Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Stene, oblutci & pozadine (foto)  (Read 18650 times)

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #50 on: 14 October, 2004, 21:20:01 »
Smeo bih se zakleti da je kod mene kuci tako uradjeno. Mozda se ne zove cementno mleko, ali je definitivno malter. Znam ja sam stemovao stare plocice  :? , a i nosio kofe sa tim necim sa cim su lepljeni, ma kako se zvalo.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #51 on: 14 October, 2004, 21:24:49 »
Postoji "dundjerska" tehnika, koja je naravno losa & pogresna, koja asocira na cementno mleko, a to je tehnika suve smese. Napravi se cementni malter, bez vode, to jest pomesa se pesak i ciment na suvo, rasprostre se po podu, sloze se plocice preko i onda se kroz fuge naliva voda. Ovo jenaravno opasna glupost, i niko normaln ne bi trebao tako da radi, ali zna se da su "majstori" glavni, te je ova tehnika opste prihvacena :)

To naravno nema veze sa cementnim mlekom, ali asocira jer sipaju vodu i njom "lepe" plocice :)

Cementno mleko se nabacuje kao spric na zid, to jest sloj koji ce dobro da se uhvati za podlogu, jer ce donkle da penetrira u nju, a po svojim svojstvima ce da stvori povrsinu, koja ima mnogo izbocina, a samim tim je bolja kao podloga!

p.s. Silvestere, to je moj posao, tako da sigurno znam vise o tome od nekog majstora koji je tebi lepio plocice :)
Pozz
Piroman

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #52 on: 15 October, 2004, 00:21:06 »
To nesto. :)
Samo znam da je u mom aq zidana pozadina malterom na staklo. I video sam na jos dosta mesta tako nesto. Onda sam se raspitivao i rekli mi ljudi kako se to radi. Cak sam hteo i sam da radim :lol: , ali je zdrav razum preovladao. :)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #53 on: 15 October, 2004, 01:36:52 »
Pazi ovako, mozes da se zida malterom, sto da ne, ljudi zidaju kuce od balege!

nije problem ozidati, problem je sto moze da se desi da cela pozadine otpadne sa stakla, jer kao sto znamo, cementni malter se NE vezuje dobro za staklo. Juce sam bio u prodavnici ciji vlasnik se hvali kako zida BELIM (pazi BELI cement, pa to je totalna perverzija) cementom, i moram da priznam da majstor zna da lepi akvarijume, izvukao je fugu kao na masinski lepljenom akvarijumu. Ali u tome i jeste poenta, on je sve to lepo ozidao malterom, ali je napravio pozadinu da se siri prema dnu, i to u 2 tacke ide preko 60% sirine akvarijuma (gledano sa boka), sto govori da je majstor, jer mu je sve jedno da li ce da odvoji od stakla ili nece, jer iako se odvoji, nema gde da se pomeri!!!

Zato iskuliraj ideje sa zidanjem malterom i lepljenjem za staklo, po n-ti put ponavljam, ozidaj izvan akvarijuma, i samo spusti u akvarijum i ceo problem je resen!
Pozz
Piroman

Offline hallamiti

• Značajni član
(No subject)
« Reply #54 on: 17 October, 2004, 01:58:51 »
Hvala na preporukama.Razmisljam sta cu :roll: Mozda probam da napravim i neku vestacku(stiropor,purpena) :?:  :?: Videcu

Ali prirodna je prirodna

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #55 on: 17 October, 2004, 03:06:57 »
Hallamiti, ajde lepo batali alternative, i uzmi karton u ruke. Napravi model svog akvarijuma od kartona, uzmi kamenje i ozidaj u tom modelu pozadinu kakvu si zamislio za tvoj akvarijum, kada se postupuno osusi, izvadis je iz kartona (prethodno ga zamasti, da malter moze da se odvoji) i spustis u akvarijum, posto je pozadina takvog oblika da je samo stojeca, to jest sa boka gledano, siri se od vrha prema dnu, samo je spusti u kavarijum, i eto ti zeljen epozadine, zar je to toliko komlikovano? Ako sam nejasan, molim te napisi mi, i ja cu lepo da nacrtam skice kako to da uradis!!!
Pozz
Piroman

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
(No subject)
« Reply #56 on: 17 October, 2004, 03:11:38 »
Neznam dal ti je neko vec ovo otkucao al da znas.
Na zadnje staklo silikonom zalepis plasticnu mrezu (5x5 mm) ono po tacka silikona na svakih 10  cm , al dobra tacka silikona nemoj da stedis. Mrezu nemoj da zatezes nego nek bude malko valovita. Tacke stavljaj i vodoravno i uspravno. Onda lepo uzmes lepak za plocice, naneses ga jedno cm minimum malo spaklom pritisnes da prodje kroz mrezu do stakla . Zatim slozis (utisnes) nakvaseno  kamenje u lepak i ostavis da da se osusi . Po zelji mozez i ne moras da popunjavas istim tim lepkom izmedju kamenja. Kad se sve to stegne ostavis ga punog vode dva tri dana , onda izpraznis pa napunus opet . Tako jedno 5 puta i onda kad ti to dosadi, podloga po ukusu  i udri po ribama  .
Kad se veze mreza silikonom za staklo , pa lepak za mrezu i legne na staklo nece pasti. Naravno krupnije kamenje blize dnu ,a sitnije vislje. Ono kao neki stepenasti efekat.  
Ako sam ponovio ono sto je mozda neko u temi napisao, sorry!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 12:01:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 68
  • Online Ever: 450