Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Testovi za vodu  (Read 10504 times)

Offline MASQITO

• Početnik
  • *
Testovi za vodu
« on: 26 June, 2006, 00:51:48 »
koji su po vasim iskustvima dobri bolji ili naj testovi za sve ove ph dh kh no2 no3 i nemam pojma sta sve jos CIKLID_133  CIKLID_133?  sta je od ovih testova bas neophodno i ima li to da se nabavi kod nas ? naravno ako neko ima predstavu kostanja?
« Last Edit: 04 January, 2013, 21:14:02 by nedara »

Offline saulosi

• Napredni član
Re: svi o tome a niko konkretno?
« Reply #1 on: 26 June, 2006, 00:59:41 »
Ono koliko ja znam je da su manje više svi dobri, osim ukoliko ne tražiš nešto sa velikom tačnošću i preciznošću.Najneprecizniji (bar bi trebalo da je tako) su all in one testovi sa indikatorima na plastičnim trakicam(slično lakmus-u).Uostalom, mislim da će Lucky koji je hemičar dati dobar odgovor na ovo pitanje.
 Ima ih u skoro svakoj radnji, vjerujem da ih ima i JZH a imaš ih u aqua polis-u zajedno sa cjenama na njihovom sajtu.

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Re: svi o tome a niko konkretno?
« Reply #2 on: 26 June, 2006, 22:00:47 »
Prvo sta ti znaci naziv teme?????
Svi o tome a niko konkretno!!!!!!!!!!!!!! Evo konkretno :
Na dnu sajta postoje ZAPOVESTI i lepo bi bilo da se sa vremena na vreme procitaju. To nisu zapovesti klesane na kamenu po kojima treba da se zivi, ali jesu pravila koja TREBA da se postuju!

Drugo o testerima je pisano ihaha i postoji jedan mali prozor na vrhu sajta gde pise SEARCH. Tu napisi testeri i videces sta ce sve izaci!

Da se ne bi tupilo dalje sledi lock!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline ekoljuba

• Početnik
  • *
Sera Aqua-test set! Iskustva? Ili neki drugi tester za preporucit?
« Reply #3 on: 21 August, 2007, 13:23:15 »
 Kava su vam iskustva sa testerima i koliko su precizni? Kava je SERA? :unsure:

Offline Shteff

• Član
Testovi
« Reply #4 on: 21 July, 2008, 03:21:59 »
Gledao sam po radnjama razne NH4, NO3, NO2, maby baby ...i slicne testove, i sav se pogubih. Ima ih milion vrsta i cene su veoma sarene. Ocu da imam nesto s cime mogu da proverim nivo amonijaka i nitrita...a da nije papreno skupo... i ne mora da kuva kafu...

Pitanje je jednostavno: Sta da trazim?

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Testovi
« Reply #5 on: 21 July, 2008, 17:00:10 »
Šta da tražiš...iskreno rečeno ništa.Ako,ovaj "ako" treba biti u priči :) imaš scikliran akvarij,te ti filteri rade bresprekorno i ti vodu redovito menjaš,stvarno ne vidim razloga za upotrebu nekih testera,bolje ti kupi neke ciklide ili potroši pare na  neki drugi način.
Kad je akvarij potpuno iscikliran,te se proemna vode vrši stvarno nedeljno onda je i kemizam vode kao i fizička spremnost ciklida na nivou i stvarno ne vidim razloga za upotrebu testera...samo postoji "ako"

Offline Shteff

• Član
« Reply #6 on: 22 July, 2008, 13:46:47 »
Bojko, mozda si upravu. Medjutim, ja sam napravio prvi akvarijum, trenutno je u procesu cikliranja, hteo sam da kupim test da pre nego sto ubacim prve ribe ipak proverim stanje....bilo bi razocarenje da mi prve ribe pocrkaju.

Procitao sam u nekoj knjizi da je prvi znak da je cikliranje zavrseno naglo razbistravanje vode. Kod mene je voda kristalno bistra od drugog dana, pa po tome ne mogu nista da zakljucim.

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 22 July, 2008, 13:56:44 »
u pravu je bojko,ako si sve ispostovao, nemoj se zamarati i opterecivati glupostima vec uzivaj u ovom lepom hobiju!

Offline Shteff

• Član
« Reply #8 on: 22 July, 2008, 14:26:52 »
Ok, poslusacu vas...

Offline Mastino

• Napredni član
« Reply #9 on: 22 July, 2008, 14:54:54 »
iako ti se voda razbistrila nakon drugog dana nemoj jos ubacivati ribe, sacekaj bar 15-20 dana.
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 July, 2018, 03:20:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348