Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Da li mogu i kako, malci različitih vrsta i veličina zajedno?  (Read 11744 times)

Offline ozd@

• Član
Re: Pomoc oko mesanja malaca
« Reply #20 on: 18 May, 2011, 18:23:20 »
i ja imam slican problem....sutra cijedim nove male caerulese, pa sam kontao ove sad sto su mi u mrijestilici koji su stari oko mjesec i pol da pomjesam sa demasonima koji su u zasebnom aq na oko 3 cm velicine... e sad neznam sta da radim!?

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #21 on: 18 May, 2011, 19:17:16 »
Ide mrest za mrestom a ja toliko para za mrestilice nemam  :laugh: :laugh: :laugh:

Ne valja ni kad imas ni kad nemas :D

Ozde nemoj da gladas tako na stvar,vec ako moras da ih mesas gledaj da budu isti ili slicni po velicini,da veci i jaci ne bi bili pri hranjenju brzi,sto dovodi do zaostajanja ovih drugih,a i faktor kinjenja je prisutan.Ako je razlika velika,cesto dolazi do ubistava onih malih.Pogotovu onih koji jos imaju makar malu zumanacnu kesu.
Pozdrav

Offline Koka

• Napredni član
« Reply #22 on: 18 May, 2011, 20:23:02 »
Brate Floyde u pravu si skroz! Nije bilo mresta 3-4 meseca a sad u mesec dana 10-tak....
Gledacu da ih razdvojim bar dok najmanji malo ne dobiju na snazi i brzini... Mozda im ubacim malo kreatin u ishranu da brze napreduju :laugh: :laugh: :laugh:

Offline nesa1

• Napredni član
« Reply #23 on: 18 May, 2011, 21:47:57 »
Ljudi dajte neki savet. Dali smem da mesam malce na oko 1 cm koji imaju oko 25 dana sa novim malcima koji su proplivali pre 5-6 dana ili da sacekam jos malo?

To sam danas upravo uradio u malom aq. gde su Demasoni stari oko 2 meseca, i prikljucilo im se 20-tak Coral reda, starih 16 dana.
Nikakvih problema!
Malo su se upoznavali, pratio sam celo popodne, vidim da uzivaju svi.
Kod mene bez problema. :cool:

Offline marsenic81

• Napredni član
« Reply #24 on: 18 May, 2011, 22:27:52 »
Ovo sto je rekao FLOJD nema nikakvog osnova. Prvo nam nisi rekla koje malce imas da bi neko dao odgovor, jer ima dosta riba koje mogu da se cuvaju zajedno iako ih ima vise generacija  ;)
to je bar iz mog iskustva, a mislim da ce se sloziti i neki iskusniji akvaristi.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #25 on: 18 May, 2011, 22:34:03 »
Meni se desava da kada iz mrestilice prebacim u akvarijum za malce ribetine, pokidaju ih,do jutra ne ostane ni jedna.A te u mrestilici su recimo mladje 2 nedelje a dostignu velicinu onih sto su van mrestilice.I ja mislim,to je to,ne mogu im nista,kad ono pojedu ih...ne kapiram to nikako...

Offline Koka

• Napredni član
« Reply #26 on: 19 May, 2011, 12:56:01 »
Ljudi dajte neki savet. Dali smem da mesam malce na oko 1 cm koji imaju oko 25 dana sa novim malcima koji su proplivali pre 5-6 dana ili da sacekam jos malo?

To sam danas upravo uradio u malom aq. gde su Demasoni stari oko 2 meseca, i prikljucilo im se 20-tak Coral reda, starih 16 dana.
Nikakvih problema!
Malo su se upoznavali, pratio sam celo popodne, vidim da uzivaju svi.
Kod mene bez problema. :cool:
Nadam se da ce tako biti i kod mene!  :)

Offline Koka

• Napredni član
« Reply #27 on: 19 May, 2011, 12:59:01 »
Ovo sto je rekao FLOJD nema nikakvog osnova. Prvo nam nisi rekla koje malce imas da bi neko dao odgovor, jer ima dosta riba koje mogu da se cuvaju zajedno iako ih ima vise generacija  ;)
to je bar iz mog iskustva, a mislim da ce se sloziti i neki iskusniji akvaristi.
Najsatrije su mi mpange na oko 1 cm (20-25 dana), kingsizeji oko7-8 dana, zebre 7-8 dana...
za koji dan vadim flavuse i opet mpange...
Hvala

Offline Koka

• Napredni član
« Reply #28 on: 19 May, 2011, 13:00:53 »
Najsatrije su mi mpange na oko 1 cm (20-25 dana), kingsizeji oko7-8 dana, zebre 7-8 dana...
za koji dan vadim flavuse i opet mpange...
Hvala
I da... musko sam. Nadimak je zbog prezimena...
Nadam se da cu i sad dobiti odgovor :laugh: :laugh: :laugh:
Hvala svima...

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #29 on: 19 May, 2011, 18:01:11 »
Ovo sto je rekao FLOJD nema nikakvog osnova.

Da si procitao posteno Kokin post video bi da itekako ima osnova.
Pozdrav

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 December, 2018, 12:52:19

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450