Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nestanak struje...  (Read 18131 times)

Offline abarth

• Značajni član
Re: Koliko mogu bez struje
« Reply #20 on: 14 September, 2007, 16:02:19 »
Koliko si platio(bobane)pumpicu na baterije.

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
« Reply #21 on: 17 September, 2007, 14:05:51 »
Oko 600 din.

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
« Reply #22 on: 17 September, 2007, 18:22:19 »
 Tu Ti je veci problem prestanak protoka vode kroz filter tj. crkavanje bakterija u filteru( ako nema protoka vise od 5-6 sati ) .
 To je moja,neka, paranoja, a aeraciju mozes sa obicnim loncetom da izvodis jednostavnim postupkom zahvatanja vode iz akvarijuma i prolivanja iste nazad sa visine od jedno 30cm onako lagano.  Pa tako 5 minuta na svakih pola sata.

Ali to sve pu,pu,pu, daleko bilo . 

Online futurist

• Član
'lektrika
« Reply #23 on: 23 December, 2007, 20:34:41 »

Sinoc je nestala 'lektrika,nije je bilo do danas oko 16h.Preko 12 sati.Posto sam na grejanju na struju znaci da je malo osvezilo i u stanu;kako je voda pocela da se hladi morao sam da izbacujem povremeno deo vode iz AQ i ubacujem vrucu iz bojlera(to je funkcionisalo dok je bilo vode u bojleru).Znaci,ciklidi su se malo smrzli(temperatura vode se spustila na 20stepeni).Vazduh bolje da ne pominjem.Skoro svi su bili na povrsini.
  Valjda je nervoza ucinila svoje pa su postali malo agresivni.Posto drzim amere i tanganjiku(naravno u odvojenim AQ)pretpostavljam da svi znate da je stanje bilo kriticno u tanganjici(ameri su ,koliko god se tukli ipak izdrzljjivi a kod njih i nije bilo agresije,valjda su se zabavili sobom i opstankom).
  Izgubio sam muzjaka Reganija (kipli)koji se bez razloga tukao sa skoro svima i izvukao deblji kraj.Pokusao sam da ga ulovim i prebacim u mali mresni ali bez uspeha.Tako da sad imam udovicu.
  Pre nego sto su mu doakali uspeo je da izranjavi mnoge ribe.Tesko za poverovati ali tukao je sve redom,zavlacio se kod brevisa,calvusa i kompercisepsa u kucice,ganjao reganije,Cilindrise...kao da je poludeo.
  Posle duzeg i nepotrebnog uvoda pitanje-Sta tj koju hemiju ubaciti u AQ da sprecim eventualne komplikacije s ranama na ostalim ciklidima ?   Naravno ne mislim samo na rane vec i na osvezavanje zbog stresa,nedostatka kiseonika itd isl idr... 
   Trenutno imam samo Serine  Mycopyr,Omnipur,Costapur.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: 'lektrika
« Reply #24 on: 23 December, 2007, 20:42:42 »
Kupi agregat...  ;D ;D ;D
C.C.A.

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #25 on: 23 December, 2007, 21:05:48 »
Nemoj ništa koristiti od medikamenata ,to zadnje.
Opusti se i to se dešava. Nabavi kinesku vaz.pumpu na baterije i ne brini. Temperatura im nije smetala samo im je bilo frka za kiseonikom.

Online futurist

• Član
« Reply #26 on: 23 December, 2007, 21:45:39 »

Hmmmm imao sam dvanaest godina kokera i nikad mu nisam kupio kaputic za zimu;sad nesto razmisljam kako sasiti nesto za ribe....
  Pumpa na baterLije ??? Kao da sam nekad cuo ali nisam video.

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #27 on: 23 December, 2007, 21:52:21 »
Potraži je, toga ima u skoro svakom shop - u.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #28 on: 23 December, 2007, 22:11:41 »
Pumpa na beterije je dobra fora, ja je imam, koristio sam je kad nema struje (mada retko) a vise sam je koristio kad sam isao do bg-a po ribe pa se zadrzim ceo dan itd...
C.C.A.

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #29 on: 23 December, 2007, 22:45:02 »
imao sam nimalo prijatnog iskustva sa hladjenjem aq i ostao bez para predivnih ciklida a ostale jedva spasao.Meni svi aq stoje u podrumu i nije bas toplo(dobro,ne treba jakna).kada bi nestalo struje,veoma lako bi ostao bez velikog broja ciklida(ako ne bi reagovao odmah), a ako bi nestanak struje potrajao vise od nedelju dana... :(
zato uskoro planiram da pocnem sa grejanjem prostorije da mi se iskustvo mozda ne bi ponovilo...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 September, 2018, 20:03:10

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 78
  • Online Ever: 450