Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: patuljasti ciklidi u 75 i 60 litara  (Read 7988 times)

Offline miana

• Početnik
  • *
patuljasti ciklidi u 75 i 60 litara
« on: 13 October, 2006, 21:34:16 »
Koje bi jos ciklide ubacila sa Ramirezima u aq od 75 l? I koliko ukupno patuljastih ciklida mogu imati ,zajedno sa ostalim ribama u mom aq?
Na tu litrazu trenutno imam:

3 X M.Ramirezi (dodala bi jos jednu ,dvije zenke)
12 X Paracheirodon innesi(neonke)
2X Corydoras aeneus
2x Ancistrus (sa nekoliko beba)
1X Aymonier (trenutno tu zbog problema sa algama)

Hvala unaprijed ,Miana
« Last Edit: 19 November, 2012, 17:46:09 by nedara »

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: patuljasti ciklidi u 75 l aq
« Reply #1 on: 15 October, 2006, 21:07:48 »
Ajmo amerikanci, neki odgovor?
Pozz
Piroman

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #2 on: 15 October, 2006, 21:31:09 »
Ja u 75L ne bi nista vise stavio!
C.C.A.

Offline miana

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 15 October, 2006, 22:01:28 »
Pa evo kako je krenulo moracu nabaviti novu turu Ramireza.Pored vode koju sam uspjela ustimati i sve moje zelje da ima bude lijepo ,oni crkavaju ,jedan po jedan (upravo mi je jedan uginuo).
Sad mi je jos ostao jedan uparen par .Vidjecu sta ce vremenom biti i sa njima...Smrc...

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #4 on: 18 October, 2006, 11:36:52 »
Nadam se da ne kasnim sa odgovorom.
Daj brzo podatke kako izgledaju ramirezi koji crkavaju, cime ih hranis kakva je voda temp i ostalo.

Sto se tice sastava ovog akvarijuma ja tu ne bih nista dirao ako je to tvoj izbor.
Sto se tice mog licnog izbora ja bih izbacio sve ne ciklidne forme iz te kombinacije
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #5 on: 18 October, 2006, 12:17:44 »

Pored vode koju sam uspjela ustimati

Ne znam, na sta konkretno mislis, ali ako si im omeksavala vodu i sl. moguce je da je uzrok smrti ph sok, zbog nagle promene...

Samo ideja...  CIKLID_133
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #6 on: 18 October, 2006, 14:07:51 »
Vrlo moguce ali mislim da to ipak nije problem.

Kod ramirezija koji dolaze iz uvoza javlja se jedan problem a to je izgladnjivanje pre transport. Kada takva riba stigne na nase prostore ona se u prodavnicam itd i dalje hrani veoma malim kolicinama hrane i kada ih mi kupimo prva osnovna greska koju vecina cini  je prehranjivanje velikim kolicinam suve hrane.

Prevelike kolicine hrane  kod njih izazivaju nesto slicno ako ne  identicno blotu i ribe uginjavaju.

Offline miana

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 18 October, 2006, 18:41:28 »
Pa evo ovako ,moji ramici su izmriesteni kod nas ,dakle domaca riba ..Rekli su mi da su te ribe naviknute na tvrdu vodu ,jer navodno za drugaciju i ne znaju . ...Ja nesto nisam bila sretna sa tim objasnjenjem pa sam ipak u tu nasu cesmovacu ,relativno tvrdu ,uvijek i postepeno dodavala vodu za koju su mi rekli da je meka ,ali niko nije znao prave vrijednosti ,niti sam ja kad mjerila .Kod mene su nekih 6 mjeseci ...Meni Ramirezi crkavaju jedan po jedan ,u 6 mj 4 kom ,razmisljam da je nesto lose u vodi ,crkli bi svi u kratkom roku ...Posto imam neonke koje takodje zive u slicnom uslovima i doosta su osjetljive smatram da voda nije problem...
Moji Ramirezi imaju losu boju ,to sam vec pisala ,ali djeluju ok do momenta kad pocinju mijenjati ponasanje i pocrne...
Dakle ,dva dana prije nego ce uginuti ,u glavnom plivaju u mjestu ,masu perajama ,i glavom su okrenuti prema povrsini ...Karakteristicno za svakog koji je ugibao je to da su ima oci bile potpuno crne i da je boja tijela bila jako tamna ,gotovo crna ..od momenta kad se pocnu tako ponasati i izgledati niklad nije proslo vise od dva dana i uginu ...Sto se tice ribe ,koja je sad uginula ,stvar je da ga je proganjao drugi muzjak ,non stop.mozda mu je dosadilo zivjeti ...pojma nema,ali sta da se radi..kupicu nove (kojih je tesko naci) ,pa cu vidjeti,mozda budu bolji ...u glavnom hvala na trudu i odgovorima!

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #8 on: 19 October, 2006, 12:49:21 »
Ukoliko planiras da sada nabavis nove ramirezije obavezno sve ribe u tom akvarijumu tretiraj baktopur direktom uz obavezno uklananje i dezinfekciju svih delova koji su bili u kontaktu sa vodom u ovom akvarijumu.

Ukoliko to ne ucinis i nova tura ramirezija ce ti se zaraziti i uginuti od iste bolesti (koju sam ja do sada uspesno lecio navedenim lekom).

Moje licno misljenje je da se radi o bloat juznoamerikanaca.

To sto trgovci lupaju gluposti kako su ramireziji naviknuti na tvrdu vodu u kojoj su se izmrestili je najobicnija glupost i laz!

Veoma je vazno da znas kakvu si vodu dodavala u svoj akvarijum a pogotovo kada pokusavas da gajis tu vrstu ciklida koja je ekstremno osetljiva na bilo kakav oblik zagadjena i nagle promene hemizma.

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #9 on: 21 October, 2006, 23:03:34 »
Moje misljenje je da su tvoji ramirezi, ili jeli ili bili u kontaktu sa ribama koje su jele tubifeks, a to znaci da bi trebala da ocistis sve ribe i akvarijum od parazita, problem je sto juznoamericki patuljasti ciklidi slabo podnose lekove.

Slazem se sa "ramirezijem" da moraju ziveti u mekoj vodi, i da je prilagodjavanje na tvrdu vodu, prica lenstina koje mrzi da prave meku vodu ili onih koji stvarno nemaju pojma.

Ja mislim da je brojno stanje riba u tvom akvarijumu, veliko za ubacivanje novih riba, a kod nas se mogu svremena na vreme nabaviti i vrhunski Ramirezi, i vrhunski Kakatuidesi kao i Nanakare anomale.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 July, 2018, 18:58:27

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348