Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: keramičke saksije  (Read 6715 times)

Offline RISbo

• Član u razvoju
  • **
keramičke saksije
« on: 21 July, 2006, 00:14:57 »
Eh da vas pitam da li se mogu u aq ubacivati,naravno bez posljedice na vodu,saksije za cvijece!?Vidio sam na mnogim slikama aq da ljudi ubacuju te saksije ali ne znam od kojeg su materijala...pa mozete li dati prijedlog koje saksije mogu da ubacim

Evo ja sam bas jucer vidio terakota saksije ali kada sam ih uzeo u ruku licile su mi kao da su plasticne,znaci fina obrada i lijep izgled...pa recite vi
« Last Edit: 22 December, 2011, 20:37:06 by nedara »

Offline RISbo

• Član u razvoju
  • **
Re: keramika
« Reply #1 on: 21 July, 2006, 00:16:49 »
jooooj posto je sajt uzasno spor 3 puta sam pritisnuo submit i izvanjavam se moderatorima i molim ih da prebace 2 teme u trash...stvarno nisam namjerno...sorra...al eto treca sreca

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #2 on: 21 July, 2006, 00:24:04 »
Uffff Risbo, pa zar mi iz BiH da budemo najgori na sajtu?! Ajde sto ja smaram ljude po forumu ali zasto ti stalno pravis neke brljotine :spank

Možeš ubacivati keramičke(glinene) saksije u aq bez problema, sa plastikom je malo teže pošto teži ka tome da ispliva:-)

Offline RISbo

• Član u razvoju
  • **
« Reply #3 on: 21 July, 2006, 00:30:51 »
nisam ja kriv nego sajt ja fino pritisnem SUBMIT a ono nista i ja jos jednom pa jos jednom i eto sta se desilo

znaci ni terakota ni PVC ni glina ni keramika,nista nece mijenjati parametre vode

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #4 on: 21 July, 2006, 00:46:37 »
Ma znam, šalio sam se, sajt pravi probleme u poslaednje vrijeme. Ali opet, kako bas na tebi da se zalomi:-)
Nista od toga ne bi trebalo da utiče na parametre vode, bar po mom saznanju. To vjerovatno ne važi za farbane saksije isl.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #5 on: 21 July, 2006, 01:22:26 »
Mozes da ubacis keramicke saksije,meni deluju skroz neprirodno u akvarijumu,mislim da im nije mesto sa ciklidima mnogo je lepse kada sve odradis sa kamenjem.

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 21 July, 2006, 01:23:22 »
Risbo prebacio sam teme u Trash.....

Sto se tice saksija, meni licno su odvratne u akvarijumu i totalno su neprirodne....

Offline zile

• Značajni član
« Reply #7 on: 21 July, 2006, 01:24:13 »
Ma opusteno ja imam rekord od 8,9 istih poruka  CIKLID_106 . Meni je cak pisalo nesto kao da resubmitujem posto je isteklo vreme i posle ima sta da vidim..
Khhm izgleda svako ima razlicite poglede meni se licno nesvidja spoj bastovanstva i ciklidaristike (sorry morao sam malo da se nasalim :) ali i ja mislim da nemoze da utice na parametre vode.Ali moram da priznam da sam video bas lepe akvarijume sa amforicama ali mislim da opet ne bi stavio...

poz
Mozilla Firethefox

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #8 on: 21 July, 2006, 09:30:40 »
Ovo je komotno moglo u jednu od vec...desetak tvojih novootvorenih tema...

U svakom slucaju, saksije izgledaju totalno neprirodno u akvarijumu ali mozda mogu da se iskoriste kao osnova za neko DIY skloniste tako sto ce da se premazu premazima u boji kamena i, mozda, ucine prirodnijim tako sto ce se oko i na njih prilepiti (silikonom, pre premazivanja izolitom) neko manje kamenje...

Sto da ne!?

Offline iradic

• Napredni član
« Reply #9 on: 21 July, 2006, 11:26:57 »
Ja sam ubacio dve minijaturne saksijice. Da malci imaju gde da se sakrivaju od krvozednog lelupija.
I osim, sto se ne uklapaju u "prirodni" ambijent, i pruzaju zastitu malcima, ne vidim da imaju ikakvog uticaja na vodu.
Vec su se i alge nahvatale po njima, pa deluju koliko-toliko prirodnije.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 January, 2018, 08:20:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]