiju pa ni u Amazonu! Prosto ne znam kako da opovrgnem toliku kolicinu sranja koje si napisao. Za to bi mi trebali sati i dani a i tebi bi trebalo znatno predznaje iz histologije, biohemije i biologije da bi sve to shvatio. Kako god bilo, ovaj post je namenjen da se skrene paznja ljudima sa sajta da ne veruju u tekstove koje pisu ljudi koji su maksimilano skloni da izvaljuju izmishljotine, bez ikakvog obzira na kolege akvariste koji bi sa istim stekli potpuno pogresne informacije i potencijalno ugrozili zivot svojim ribama(ciklidima).

sa postovanjem,  

HIRURG i DRUGARI U POSETI JZH-U
Pozdrav, Joca

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #12 on: 15 February, 2007, 23:25:09 »
I neka odem u offtopic ali moram upitati kolegu koji je izlozio svoje mislenje o fantomovom komentaru(posto neznam da li je joca ili hirurg ovo pisao)...
Posto se u prethodnom komentaru tvrdi da fantomov komentar u vezi seljaka "cista budalastina",molio bih da nam se objasni zasto su onda seljaci toliko rumeniji u licu(i zdraviji) od ljudi koji zive u gradu??
Sigurno nije zato sto seljak provede po ceo dan na njivi i oko stoke,jer bi onda morao biti CRN u licu posto od sunca sigurno ne moze da porumeni...
I da li je iko od vas pio cistu izvorsku vodu a ne onu koju flasiraju i prodaju je kao "prirodnu izvorsku vodu"???
Ako je iko pio onda zna sta i o cemu pricam...
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #13 on: 16 February, 2007, 01:48:23 »
   Kao prvo nigde nisam naveo da je betakaroten oligoelement, vec da oligoelementi uticu na razvoj oligozlezdi, a da se betakarotenluci ( nisam naveo: kada predje u vitamin A ) sakuplja u oligozlezdama. Sa gospodinom Kreclovicem sam jednom prilikom razgovarao o oligozlezdama. Ako gospodin Kreclovic koji je bio glavni doktor, ali pravi doktor a ne lekar, na Torlaku na ispitivanjima novih lekova na majmunima, dakle ako on meni ni jednog trenutka nije rekao da oligozlezde ne postoje, vec je usao samnom u pricu i malo mi pojasnio neke stvari i oko njihovog oblika i oko njihovog dejstva, ja mogu samo da konstatujem da vi lupetate.

A Joco reci mi molim te da sada nemas pojma o pivskom kvascu, ili mozda se pravis lud. Najverovatnije ako ljudi pocnu da hrane ribe i sa time tebi ce se smanjiti prodaja hrane, jer pivski kvasac ne mozes da im prodas. :)

Sto se mene tice ja ostajem pri svome, ako me niko ne poslusa ja nista necu izgubiti, a ako neko zeli da stvarno proveri moje iskaze neka uzme on knjigu "Ihtiologija" i tamo ca sve sto sam rekao naci malo bolje i opsirnije objasnjeno.

Jedini problem je sto je to jako velika knjiga, nigde se spominje Tropheus, Neonka, Japanka, samo RIBA i to na hiljadu strana, pa je malo smor.

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #14 on: 16 February, 2007, 01:55:14 »
  Hmelj ne raste u jezeru tanganjika, ali selena ima i u vodi, a u vodovodnoj vodi ga nema. Ja sam godinama hranio ribe sa pivskim kvascem, Sveta Hamovic isto i niko od nas ih nije pobio, samo cete vi. Joca ih je isto hranio i nije ih pobio, a kladim se da ih i sada hrani.

Mora i da Nemacka firma Dennerle nema pojma, a isto i njihovi naucnici, kada prodaju bas takav preparat, a i ovi iz Tetre sa Tetra Vitalom. Nisu dosli kod vas da se konsultiju, trebali su da im ovako ce ostati slepi.

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #15 on: 16 February, 2007, 02:31:00 »
Evo ga S7

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #16 on: 16 February, 2007, 03:10:20 »
 Evi i jedne slike koju sam skinu sa starog snimka svoje odgajivacnice. Tu se mogu videti i S7 preparat i pivski kvasac zajedno sa ostalom hranom koju sam davao ribama.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #17 on: 16 February, 2007, 09:38:25 »
Konstruktivna diskusija koja nas ciklidase ostavlja u totalnom 'zbunu'!

Voleo bih da JZH sada replicira inace odoh po 2kg pivskog kvasca! ;-)

Offline HIRURG

• Početnik
  • *
« Reply #18 on: 16 February, 2007, 12:45:38 »

Dragi Fantome1,

svakim novim postom razocaravas svojim nedostatkom inteligencije. Pre nego sto krenes da lupetas o stvarima o kojima nemas pojma, raspitaj se malo da ne ispadnes totalni idiot. Od jutros tvoje postove cita pola Klinickog Centra i umire od smeha. Posto  zakljucujes da ja lupetam, bilo bi mi drago da se opkladimo. Ukoliko mi dokazesh da su seljaci rumeni zato sto su im razvijenije """oligo zlezde""" na licu nego ljudima iz grada, svecano cu da se odreknem medicine i akvaristike zajedno. Ako to nisi u stanju da uradis , moras pred svima nama na sledecem okupljanju da pojedes pakovanje pivskog kvasca i da nikada vise ne pises nesto sto si izmislio ! Jel moze ? Otici cemo ako treba do profesora dermatolgije i profesora vaskularne hirurgije da cuju tvoju teoriju. Sto se tice Gorana Kreclovica, "Glavnog Doktora ( ne lekara)  koji radi na majmunima " , nemam nista protiv da nam se i on pridruzi u opkladi pa da jedete kvasac zajedno.

Drugo, ne vidim sta pokusavas da dokazes time sto kacis sliku vitaminskih preparata za ribe? kome otkrivas toplu vodu?A i sa Svetom Hamovicem bi trebao ponovo da popricas ili da kada ti nesto prica bar zapisujes, posto vidim da si vecinu informacija upamtio pogresno. Da , molio bih te da nam ovde navedes tacno knjigu ili rad gde tvoje price o """""oligo zlezdama """""" mogu da se potvrde. znaci knjiga, ime autora, godina izdavanja. mislim da nikome nece smetati da je sa uzivanjem procitaju iako na hiljadu strana pise samo RIBA, RIBA, RIBA. Ljudi sa ovog sajta nisu idioti i u stanju su da citaju i druge stvari sem Tropheus , Japanka, itd. pozdrav

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #19 on: 16 February, 2007, 15:32:35 »
Neso,

o "cuvenom" pivskom kvascu sam prvi put cuo od Svete Hamovica,a ne

od tebe kako tvrdis, znaci CISTA LAZ! Tada sam ga i probao na mladim

ciklidima (pre otprilike 10 god.), i sve sto sam kao rezultat hranjenja

dobio je bila mutna voda i ni B od BOJE kod mladji. Nije los (kao dodatak

hrani), isto tako i nista spec. znaci moze se bez njega!

Naravno da ga nisam nikada prodavao niti cu, i ne znam odakle ti ta suluda

ideja??!

Ako ti nesto nije jasno znas gde sam (blejao si i sedeo sto puta kod mene

u radnji!), dodji i da ti uzivo objasnim kako nisi u pravu!

Sve ostalo ti je vec napisao HIRURG...
Pozdrav, Joca

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 July, 2018, 12:27:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348