Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: keramičke saksije  (Read 6906 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Re: keramika
« Reply #10 on: 21 July, 2006, 11:31:42 »
Termin 'prirodno' & gajenje ciklida u akvarijumskim uslovima treba slobodno kobminovati i tumaciti jer nema niceg prirodnog od drzanja ciklida van prirodnog stanista!  Sabloni ponasanja nekih vrsta su totalno drugaciji u aq i sl... no nije o tome rec.

Ako se opredelimo za "Savski" biotop onda, pored saksije, moze i neka stara cipela da posluzi kao dobro skloniste...siguran sam da i u Malawiju i Tanganyki ima poneka takva uvalica.
;-)

Offline RISbo

• Član u razvoju
  • **
« Reply #11 on: 21 July, 2006, 11:40:14 »
@zile-isti problem oko SUBMIT-a se i meni desio,hahahah,samo sto sam ja 3 puta pritisnuo
@alzo-stvarno ne znam sto me stalno grdis,i ne znam sta imas protiv mojih otvaranja novih tema,ja bar unesem malo zivosti...a i usput zelim nesto da naucim,ako forum nije  mjesto za to onda necu vise ni otvarati nove teme....a ako si citao moju temu gdje sam pokazao novi aq mogao si procitati moje izvinjenje zato sto sam u tih par dana bio malo "dosadan" i koji je razlog za to!

A sto se tice saksija ja sam mislio uzeti 2-3 i premazati ih silikonom pa onda pjeskom...tako da bi bilo fakat prirodno...evo bas sada hocu da odem da kupim te terakota saksije iako mi nekako djeluju plastiku,ali hajde valjda je takav materijal

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #12 on: 21 July, 2006, 12:38:38 »
Saksije i bilo koji drugi slicni glineni ili terakota materijali mogu da se stavljaju u vodu. Prednosti najvise dolaze do izrazaja kod litofilnih riba koje lepe ikru na podlogu, a takvih u Malawi jezeru nema (cini mi se da pravis malawi biotop?! ; izuzetak je ona jedna tilapia, ali obzirom da se ona maltene i ne drzi u AQ, necu se ovom prilikom zadrzavati na tome...). Dakle ove saksije cine dobro skloniste za ribe koje se mreste i ostaju par posle mresta, cuvaju i podizu male...

U malawi AQ ce previse da strce, a nece ni imati neku ulogu.... :l

BTW Mozete i da ubacite bilo kakav komad drveta, ili veliki komad trupa kakvog broda, jer npr. u Tanganyika-i postoji jedan borbeni brod potopljen za vreme prvog svetvskog rata, po kome je ako se ne varam i jedan ronilacki lokalitet dobio naziv...

BTW2 RISbo covece... niko se ne ljuti na tebe, sve sto je rekao ALZO je na mestu... Odgovori na 90% tvojih pitanja su dati negde na forumu samo ih treba pronaci... A ova tema par example je mogla da bude deo one gde predstavljas AQ. Znaci samo polako i samo opusteno, akvaristika nije egzaktan hobi (nauka), i sastoji se iz prvaljenja gresak, ucenja na istim, neponavljanja istih i konacnog uspeha...
Moj ti je savet da lepo sednes i pocnes da ucis sve lepo iz korena, jer ako ti sad neko od nas kaze npr. AQ se ciklira toliko i toliko i ti to poslusas i primenis sad i u buduce, ne znajuci ni zasto i zbog cega to traje toliko, u cemu je onda lepota ovog hobija?!? Nije sve u tome da imas pun AQ lepih i sarenih #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide#, ima necega i u stvarima koje golim okom ni ne mozes da vidis, a koje cine taj tvoj AQ time sto jeste, odnosno jednim malim delom prirode, malim ekosistemom...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline rale

• T.F.C.
  • Napredni član
  • Pozdrav. Rale
« Reply #13 on: 21 July, 2006, 15:13:20 »
Risbo samo opusteno, ako ti se svidjaju saksije ili bilo sta drugo stavi ih u aq. kada te iste smore ti ih izvadi. Ako nemas ideju, pogledaj galeriju, ima stotine prelepih kombinacija.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OPUSTENO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  CIKLID_111
T.F.C.

Offline RISbo

• Član u razvoju
  • **
« Reply #14 on: 21 July, 2006, 17:20:44 »
@Ciklid Gile-prihvacam sve sto si rekao i slazem se....nego ja bih napravio sto vise sklonista i zaklona da njima bude bar malo "fino" a saksije sa svojom povrsinom mogu cak i biti necija "teritorija" i samim tim smanjujem njihovu agresiju i spasavam slabije ribe da se sakriju od jacih,kao i zenke sa malcima....

Offline RISbo

• Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 21 July, 2006, 17:49:04 »
Evo posto sam optuzen da postavljam glupa pitanja moze li jos jedno glupo pitanje kao slag na tortu,hahahaha sorry...
Pored Hai Feng hrane koju jos hranu mogu da koristim i koji je omjer i sa koliko vrsta bih trebao da ih hranim....I da jos ovo...posto sam Hai Feng hranu dobio u obicnoj kesici koliko moze da stoji,tj da li joj smeta sto je u kesici....onoj u kojoj se ribe drze

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #16 on: 22 July, 2006, 16:03:56 »
Posto autor teme moze da prati and usmerava istu...

...tema je zakljucana!

Hrana i enterijer nemaju veze jedno s'drugim.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 19:26:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348