Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: bloat juznoamerikanaca  (Read 3546 times)

Offline miana

• Početnik
  • *
bloat juznoamerikanaca
« on: 19 October, 2006, 16:17:50 »
Kako rece kolega ,moguce da mi ribe crkavaju od bloata ..Ovo koliko sam procitala jedan od simptoma je  napuhavanje stomaka ..moje ribe (ramirezi)nikad nisu napuhane ,imale su crno tijelo i oci ,leprsale perajama i izgledale kao da hvataju zrak ,ali nikad nisu bile napuhane niti bilo sta se desavalo sa oblikom njihovog tijela...
drugo stvar ,ja ih hranim gotovo iskljucivo Prodac-ovim Biogran ,hrana namjenjena ciklidima .nesto malo uhvate od tabletice za ribe dna (biljna hrana) ..hranim ih jednom dnevno , malo ,ali nista im drugo osim toga ne dajem ...vodu mijenjam jednom sedmicno ...nisam nikada mjerila vrijednosti ,ali me uvjeravaju da je taj izvor,izvor meke vode i ta voda nije hlorisana ..moracu izmjeriti ,pa cu definitivno znati ...
e sad sam ja razvezala pricu ,ima li neko neki savjet ,komentar ,ili bar link gdje bi mogla procitati nesto vise o bloatu JA ciklida !?

Guest

• Guest
Re: bloat juznoamerikanaca
« Reply #1 on: 19 October, 2006, 21:31:09 »
zdravo
Imao sam ja sličnih problema u početku. Svako jutro bar po jedna ugine. Ima na forumu nekoliko diskusija na tu temu, a ima i među artiklima. http://www.ciklidi.org/modules/articles/article.php?id=24

Ono što je moje iskustvo (ja sam početnik) je da je se situacija smirila nakon tretiranja akvarijuma preparatom sera baktopur direct, neke tablete koje se razmute i sipaju u AQ. Voda posle bude žuta narednih nekoliko zamena!

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #2 on: 21 October, 2006, 19:40:27 »
Ramirezi se nikada ne naduvavaju kada su pod uticajem  bloata a razlog za to je sasvim jednostavan. Vecina juznoamerikanaca su mesozderi a samim tim i imaju mnogo kraci digestivni trakt za razliku od biljojedih afrikanaca koji takodje oboljevaju od ove bolesti u akvarijumskim uslovima.
Naravno ne treba iskljuciti ni naduvavanje kao oblik manifestovanja ove bolesti kod juynoamerikana jer se i ona moze javiti kod pojedinih jedinki.
Ja moje ramireyije i amerikance uopste ne hranim industrijskim hranama ili se barem trudim da takav oblik ishrane smanjim na najmanju mogucu meru jer je upravo suva industrijska hrana po meni krivac za ovu pojavu.
Ukoliko svojim ribama obezbedis sto vise bioloski ciste zive hrana pa cak i mix govedjeg srca smanjices ovu pojavu na nulu!
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline miana

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 23 October, 2006, 23:08:15 »
OK,imam mogucnost ,i vec sam se bavila mislju da nabavim Enhitreju .Posto zasad nemam mogucnost nabaviti nista drugo ,da li bi im ishrana samo sa enhitrejom bila jednolicna? Govedje srce ne mogu ubacivati jer se bojim raspadanja i zagadjenja vode jer mi je podloga trenutno prekrivena javanskom mahovinom .Bojim se da bi mi u njoj zaostajali komadici ...

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #4 on: 24 October, 2006, 07:12:46 »
Enhitreja je odlicna hrana ali je malo verovatno da ces biti u mogucnosti da napravis dovoljno velike kolicine za svakodnevnu ishranu.
Sto se mene tice mozes im je svakodnevno davati mada neki odgajivaci savetuju da im se ne daje suvise cesto.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Boxi87

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 05 May, 2015, 01:03:49 »
Primetih danas na oskaru izbocinu na sredini tela,izgleda kao cvoruga. Ima je samo sa jedne strane. Riba normalno pliva , jede i ima uobicajeno ponasanje. Ovog oskara ima preko pet godina i zivi u 250l sa jos par stanovnika aq.. Ne znam da li je BLOAT ili nesto drugo u pitanju.

Offline Boxi87

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 05 May, 2015, 01:07:51 »
Ovde se vidi velicina izbocine.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #7 on: 05 May, 2015, 07:36:20 »
Bloat se javlja simetrično i niže u predelu stomaka.

Offline atanasa

• Član
« Reply #8 on: 05 May, 2015, 08:15:40 »
8 putnik je pre nego bloat.  ;)

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #9 on: 05 May, 2015, 08:39:35 »
8 putnik je pre nego bloat.  ;)

hjhahhah
Gizmo

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 01:55:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 89
  • Online Ever: 450