Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Telmatochromis burgeoni  (Read 9167 times)

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: tanganyika ciklidi
« Reply #10 on: 23 October, 2007, 21:41:56 »
Pa posecuje, al retko vidim neki post, pa sam zato rekao ako coveka interesuje nek ga pita...
C.C.A.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #11 on: 24 October, 2007, 02:03:45 »
Starno je debilno upucivati nekoga da pita PM-om, ja sve ljude koji me pitaju PM-om upucejm da pitaju na forumu, jer je to jedini nacin da se poveca broj interesantnih postova. Ako se ljudi PM-uju, sajt nema nikakve koristi od takve konverzacije, te je najbolje da se blokira upotreba PM-a.
Pozz
Piroman

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #12 on: 24 October, 2007, 02:12:50 »
ok
C.C.A.

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
« Reply #13 on: 24 October, 2007, 20:52:36 »
Telmatochromis Burgeoni je jedan od mojih najomiljenijih patuljastih ciklida iz jezera Tanganjika.
To je pravi buldog medju ribama,ne samo zbog svog izgleda nego i svog karaktera kao i  hrabrosti koja nije proporcionalna njegovoj velicini koja je svega 6-7 cm.muzjak je nesto veci od zenke i u „zrelom dobu“ dobije malu grbu na glavi.
Posto je njegovo staniste dno sa pecinama i pukotinama vrlo ga retko mozete videti vislje od par centimetara od dna.Obicno zauzme svoju teritoriju ali redovno krece u obilazak celog akvarijuma, i kod nekih primeraka to moze preci u totalnu dominaciju i maltretiranje svih ostalih riba koje su na nizoj hijerarhijskoj lestvici.To je bio slucaj sa mojim prethodnim parom koji je postao toliko nepodnosljiv da sam morao da ih poklonim i udaljim iz zajednickog akvarijuma.Za divno cudo sadasnji par se potpuno suprotno ponasa tako da pravila nema.Ali primetio sam da cak i male promene u uredjenju akvarijuma kao i sastav riba – moze drasticno da utice na ponasanje cele „ekipe“- sto se nedavno dogodilo sa mojim Calvus-ima kada sam ubacio novog muzijaka.
Kada su u pravoj formi dobijaju tamniju braon boju,a inace su znatno svetliji.Mislim da im ne odgovara preterana prenaseljenost akvarijuma jer moj sadasnji par u trenutnoj „guzvi“ nikako ne uspeva da zauzme teritoriju i izmresti se,ali kao i kod drugih Tanganjika ciklida morate mnogo da se trudite da bi im „ugodili“ i napravili atmosferu koja im odgovara.
Ako ih ima vise izdvajaju se u parove i prilicno su vezani jedno za drugo i po tim osobinama najvise podsecaju na Casuarius-e.
Najvise vole sitnu zivu  hranu,a kod mene najcesce dobijaju Grindal crvice i drugu kupovnu proteinsku hranu.Vilica im je puna sitnih zubica sto jos vise doprinosi njihovom „opakom“ izgledu.
Mogu se drzati u prilicno malim akvarijumima (60-70 lit.) tako da su pogodni za one koji ne pretenduju na „monstrume“ od akvarijuma.Dobro se slazu sa ostalim manjim i mirnim ribama iz Tanganjka jezera kao sto su Julidochromis-i,Altolamprologus-i,kao i drugi koji su dovoljno mali da im Burgeoni –ji ne zavrse u ustima kao ukusan zalogaj.
Ovo je moje skromno iskustvo vezano za ove ribe,ako neko ima sta da doda ili me ispravi bicu vrlo zadovoljan.
Pozdrav svima!

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #14 on: 24 October, 2007, 21:22:16 »
Prava prica koja je potkovana iskustvom!!

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #15 on: 27 October, 2007, 23:01:40 »
da li jos neko osim dabe uzgaja burgione. nesto vas slabo ima
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #16 on: 27 October, 2007, 23:28:14 »
Mislim da nas ima.Sta te jos interesuje!!
Pre svega,dobro dosao!!

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #17 on: 27 October, 2007, 23:34:30 »
da li jos neko osim dabe uzgaja burgione. nesto vas slabo ima

Čekaj, Daba ti je lepo odgovorio!?  Zbog čega sada otvaraš novu temu?  Napiši lepo šta te KONKRETNO zanima pa će možda, u trenucima dosade, neko da ti odgovori.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #18 on: 28 October, 2007, 02:12:55 »
Spojio sam ova dva thread-a...
Pozz
Piroman

Offline No.1

• Veoma napredan član
Telmatochromis burgeoni
« Reply #19 on: 26 June, 2009, 20:35:28 »
latinski naziv :Telmatochromis burgeoni

-Biotop : kamenjar ,pecine ,pesak, skrovita mesta trazi ,skoljke,cupove i sl.
-Temperatura vode: od 24-28 ˚C, temperature vode za odgoj malih ciklida bi trebala da bude ista.
-Voda : tvrda
-Velicina ciklida: muzjak od 8,9do 10.cm,zenka 6,7 do event.8.cm.
-Boja : bela sa izrazito narandzasto plavicastim bojama po obodu gornjeg ledjnog donjeg i repnog peraja.Zuta linija oko oka i plava ispod.Ali se boje ne vide bas tako lako ,,golim,,okom.
-Ishrana : kod mene jede svu hranu, i to :sera floru,tabl.spirulina, tet.diskus,JBL proteinsku hranu, vipagran, grindale ,crvice iz tresanja-bele, lisnatu hranu…
Ishrana malih ciklida : sera tablete, artemija prvenstveno ziva izlezena i dekapsulirana, mikrocrvi…
-Mrest : u zavisnosti od velicine zenke kod mene se pokazalo i do 50.komada polozene ikre.Kod mene se mreste u morskim skoljkama.
-Nacin razmnozavanja : polaze ikru u skoljkama ,pecinama, cupovima, na kamenju i slicno.
-Agresivnost: umereno agresivan prema svojoj vrsti ,a prema drugim ciklidima zanemarljivo ,brizno cuva svoju teritoriju u paru s zenkom. Drzao sam ih u zajednickom akvarijumu sa mbunama/caruleusi,maingano,p.kingsizei… bez ikakvog problema, cak su se i mbune mrestile.Ako je vise muzjaka u akvarijumu jedan je dominantan i juri ostale pogotovo kada se mresti ili kada se mrest vec dogodio.
-Uzgajanje : drze se u parovima u akvarijumima od 40,60,80 .litara sto je zadovoljavajuce.
-Veoma su pozrtvovane roditelji i brane svoje male ciklide ,savrseno.

-Predlog: predlazem cuvanje 2-3.para u vecem akvarijumu zbog njihove staticnosti ako je u pitanju jedan par.Kada ih je vise bolje se hrane i razmnozavaju. -Savet:za ove ciklide treba strpljenje da bih docekali mrest, i mali ciklidi sporo rastu.
Akvaristika, to je moja ljubav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 17:00:48

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]