Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrest delfina  (Read 42522 times)

Offline tihomir

• Član
Mrest delfina
« on: 03 May, 2004, 20:24:36 »
dali su za mrest delfina potrebni neki specijalni uslovi u odnosu na ostale ustonose.Imam 8 komada stara oko godinu i po dana.Do sada nisu pokazivali zainteresovanost za mrest.Do danas su bili u zajednickom akvarijumu sa obleqvidensima i yellow sima.Premestio sam ih u akvarijum  od 100l.Dali je to dovoljno?kako se raspoznaju polovi kod delfina?
PS.Dali panjevi od vinove loze zabrinjavajuce zagadjuju vodu.Dali ih smem stavljati u akvarijum sa ciklidima?

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #1 on: 03 May, 2004, 21:45:38 »
Pa izvini na pitanju.Koje ti to delfine misliš?.
Da li misliš na Malawi ciklida:Cyrtocara moorii?

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #2 on: 03 May, 2004, 22:11:34 »
Izvinjavam se na ne potpunim podacima,da na te mislim naravno.Pozdrav :oops:

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #3 on: 03 May, 2004, 22:27:08 »
Pa ti delfini ilti C.moorii još su mladi.Oni ,po mojim zapiscima,polno sazriju negdje oko 18 do 24 mjeseci.Imaš oformiranu grupicu,to je u redu,mada mene malo zabrinjava 100l akvarij,kad pomislim,da su to ipak malo krupnije ribe (oko 20 cm.dužine),prije bi trebali biti u 300l akvariju.
No ženka je manja od mužjaka i nema tako izraženije "čvoruge"na glavi.Ta "čvoruga"postaje iz godine u godinu veča.No i mužjak,za vreme mresta dobija tamnije boje po tjelu.
I sam se mrijest kod te vrste malo razlikuje od mresta ostalih ustonoša.Naime ta vrsta se ,što se mresta tiče,ubraja u jednu malu grupu malawi ciklida,koji "to rade"još na stariji mjetod.Kod te vrste oplodnja ikra se vrši van majčinskih usta,što može biti i malo nezgodno,ako su ostali ciklidi blizu.
A stvarno ta C.moorii,jeste tako prepoznatljiiva vrsta ko C.frontosa iz jezera Tanganyike obe vrsti djeluju mi kao  Trade mark svoga jezera.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #4 on: 04 May, 2004, 00:51:06 »
Bojko, trade mark Tanganyka-e je TROPHEUS!!! Zapamti to!!!

Sto se tice vinove loze, preskoci je, ja sam kupio jedno parce, dao pare, i drzim ga u kofi, umesto u kavarijumu...

Kada su ribe spremne za mrest je jako relativna stvar, upravo je u drugom polstu ljubisa opisao kako su mu se kalvusi izmrestili na pola starosne  dobi koju literatura propisuje kao minimum za mrest, stoga sve je moguce. Iz mog iskustva najvazniji su uslovi koje neka vrsta trazi za mrest, i u dobrim uslovima, ribe se mreste mnogo ranije nego sto je to ocekivano!  Meni se mladj nigrofasciatusa mrestila u uzgojnom akvarijumu, gde su tek trebali da postignu velicinu da mogu da udju u neki zajednicki akvarijum...

Sto se tice velicine akvarijuma, 250l (1mx0,5mX0,5m) je izuzetno jeftin, skoro dzabe, te bi mogao da razmislis o maloj investiciji, ipak su delfini izuzetno agresivne i mocne ribe
Pozz
Piroman

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #5 on: 04 May, 2004, 14:57:09 »
gde si piromane care!
Odgovor ti je bio na mestu! za manje od 24h jedna zenka vec nosi ikru u ustima.Dakle bio im je potreban samo odvojeni akvarijum.A sada treba samo cekati da vidimo sta ce ispljunuti? sta da radim sa ostalim C.moorii-ma,dali da ih ostavim u istom akvariumu sa "mladom mamom" i muzijakom,koji se odvojio u delu akvarijuma i primetno je brani?
Pozdrav tebi i Bojku koji ste uvek spremni za konverzaciju.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #6 on: 04 May, 2004, 22:43:08 »
Uff, Bojko je mnogo iskusniji od mene po pitanju delfina, jer ih on gaji, a ja sam ih samo video :)

Ono sto je sustina, da je neko ovde izmrestio delfine!!!

Hocu i male delfine!!!
Pozz
Piroman

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #7 on: 05 May, 2004, 18:02:08 »
moze brate,dogovoricemo se bice ih ko blata ako bog da.
Pozdrav

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #8 on: 05 May, 2004, 18:10:01 »
Ajd piromane prebaci ovo u Malawi !
Pozdrav, Joca

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #9 on: 05 May, 2004, 20:17:05 »
eto Tihomire,ja bih sačekao pet dana,ne bih ništa dirao.Prvih je pet dana najbitnijih u vidu da li su ikre oplodjene ili ne.Ako nisu onda če ih ženka pojesti ili pljunuti vani.Poslije opet imaš na raspolaganju dve mogućnosti:ili da prebaciš ženku u poseban akvarij ili da ostaviš u tom akvariju,pa poslije 19 dana od mresta ženku uvatiš pa joj izvadiš mladunce,staviš ih u neki mali akvarij i prvo hraniš artemijom.Ako ne možeš sa artemijom,onda ti je dobra hrana  i Sera mikropan,pa kasnije Sera cyclops.
A mladih možeš očekivati,kad je to prvi put oko 30 do 40 ,a u narednim mrestovima još više.
Puno mladih ciklida  ti poželim :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 July, 2018, 15:36:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348