Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Čir i plik na koži???  (Read 19831 times)

Offline Noik

• Napredni član
Re: Rane na Ramirezima
« Reply #10 on: 08 November, 2006, 20:10:38 »
Evo,danas crko najveci muzjak,a ovi ostali se drze nekako,nedaju da ih bolest savlada.Veci aq nemam gde da smestim,u drugom aq-u imam krupnije amere,ali ne bi ramirezi izdrzali pored njih ni 5 min.Znaci ostaju u 50 L,lecim ih Contraichtyem,pa sta im bog da. U isto vreme kada i ja,i moj drug je uzeo ramireze,cuva ih u josh manjem aq,sa gomilom drugih riba,a kolki je debil,hrani ih sa svim i svacim(znaci kad on jede,jedu i ribe,ali stvarno) i njemu su extra,super napreduju,lepsheg muzjaka od njegovog nisam video,a moje tretiram skoro ko da su diskusi(hrana,voda,temp...) pa ih bolest satre.Jbg...

@ Ultrashmele;nebije ih altospinosa,skroz je ravnodushan prema njima

Za sada se normalno ponashaju,videcemo sta ce dalje biti...

• Guest
A.compressiceps akne alert
« Reply #11 on: 09 November, 2006, 16:13:11 »

100 litara

4kompresicepsa, 3 kalvusa, par brevisa, par dontija, tri mala narcisa, par H.obliquidens

Na donjem delu vilice dominantnog muzjaka A. compressiceps (6cm), pre dva dana osvanula je kvrga. Roze izraslina nalik akne vulgaris. U pocetku sam mislio da je ranu zadobio od fajta sa cimerima ali mi to lately sve vise lici na neku infekciju.

Od 60 fotki telefonom uspeo sam da izdvojim ove dve. They suck I know.

Sta ciniti?

• Guest
Re: A.compressiceps akne alert
« Reply #12 on: 09 November, 2006, 16:20:36 »
1

• Guest
« Reply #13 on: 09 November, 2006, 16:34:19 »
1

• Guest
« Reply #14 on: 09 November, 2006, 16:37:04 »
2

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #15 on: 09 November, 2006, 19:13:36 »
Ne vidi se bas dobro, ali...

Po velicini bih rekao da je to neki ektoparazit, ali proces tokom kog je to nastalo mi ne lici na proces "kacenje" ektoparazita...

Pre ce biti neka infekcija, ali mi je oblik vrlo cudan... Mozda je cir?!?

Pogledaj ovaj link, mozda nadjes nesto nalik tvom problemu...

P.S. Pretpostavljam da bi onda lek bio costapur, mycopur ili bactopur, ali koji tacno...? CIKLID_133
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #16 on: 09 November, 2006, 23:27:48 »
Zaista se jako lose vidi na slici. Ja sam imao slican problem. Na stomaku maticnog calvusa se pojavio cir, koji je u pocetku izgledao kao akna, za nedelju dana je toliko narastao da je bukvalno eksplodirao. U tome mu je pomogao i drugi calvus koji ga je neprestano chachkao po rani. Mislio sam da mogu da se oprostim od omiljenog calvusa. Prestao je da jede, skrivao se po uglovima akvarijuma. Kada mu je rana izgledala kao velika rupa na stomaku, odvojio sam ga i tretirao sera mycopurom. Za nedelju dana poceo je da jede, veliki je borac. Za manje od mesec dana rana je skroz zarasla, tako da se danas i ne primecuje gde je cir bio. Mozda moj primer i nije isti kao tvoj problem, ali ti preporucujem da upotrebis mycopur po prilozenom uputstvu, i pratis napredovanje... Pozdrav...
Tanganyika rules...

• Guest
« Reply #17 on: 10 November, 2006, 00:27:37 »
Hvala obojici.
Jbga ceo dan pokusavam da uslikam camulju, ali mi ne polazi za rukom. Neverovatno je koliko brzo raste. Za sad se normalno ponasa...klopa, haresira sve koji mu se priblize i sl. Probacu sa mycopurom...

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #18 on: 23 November, 2006, 21:23:14 »
I danas je uginula zadnja zenka ramireza.Prvo joj se oci naduju,onda tako zivi 2-3 dana i rikne.Jbg...

Offline miana

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 02 December, 2006, 23:43:18 »
Nikad nisam imala problema sa ribama dok nisam kupila Ramireze.Vec sam pisala o svojim problemima pa ne bih da ponavljam ,ali kad si spomenuo naduvene oci ,moze li neko reci od cega se to desava ? Trenutno moj posljednji muzjak ima naduvene oci ,nekoliko dan je plivao tako sto se rotirao oko uzduzne osi ,jako brzo ,kao da nema ravnotezu ,skrge su mu natecene ,crvene i brzo dise.Sad je stabilan ,Normalno pliva ,ali ima uzasno izbuljene oci .Mijenjala sam vodu ,upalila aeraciju ,i gledam ..Jedino mi to preostaje ..Ima neko neki komentar?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 08:06:29

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348