Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Klackanje pembi  (Read 1889 times)

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Klackanje pembi
« on: 05 November, 2006, 21:47:57 »
O ovoj temi je bilo govora, ali bih zamolio canove koji imaju iskustva da me posavetuju sta da radim. Situacija je sedeca:

Pre nekoliko dana jedna pemba je pocela sa klackanjem. TJ nemormalno da pliva. Ovih dana su joj se pridruzile jos nekoliko. Hranim ih dva puta dnevno i to samo sa Tetra phill listicima. Normalno jedu kada im dam hranu, ali brzo krenu da se klackaju nakon toga.

Sta moze da bude u pitanju i kako da resim probem?

Unapred zahvalan!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline zdule

• Značajni član
Re: Klackanje pembi
« Reply #1 on: 05 November, 2006, 22:45:40 »
Ako jedu nemoj da se plasis menjaj vodu male cesce i vremenom ce klackanje da prestane. Jedini problem je sto moze da potraje i preko mesec dana.

ZDule...

ps. kada uzmu da "tutumrace" u mestu obicno u nekom cosku ili senci onda pocni da se plasis

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #2 on: 06 November, 2006, 01:24:06 »
Opusteno Lucky...

To je sastavni deo odrastanja Tropheusa, svima se desavalo.

Ja se licno ne secam kad se poslednji put desavalo mojim maticnim (a desavalo se ranije...), ali evo mali su sad u bas toj nekoj fazi pa se desi s vremena na vreme da se neki zaklacka... Onako levo desno u ritmu rada pektoralnih peraja...

Nego ti meni preko telefona rece hranis ih 3 puta  CIKLIDI_433 ...

2 puta je sasvim dovoljno, mozes neki dan slobodno da preskocis jedno hranjenje, ako vidis da se to bas pojaca onda nemo da ih hranis ceo dan... Nista im nece skoditi... I zapamti BOLJE GLADAN TROPHEUS NEGO PREJEDEN (BLOAT-ovan(MRTAV)) TROPHEUS!!!

Moj ti je savet da nabavis Sera floru hitno i zamenis im taj Tetra Phyll njome, nemam iskustva sa tom hranom, ali mislim da je flora mnoogo "laksa"...

Takodje, posto si u mogucnosti, premeri parametre vode iz akvarijuma kao i vode koju dolivas pri zameni... Cisto da eliminises to kao mogucnost...

Ako si u mogucnosti koristi nesto protiv hlora/hloramina/teskih metala pri zameni...

Najcesci uzrok klackanja je stres (po mom misljenju) a znamo sta sve moze biti stresno... Pogotovo ima stresa pri toj velicini, jer se oni jos uvek koskaju medjusobno kako bi uspostavili hijerarhiju (nikako da naucim kako se pise ova rec  CIKLID_200 ), tako da ti je moj savet da se naksimalno trudis da eliminises ostale faktore stresa, kako bi sveukupno pao na minimum...

Mislim da je to sve, ne vidim u cemu bi drugom bio problem?!?! CIKLID_133

Znaci samo opusteno, uzivaj u svojim ribama, i trudi se da im obezvedis sto bolje uslove (u sta ne sumnjam... ) ;-) ...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #3 on: 06 November, 2006, 13:28:47 »

Takozvano 'klackanje' Tropheusa svakako nije normalno ali je uobicajeno kada im nesto fali.  Cesto, kada se nista ne preduzme, nista pozitivno se ni ne dogodi po pitanju njihovog zdravlja.  Medjutim, da bi se krenulo sa lecenjem mora da se tacno utvrdi sta im je i da se reaguje sto pre.

U svakom slucaju MOJ savet za Tropheuse (njihovo drzanje) je:

- redovne zamene vode (+ dobra filtracija)

- umanjenje nivoa stresa (dobrom postavkom dekoracije u aq)

- umereno hranjenje (najkasnije do 3 sata pre gasenja svetla)

- guzva (broj = zapremina akvarijuma / 10 + 10-20%)

Ukratko, to je to.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 12:19:29

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]