Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Cyprichromis jumbo ''Tricolor''  (Read 7776 times)

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
Cyprichromis jumbo ''Tricolor''
« on: 10 June, 2006, 08:00:54 »
U jatu Cyprichromis jumbo tricolor imam tri muzjaka. Naravno da samo jedan moze da gazduje. Gazda nije najveci (i, po meni, najlepsi) muzjak sa crnim perajima, vec "plavi sa crtom"  CIKLID_106  tj. malom crnom linijom na ledjnom peraju. Interesantno je da dominaciju ostvaruje uz pomoc treceg muzjaka, plavog bez crte  CIKLID_200 . Kada je gusto treci ulece i uvek napada crnog muzjaka. Jos neki primer saradnje u aq.?

Na slici su crni i dominantni plavi muzjak. Treci je u blizini, za svti slucaj...
« Last Edit: 16 March, 2013, 13:16:06 by nedara »

Offline saulosi

• Napredni član
Re: Saradnja u aq.
« Reply #1 on: 10 June, 2006, 12:03:36 »
Interesantno..

A da li si ti razmisljao da je borba između dva nedominantna mužjaka zapravo borb za da se tako izrazim ‚‚ drugo mjesto‚‚ u hijerarhiji i da taj plavi mužjak bez crte samo koristi gužvu da napadnbe oslabljenog protivnika.

Mislim, malo mi je strange da je  pitanju saradnja dva mužjaka u kojoj profitira samo jedan, to u prirodi obichno ne ide tako.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #2 on: 10 June, 2006, 12:08:57 »
Meni je drago sto ce Piroman da prihvati cinjenicu da kod trikolora muzjaci mogu da imaju razlicitu koloraciju sto je i slucaj u njegovom jatu gde ima i 'crne' i bar jednog plavog muzjaka! ;-)

Interesantno zapazanje, koje je dokumentovano fotografijama!  Svaka cast Goxxxxxxxxx!

Offline profiler

• Značajni član
« Reply #3 on: 10 June, 2006, 12:45:16 »
Sudeci po slici meni se cini da su u pitanju muzjaci razlicitih vrsta (desava se da nestrucni Madjari, Cesi ili Slovaci pomesaju vrste kad ih pakuju za JZH-a). Koliko mogu da vidim na slici među autenticne, "crne" trikolore, umesao se "plavi" muzjak druge vrste. Po meni, ta cinjenica objasnjava dinamiku u tvom akvarijumu. Ponavljam da je u pitanju samo subjektivna pretpostavka bazirana na slikama koje si okacio.

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 10 June, 2006, 13:54:05 »
Ne brini se Gox, Cyprichromis-i koje imas u akvarijumu su iste vrste i ORIGINAL su jumbo Tricolor-i!!
Glavna karakteristika 3 vrste Cyprichromis-a sp. jumbo (Kitumba, Tricolor i Mpimbwe) je ta da muzjaci iste vrste mogu da budu RAZLICITIH BOJA!!! CIKLID_111
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 10 June, 2006, 15:00:46 »
Greska i to teska...

Muzjaci triasa su uvek identicno ofarbani...
Pozz
Piroman

Offline kori

• Napredni član
« Reply #6 on: 10 June, 2006, 22:38:05 »
Da nije ovo slucaj kao kod zebri gde drugi muzjak nesme da pusti boju zbog dominantnog muzjaka?
++Svaki trud se isplati++

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
« Reply #7 on: 11 June, 2006, 01:58:16 »
Negde na net-u postoji izvestaj o ekspediciji na Tanganjku. Pored ostalog mrezama su hvatali jata Cyprichromisa  da bi odredili odnos muzjaka i zenki, starosnu strukturu jata... uz to su pratili i razlike u obojenosti muzjaka u okviru iste vrste (jata). Ne secam se rezultata - mislim da su dominirali plavo/zuti a da je tamnijih bilo mnogo manje. Tekst sam citao pre dve-tri godine...

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
Mrest Cyprichromis jumbo tricolor
« Reply #8 on: 10 July, 2006, 07:40:55 »
Prijavljujem prvi mrest jumbo-a. kao i vecina prvih mrestova ni ovaj nije uspeo - zenka je treceg dana izbacila ili pojela ikru - ali vazno je da je krenulo. Ribe su jos mlade (oko 8 cm). Sva tri muzjak pokusala su da ucestvuju sto je dovelo do pomalo traljavog grupnjaka. Zenka je cesto dobijala batine umesto muzjaka - konkurenta... nadam se da ce se uskoro uspostaviti cvrsca hijerarhija ili  se buducim mamama lose pise...

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
Re: Mrest Cyprichromis jumbo tricolor
« Reply #9 on: 10 July, 2006, 07:49:27 »
Slike...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 15:37:29

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348