Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: pomoc oko izbora neonki  (Read 50053 times)

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #10 on: 29 July, 2004, 12:37:34 »
Sylvania GRO-LUX :!:  Naravno ukusi su razliciti,a sto se tice Arcadie nisu losi ali nikako da im podje za rukom da naprave istu lampu kao sto je neprikosnoveni GRO-LUX :idea:
Sijalica se zove Arcadia ORIGINAL TROPICAL, imam ih u radnji bas iznad dve linije akv. gde su ciklidi i kazem vam- tuzni pokusaj kopiranja GRO-LUX-a 8)
Pozdrav, Joca

Offline kori

• Napredni član
(No subject)
« Reply #11 on: 29 July, 2004, 12:42:23 »
Quote from: "joca_zoo-hobi"
Sylvania GRO-LUX :!:  Naravno ukusi su razliciti,a sto se tice Arcadie nisu losi ali nikako da im podje za rukom da naprave istu lampu kao sto je neprikosnoveni GRO-LUX :idea:
Sijalica se zove Arcadia ORIGINAL TROPICAL, imam ih u radnji bas iznad dve linije akv. gde su ciklidi i kazem vam- tuzni pokusaj kopiranja GRO-LUX-a 8)

BRAVO JOCO_VRAGOLANE NAPOOOOOOKON I TI DA SE JAVIŠ :wav:  :wav:  :wav:  :wav:  :wav:
++Svaki trud se isplati++

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #12 on: 03 September, 2004, 16:24:41 »
HVALA SALE_VRAGOLANE 8)
Pozdrav, Joca

Offline mimi1977

• Početnik
  • *
Rasveta!!!!
« Reply #13 on: 02 March, 2006, 22:16:24 »
Da li mi moze neko reci koliko treba vati neonskog svetla po litru vode za ciklidni akvarijum???????
Pre je to islo,bar iz starijih knjiga,oko 1 litar-1vat obicne sijalice!

Offline zile

• Značajni član
Re: Rasveta!!!!
« Reply #14 on: 02 March, 2006, 23:16:11 »
Pa vise stvari utice na to kolko svetla...Sto se mene tice ja to gledam sto jednostavnije da bude.Prvo, ako ti je duzina akvarijuma 100cm stavljas neonku od 90cm(30w) ili ako ti je duzina akv. 90 cm stavljas neonku od 75cm(25w).... CIKLID_106
E sad, generalno svetlo za ciklidni akvarijum i nije tolki problem za opterecivanje,jedino ako nameravas da drzis neke biljcice ide vise svetla.To kolko vise svetla ce ti reci neko pametniji od mene, ali je meni lik sa mongabay.com sajta rekao nesto u stilu citiram :) "at least two watts per gallon of tank volume".Ja licno mislim
da je to njesra i da naravno nakraju sam uradio po mome.
Mozes u licnim kartama clanova da vidis kolko je to :)) pa nadji
neko solomonsko resenje.
Mozilla Firethefox

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #15 on: 02 March, 2006, 23:17:36 »
Nisam siguran ali ja mislim da sto se tice neonke gleda se po duzini cevi. Jer imam jednu od 60cm od 18w i od 120cm i isto 18w. Naravno ova duza sija mnogo bolje. Tako da u zavisnosti od duzine akvarijuma uzimas i neonku...
C.C.A.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #16 on: 03 March, 2006, 00:01:03 »
Ma ta formula preteruje.Ja na 250l imam 60w i ima sasvim dovoljno svetla,ne mogu ni da zamislim na sta bi to licilo sa 250w.Ja sam cuo za formulu 1w neonskog osvetljenja na 2l vode,ali i to je puno.Reci koliki ti je akvarijum,da bi mogla da dobijes savete o kolicini osvetljenja.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #17 on: 03 March, 2006, 00:11:10 »
Trgovacki Watt je jako relativna stvar, tako da 1W=15W moze da bude istina :)

U prevodu neke cevi deklarisane na 18w sijaju mnogo vise nego neke deklarisane na 36w itd. Ide jedna cev na 100l vode, to je neki minimum, naravno cev od 60 ili vise cm...
Pozz
Piroman

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
« Reply #18 on: 03 March, 2006, 09:01:26 »
Po mom iskustvu preterano jako svetlo i jak odbljesak sa svetle podloge ne prija vecini ciklida,a i ribe su jace obojene pri slabijem svetlu.
Ja licno volim da je sredina jace osvetljena a uglovi tamniji jer onda "scena" deluje malo "dramaticnije" a osim toga u zasenjenim delovima rado borave zenke sa ikrom u ustima.

Offline frle

• Značajni član
« Reply #19 on: 03 March, 2006, 09:49:24 »
Ima sad tu i fora, koji tip svetla, da li je tropic light ili freshwater ili actinic blue..., a i moze da se kombinuje radi dobijanja razlicitih efekata!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 02:16:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327