Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Amatitlania (Archocentrus) nigrofasciatus ''Nigrus'' - CONVICT/ROBIJAŠ  (Read 84683 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #20 on: 11 February, 2004, 23:52:32 »
1. Ja nemam nista, ali ZDule ima macolu...
2.Mogu ja od tebe da napravim hibrida slicnog blinkiju, tako sto cu da ti zabijem jednog nigrofasciatusa u jedno oko, i onda tvoje jedno preostalo oko i nigrofasiatusova 2, daje ukupno 3 oka pa cete da budete kao blinki...
3.Vadi se stok i zazidjuje soba do visine od 120 cm, premazuje Izolit PENETRAT YU-om i dobija poveci akvarijumski prostor, ili se postuje oglas sadrzine:
"
Mladjani Tosa, trazi homo partnera fana akvaristike, svoje analne usluge ne naplacujem u novcu, vec u akvarijumima!!!
"

8)
Pozz
Piroman

Guest

• Guest
(No subject)
« Reply #21 on: 12 February, 2004, 09:22:57 »
:roll:  ovaj... ja se nadam da je ovo demokratski forum i da mere represije nece biti primenjivane (ZDule & njegova macola su moji drugovi) :)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #22 on: 12 February, 2004, 17:39:12 »
Da da, mere represije, da da, nece da budu primenjene, da da, itd, da da..

:x
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #23 on: 14 February, 2004, 15:52:10 »
Svidece ti se kad ti kazem 8)  :lol:  :D
Pozdrav, Joca

Offline 013

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #24 on: 15 March, 2004, 15:21:48 »
Pitanje za gospodu

Koliko nigrofasciatus-a mogu da drzim u akvarijumu od 60l?
Koje su kompatibilne ribe sa njima?
Da li se mreste u zajednickom akvarijumu?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #25 on: 15 March, 2004, 16:54:02 »
Maximalno 3 odrasla para, ali posto su nigrofasciatus-i nesto specijalno, ni 10 parova nece da dozivi katastrofu. Pravi izbor je ipak jedan par, koji ce konstantno da se mresti.

Stvarno kompatibilne ribe su izuzetno agresivni africki ciklidi, ili bliski im rodjaci, americki ciklidi. Kada napisem stvarno kompatibilni, imam u vidu izuzetno ceste mrestove ove ribe (meni se mreste svakih 15 dana), jer su nigrofasciatus-i opasni po komsiluk samo u toku mresta, kada nema mresta, nigrofasciatus-i sapadaju u semi-agresivne ciklide.

Nigrofasciatus-i se mreste u svakoj varijanti akvarijuma, osim u akvarijumima u kojima postoje bizarno agresivni africki ciklidi, ili africki i americki ciklidi koji premasuju nigrofasciatuse po dimenzijama, nekoliko puta. Znaci ne mreste sa u drustvu pirana, oskara i sl. Kao ni u drustvu Dimidiochromis compressiceps-a, u drugih velikih africkih predatora. Delfin vec duze vreme uspesno sprecava mrestove jednog para, a i danas sam cuo da Haplochromis obliquidens, poveci primerak, ne dozvoljava jednom paru nigrofasciatusa da se mresti.

Znaci, ako postoji u zajendickom akvarijumu, neko ko je mnogo veci od nigrofasciatus-a, ili radiklano agresivniji, tada nece da bude mrestova. U svim drugim slucajevima, mrestovi su zagarantovani.

Jos da dodam za kraj da imam nekoliko mladih nigrofasciatus-a koje cu rado da ti poklonim, ako naidjes do mene da ih pokupis...
Pozz
Piroman

Offline 013

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #26 on: 15 March, 2004, 18:05:31 »
Rado cu da pokupim robijase  :D
A koliko su stari?
Reci mi, konkretno s kojim vrstama preporucujes da ih drzim?

ps: e da, kako da ih preuzmem? (ako se nisi salio), ja zivim u okolini Panceva, ali skoro  svaki dan sam u Beogradu, pa ...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #27 on: 15 March, 2004, 21:44:48 »
Veoma zanimljiv avatar!

Stari su 4-5 meseci, i jos uvek su vrlo mlade ribe, to jest daleko od pune velicine!

Leleupi, Mpange, Auratusi i sl.

Naravno da se nisam salio, akvarijum sa nigrofasciatus-ima je kod mene u firmi, znaci moras da naidjes do moje kancelarije, sto znaci od 09-15h, ugrinovacki put 7, Zemun, Altina, okreni me na 063/DRAMIN ili 011/316 10 59, ja sam Zoran, da ti objasnim kako da me nadjes...
Pozz
Piroman

Offline 013

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #28 on: 16 March, 2004, 08:23:57 »
Hvala ti Zorane !
Zovem te ovih dana, jer prvo treba  da nadjem nekoga da mu poklonim moje ribetine iz tog akvarijuma ...
Koliko robijasa si spreman da poklonis?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #29 on: 16 March, 2004, 10:57:16 »
Nemoj da mi se zahvaljujes, jer ce ustvari ZDule da ti ih pokloni :) Njegovi su :)

Ima 6-7 komada, ali nemoj da strahujes, ako zelis jos, imamo izvore, to jest ljude kojima smo vec poklonili nigrofasciatus-e, te uvek moze jos da se nabavi...

Toso, imas mrest da poklonis coveku?
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 April, 2018, 19:05:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327