Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: *** izbora riba za 70 litara  (Read 13741 times)

Offline Top_Spin

• Početnik
  • *
Re: Pomoc - Aq 70l
« Reply #50 on: 18 January, 2011, 16:03:23 »
ok. nema veze! ja o ciklidima nisam znao i naravno ni sada ne znam koliko vecina vi ovde na forumu znate ! zato sam se i uclanio,da mi pomognete ! postavio sam pitanje,video da ne moze i odustao sam od toga ! mislim da tako svi treba da radimo zato sto ne mozemo da mucimo ribe samo sto nam se svidjaju zbog tog i tog razloga. to je moje misljenje!

Offline ivcha09

• Početnik
  • *
« Reply #51 on: 18 January, 2011, 17:38:17 »
Ovo nije kritika uperena na nekog određenog člana pa ni na tebe, već jednostavno su se više puta pojavile teme u kojima novi/neiskusni članovi pitaju koje Malawi ciklide mogu da drže u manjim akvarijumima.

Umesto da ih odmah neko ''preseče'' i napiše da (konkretno) Mbune ne idu u akvarijume ispod 100 (čitaj 200) litara, kreće sa sa nekim pričama kako je neko držao tu grupu riba u još manjoj litraži i kako je taj experiment dobro prošao. Nemogu da verujem da se podržavaju i iznose iskustva koja ne doprinose kvalitetu ciklida i kvalitetu držanja istih.

Ne razumem? Zasto da se neko "preseche" odmah ako vec ima volju i zelju da se oproba sa ciklidima koje nikada u zivotu nije imao prilike da vidi? Da li je bolje da se upozna sa njima, njihovim navikama, temperamentom to jest da ih zavoli ili je bolje da se odmah preseche i odustane?
Sto se mene tiche, da ciklide nisam poceo da chuvam u tom akvarijumu od 55l i zavoleo ih, verovatno ne bih svake godine pravio sve vece i vece akvarijume za njih a i mene.
A kvalitet chuvanja je diskutabilan jer niti mi zivimo pored malawija niti isti mozemo da dopremimo u nas stan...eto primorani smo da ih pazarimo po ko zna kakvim odgajivacnicama u kojima ih cuvaju u akvarijumima od po 20-30l.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #52 on: 18 January, 2011, 18:26:13 »
Treba da se ''preseče'' baš zbog toga da shvati da takve ribe ne idu u takve male akvarijume, nego da se ''da se upozna sa njima, njihovim navikama, temperamentom to jest da ih zavoli '' u adekvatnoj litraži.

*** Napominjem, a i napisao sam ranije, da je ovde reč o čuvanju Malawi ciklida (Mbuna) u malim akvarijumima. Većina članova koji su i postavili to pitanje su dobili savete da se u takvoj litraži preorjentišu na druge vrste ciklida.

Offline Fifty

• Napredni član
« Reply #53 on: 18 January, 2011, 20:42:22 »
Malawi ne moze da se prenese u akvarijum , ali ni kavkaski ovčar se ne drzi u stanu
« Last Edit: 18 January, 2011, 20:51:52 by nedara »
Tanganjika bato ...

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #54 on: 18 January, 2011, 22:58:54 »
Malawi ne moze da se prenese u akvarijum , ali ni kavkaski ovčar se ne drzi u stanu

Ova ti je ka Njegoseva  :)

Offline Top_Spin

• Početnik
  • *
« Reply #55 on: 20 January, 2011, 14:52:12 »
A jel bi mogle 2 zebrice (3.5-4cm) i 6 gupika sa kribosima? Posto mi je  zao da ih poklonim odavno ih imam (:

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #56 on: 20 January, 2011, 15:35:48 »
Mislim da ti nece biti problem a to niko ne zna 100 % sigurno...svega sam se nagledao po zoo-shopovima u kojima prodaju ribe a da ne pricam kakvih sam se lovackih prica naslusao od prodavaca i samoprozvanih doktora akvaristike da bi se jednom mogao napraviti post samo sa biserima bilo bi tu smijeha...

Offline Top_Spin

• Početnik
  • *
« Reply #57 on: 23 January, 2011, 21:27:33 »
Jos jedno pitanje :D kupio sam dva veca kamena i nekoliko manjih iz zoo shopa,jel bi bilo ok kad bi napravio rupu u ta dva kamena,kao pecinu!?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 10:39:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]