Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: 5 malih "frontoza"  (Read 32081 times)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: 5 malih "frontoza"
« Reply #20 on: 29 November, 2006, 19:44:56 »
Evo ga i drugo leglo ove godine, posle 5 meseci pauze, pre par dana sam iz zenke izvadio 7 malih Burundija! Ovog puta sam ih pustio da napune 28 dana u maminim ustima i isplatilo se, mnogo su razvijeniji, sa manjim zumancanim kesicama i sve bolje podnose.

Evo fotki:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #21 on: 29 November, 2006, 22:37:47 »
Jel moze opis samog cedjenja? Obzirom da su tu ozbiljni zubi u pitanju, zanima me kako si cedio???
Pozz
Piroman

Offline Anchi

• Značajni član
  • Ana Veselinović
« Reply #22 on: 29 November, 2006, 23:24:52 »
    Svaka cast!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #23 on: 30 November, 2006, 00:13:49 »
Ja bez pancirnih rukavica tu ruke ne bi' guro...

P.S. Ala' ti vera... ;)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #24 on: 01 December, 2006, 09:46:53 »

Moja zenka je velika oko 17 cm a najveca muka je bilo da je uhvatim jer mi je AQ pun kamenja i prolaza izmedju. Posle par minuta jurnjave i nadmudrivanja, konacno je zavrsila u mrezici.

Odmah sam je preneo u lavor u kom je bilo vode iz AQ a ona je usled stresa, dok je jos bila u mrezi, sve male pustila. Posto se upetljala probao sam da je oslobodim i proverim da li ima jos zaostalih malih u ustima. U trenutku kada sam je oslobodio  iz mrezice i video da ih nema vise, ona se izmigoljila i pala u lavor sa vodom. Za par sekundi je sve mladunce pokupila u usta, tako da sam morao da je cedim.  Pri tome nije bilo vecih problema, osim sto su se malci obrnuto okrenuli tj. repicima ka spolja, i nisu bas voljno izlazili.

Zenkina usta sam otvarao golim prstom, bez zastitnih sredstava, jer i nije bilo potrebe. Ona ima dosta retke zube kao bodljice, duzine 0,5 mm na svakih 2-3 mm u obe vilice pa nisam doziveo neke ubode-ujede!

Ceo dogadjaj je za mene veliko zadovoljstvo i dokaz strahovitog majcinskog instikta kod ovih riba!

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #25 on: 04 December, 2006, 20:06:13 »
Aj da pitam iskusnog coveka! Jel moguc mrest Burundija, zenka je oko 9 cm, a muzjak oko 15 cm? Imaju preko 1,5 god sigurno. Lici mi kao da ce zenka da izbaci "tubu"!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #26 on: 08 December, 2006, 15:08:11 »

Ako mislis da sam ja iskusan, onda evo mog misljenja.

Muzjak je vec sigurno plodan sa 15cm a zenka ipak treba da sazri i naraste bar do 12cm. Sacekaj do proleca, kvalitetno hrani i verovatno ce se mrestiti jer ce tada biti preko 2 godine. Na vise stranih AQ sajtova sam procitao da ce se mrestiti sa punih 4 ili 5 godina ali mislim da to nije tacno, sve zavisi od uslova i jedinki. Probaj da posebno hranis zenku tako da joj muzjak ne smeta. I moja zenka je prvi put izbacila papilu a neiskusni muzjak to nije ni skontao. Ako imas samo jednu zenku kao sto sam ja imao, mislim da je bitno obezbediti mesto da se zenka moze kriti a i sam cim mresta se odvija u prolazima izmedju kamenja tj. u nekom zaklonu. To sam primetio jer su posle uspesnog mresta oboje bili izgrebani po telu a zenka pogotovo po licu i celu.

Budi uporan u odrzavanju dobrih uslova i ishrani, i kad se budes najmanje nadao videces uznemirenu zenku i u njenim ustima nekoliko zutih loptica!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #27 on: 08 December, 2006, 20:13:48 »
Svaka cast!
C.C.A.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #28 on: 12 April, 2007, 18:11:11 »

Pre 4 nedelje su mi se izmrestili moji Burundiji, po treći put u toku poslednjih godinu dana. Da vas podsetim; u prvom leglu je bilo 5 malih a u drugom 7 komada. U toku ove ''trudnoće''  ženka je imala usta tj. podbradak normalne veličine, slično kao i u prošlim nošenjima. Danas popodne sam je veoma lako uhvatio i stavio u lavor...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #29 on: 12 April, 2007, 18:13:16 »
Kada sam joj otvorio usta, izletelo je mnoštvo malih...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
12 December, 2018, 01:42:25

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 79
  • Online Ever: 450