Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Rupe u glavi...  (Read 23819 times)

Offline tihomir

• Član
sera mineral salt
« Reply #20 on: 18 May, 2004, 14:47:57 »
HA,HA,HA :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
evo upravo umiremo od smeha moja devojcica i ja.Pa ti si neki dzavolcic sa ovi kompijuterima  :!: svaka cast :thumbup: .Hvala za portrete zaista su originalni.Zao mi je sto "ovaj" put necu moci da dodjem u paragraf,ali znam da cu vam se jednom prilikom negde pridruziti i upoznati vas.
Pozdrav
PS.Nadam se da se fotke na sajtu sa ovoga mitinga u paragrafu podrazumevaju.
 :!:  :!:  :!:
 PS2.Jos nesto bitno za nas pokret omasovljenja prelepih nam ciklida.Kod druga su juce pustena u rad dva akvarijuma koji su iskljucivo namenjena za uzivanje tj. promatranje i omasovljenje doticnih. :)

Offline tihomir

• Član
sera mineral
« Reply #21 on: 18 May, 2004, 15:07:07 »
I jos nesto.Da se potpuno razumemo.Sa obzirom na imena oskara(Mira I Sloba).Nisam komunjara,vise vucem u desno,u onim vremenima kada sam ih ja uzeo to je jednostavno bio najpopularniji tandem imena na ovom prostoru pa su tako i dobili imena.
HAUG :headbang:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #22 on: 18 May, 2004, 23:18:01 »
Pozdravljam svaki oblik sirenja ciklidne zaraze!!!

Sto se tice portreta, to je samo obicna sala odradjena za 2 min. ako se dovoljno upoznas sa software-om, moci ces da uradis mnogo lepsu montazu!

Drago mi je da Vas je ova moja pateticna montaza nasmejala 8)

Kada budes mogao i hteo, ti naidji na neko okupljanje, mozda se tom prilikom i nesto zdere, pa ce barem to da bude smisleno :)

Sto se tice mire i slobe (malim slovima), ja sam veoma umerene politicke orjentacije, i podrzavao sam slogan "BEZ REVANSIZMA", tako da cak i da si komunjara, to mi ne bi smetalo, isto bih se dopisivao sa tobom, jedini detalj koji bi onda postojao, da bih pokusao da te preobratim :)

I kada smo vec kod politike (znam da se recenica ne pocinje sa "i", ali but jebiga), treba kandidovati JZH-a za predsednika Srbije, koji bi onda pripojio Srbiju, Kongo-u i time izbegao placanje carine na uvozne ciklide!
Pozz
Piroman

Offline tihomir

• Član
sera
« Reply #23 on: 22 May, 2004, 21:07:29 »
HA,HA :lol:  bas uvek imas smisla za humor.Moze " ZA" JOCU. I ribama bi se to svidelo,mislim,ovaj, na ciklidne(nekazem da ostalim vrstama nebi!!!)
.Dajem predlog za zastavu: Neka malavna :!:  :!:  :!:
A JOCU bi ostavili za jednu stranu naseg novog "ciklidarka"tj,nase nove metalne monete.
  SVI,SVI za JZH :!:  :!:  :!:
Pozdrav,i videcemo se na mitingu,ovaj na sledecem PARA-GRAFCENJU!!!

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #24 on: 27 May, 2004, 15:37:16 »
Da li si se oslobodio oskara?
Pozdrav, Joca

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #25 on: 04 July, 2004, 19:31:45 »
Pozdrav.Evo me posle duzeg vremena,crko kompijuter!
Sta mi se desilo u medjuvremenu:Oskari su tu jos hvala bogu.Najzad mu se povlace one crvene rane,onaj drugi je zdrav kao dren.One bele rupe nisu  problem,sa sera mineral salt  i uz redovno menjanje vode povuci ce se vremenom.Zadnjih mesec dana sam ih lecio sera baktopur direktom,i sad su sasvim male mislim da ce se povuci u narednih nedelju dana.A onda sve vracam u regulativu,nitrvec,fishtamin i menjanje vode bar na nedelju dana i nadam se da se crvene rane nece opet pojaviti jer onda moram vodu da tretiram lekom i opet sranje.Kazem bele rupe nisu problem jer one ne zahtevaju medikalni tretman.
Dali postoji neka mogucnost da su crvene fleke prouzrokovane nekim virusom? zasto se on uvek pojavljuje iznova i zahteva tako dug med.tretman,jer se rane nepovlace  cak i po 3meseca. :roll: Opet ja sa pitanjima koja sam u principu vec postavljao.U cemu je razlika kada ribu napada virus u odnosu na bakterije?
POZDRAV.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #26 on: 05 July, 2004, 16:13:44 »
Retko virusi napadaju ciklide,e tu su bakterije koje imas naravno u svakom akv.Bakterije isto tako napadaju ciklide tek kada boluju od neke druge bolesti znaci kao sekundarna infekcija :!: Veoma bitno: bakterije se lece, a virusi NE :!:  8)
Pozdrav, Joca

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #27 on: 06 July, 2004, 15:05:14 »
A u kom smislu mislis da se ne lece:Nije ih moguce izleciti kada napadnu ribu ili mogu da se eventualno tretmanom suzbiju jedno vreme ali se oni opet pojave? Tako se meni nesto i desava ,to je postao redovan ciklus.Al' da ne davim,sta im bog da.Voleo bih da mogu da ih se otarasim,ali ne mogu da im presudim ko kucici su.
Pozdrav.

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #28 on: 08 July, 2004, 19:14:00 »
Jedno pitanje: citao sam neke vase varijacije oko toga koliko kolicinski hraniti ribu dnevno.Interesuje me koliko treba dati onih najkrupnijih granula onih sto se kupuju u rinfuzu tzv.hrana za pastrmke dnevno jednom odraslom oskaru teskom oko 1kg i dugom 25-30cm.Bojim se da malo preterujem  sa hranom sto se normalno odrazava na kvalitet vode pa bi voleo da mi neko iskusniji preporuci meru!!!
Pozdrav

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #29 on: 09 July, 2004, 02:38:34 »
Oskari NEMAJU meru!!!

Jesce dok ne crknu!

Neka "mera" koju su dobijali u DRAMIN-u je bila cca 50% zapremine njihove glave ili cak i manje, ali ja nisam strucnjak za oskare. Inace kada sam dobio oskare, bili du dugacki oko 3-4 cm, hranio sam ih tetra diskusom, i jesi su ga do mere, dok vise nemogu normalno da plivaju i izgledaju kao zenka gupija par sati pred mrest. Ovo sam ti napisao da bi shvatio da je tesko ubiti ih hranom, ali sto se tice kvaliteta vode, mozes radilano da im redukujes ishranu, jer ce oskari da smanje svoju fizicku aktivnost a samim tim i potrebe za hranom.
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 January, 2018, 03:34:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]