Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Moja iskustva sa preparatima posle zamene vode  (Read 14471 times)

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
Re: TetraAqua EasyBalance
« Reply #40 on: 16 October, 2008, 12:57:34 »
Mislim da treba razmisljati o sitnom ulaganju u kontinualnu zamenu vode, te da nista bolje od tog ne moze da se smisli, ako hoces da unapredis nesto na svom aq u smislu hemije vode, narocito ako je cesmovaca odgovarajuceg kvaliteta za ciklidni akvarijum, sto najcesce i jeste.

Taj preparat, u kompletu sa ostalima, mi je donela sestra iz Svabije, ali ga nisam koristio, stoji na polici bezveze, to govori sta mislim o takvim preparatima.

Sa kontinualnom zamenom, postizes sve sto si nabrojao, i jos malo vise od toga.  ;)

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #41 on: 16 October, 2008, 13:01:18 »
Kako kazu, najbolji filter je zamena vode...
C.C.A.

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #42 on: 16 October, 2008, 13:14:27 »
ja koristim nitrivec.ubacivao sam ga prilikom formiranja aq-a, prilikom prelaska sa kanistera na TOP i danas cu da ga ubacim jer sam pre neki dan menjao vatu na TOP-u. mislio sam da se ta promena vate nece odraziti na vodu ali prevario sam se.smanjio sam hranu ali ipak je malo mutna. jbg, valjda je to zbog 47 ciklida i 3 komunalca na 250l  :)

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #43 on: 16 October, 2008, 15:07:07 »
Ja mislim,da je to samo bacanje para.
Da objasnim, u akvariju u kome vladaju stabilni uvjeti, konstanti parametri, što če ti onda hemija.Jedino treba nedeljno promeniti vodu i to jeste najbolje.
Kad sam se ja počeo baviti ciklidima, svega toga nije bilo, pa eto opet je bilo i mresta i razdraganih te veselih ciklida, tako da stvarno ne znam šta bi sa time postigli.

koliko sam ja shvatio:
1. u akvarijumu vladaju stabilni parametri filter radi besprekorno i opet menjamo deo vode jednom nedeljno
2. koristeci ovaj preparat  u akvarijumu vladaju stabilni parametri filter radi besprekorno ali vodu menjamo redje...i imamo isti efekat kao  u prethodnom slucaju tako sam ja shvatio ovo sto pise u ovom katalogu, e sad ne znam nisam koristio pa zato pitam!
E sad koriste se razne hemije koje pomazu, npr. kultura bakterija za filter, odstranjivaci hlora, razni lekovi koje riba u prirodi sigurno ne konzumira pa prema tome sto da ne i ovo...mislim ne treba imati predrasude, a opet mozda je i bacanje para, zato sam i pitao jel imao neko iskustva sa ovim! :)
pozzz

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #44 on: 16 October, 2008, 15:17:14 »
No3 nitrate koriste biljke u biljnom akvariju, no pošto u cikliinim akvarijima nema bilja ili ga ima samo za uzorak, tom promenom voe mi se pobrinemo, a smanjimo NO3 u akvariju, a i friška voda jeste ujedno i stimulator mresta.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 January, 2018, 10:54:19

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]