Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Koje medije za filtraciju stavljate u filtere?  (Read 16297 times)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
Re: Koje medije za filtraciju stavljate u filtere?
« Reply #20 on: 27 June, 2011, 12:50:10 »
Meni voda prvo prolazi kroz vatu,pa ide na keramiku i na kraju bio ball kugle...

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #21 on: 27 June, 2011, 12:52:37 »
A jel dzak od krompira ima ulogu bio-ball kugli?To je isto neki vid plastike...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #22 on: 27 June, 2011, 13:20:35 »
Pa da...

Offline filter boy

• Značajni član
« Reply #23 on: 27 June, 2011, 14:21:55 »
Slazem se sa clanom Bojanom 74 sto se tice sundjera u odnosu na dzakove,narocito ako imamo manji filter.
Ali ako imamo veci filter,sa vise komora,a novac nam je svima problem,onda mozemo staviti dzakove koji imaju negde odnos 1/3cm3 u korist sundjera.A tabla sundjera je preko 1000. din.!Znaci ako imamo negde 3l zapremine dzakova to isto menja negde oko litru sundjera.Neki cak govore da im je gustina slicna,kao i propusna moc,ali ja sam uzeo ovaj primer u korist sundjera.Da dodam jos i da se sunjer lakse pere..
i naravno aktivni ugalj....
Petar je u pravu sto se tice aktivnog uglja,njega bi trebalo poslednjeg staviti,da pokupi sve ono sto nisu apsorbovale bakterije,cak i njega mogu naseliti bakterije,ali u manjem broju,posto su njegove pore sitne cak i za bakterije!
Svuda u svetu,pogotovo oni na zapadu,redovno koriste testove za vodu,ili bar povremeno,pa kad vide bilo koje odstupanje od redovnih parametara,to im je znak da treba menjati aktivni ugalj!
Mi moramo onako odokativno :rolleyes:!
Spajke,dzakovi su uglavnom zamena za sundjer,ali rade i zamenu ostalih bio/mehanickih medija...
Bio ball se vise koriste u morskoj akvaristici,nemam pojma zasto,a keramika za biolosku filtraciju i ona za mehanicku se razlikuje po poroznosti.Naime ona za biolosku je tri do pet puta poroznija tj,ima vecu zapreminu u m2,nego ona za meh.filtraciju.Tako da ti treba veca kolicina da bi se postigla ista povrsina kao i bioloska keramika.Cena je veca srazmerno toj kolicini u m2 u korist bio mase...litar sera siporeksa 1800.din. a keramika resun 500.din.litar...
Najbolji filtri su oni koji kombinuju mehanicko,biolosko hemijsku filtraciju....bla...bla... :laugh:

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #24 on: 27 June, 2011, 23:24:08 »
Nije bla,bla...ovo je bilo odlicno sto ste napisali obojica! ;)
U potpunosti se slazem sa vama u svemu navedenom.Mada mi se cini da Malavi ciklidi nisu toliko zahtevni po pitanju filtracije.Samo redovna zamena vode svezom vodom iz cesme i nema brige.Ali vi ste pricali uopsteno o akvaristici,cak je neko od vas spomenuo i morsku kad su u pitanju bi ball kugle.Momci,svaka cast na informacijama,mislim da ste sve rekli na ovu temu.Sto ne znacu da je zatvaramo,naprotiv.
Hvala!

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #25 on: 28 June, 2011, 07:46:28 »
U ostalom ne treba ti ni filter ni menjanje vode, treba ti samo povremeno zamena ribe :laugh: :D :laugh:

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #26 on: 28 June, 2011, 08:12:50 »

Mada mi se cini da Malavi ciklidi nisu toliko zahtevni po pitanju filtracije.Samo redovna zamena vode svezom vodom iz cesme i nema brige.
momce, grdno gresis, filtracija je br 1 za uspesno bavljenje akvaristikom. nema dobrog i stabilnog aq-a bez dobrog filtera

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #27 on: 28 June, 2011, 11:11:19 »
Jel neko koristio nitratne smole u filteru i kakva su iskustva...odavno to hocu da nabavim ali ne mogu da nadjem.

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #28 on: 28 June, 2011, 11:17:55 »
... filtracija je br 1 za uspesno bavljenje akvaristikom. nema dobrog i stabilnog aq-a bez dobrog filtera

Sa ovom izjavom se slazem u potpunosti.

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #29 on: 28 June, 2011, 11:19:45 »
Jel neko koristio nitratne smole u filteru i kakva su iskustva...odavno to hocu da nabavim ali ne mogu da nadjem.
sve preporuke!
probaj ovde http://www.aquashop.rs/Product-JBL-NitratEx_3121.aspx

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 December, 2018, 11:30:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450