Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: akvarijum za bebe ciklida  (Read 15471 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Nakon mresta
« Reply #50 on: 12 January, 2013, 22:57:12 »
čitam ja malo starije, pa malo novije postove i nekako sam došao do zaključka, da trebam napisati nešto o malcima posle mresta, kad jih več imate.
Naime največji i bitan faktor u odgoju malaca jeste voda. Voda za njih treba biti takoreči bresprekorna. Zato treba parametre vode svakodnevno meriti i naravno i aako zatreba delomično promeniti. Zašto ?
Možda ima u akvariju malo nitrata, što bi recimo za odrasle jedinke to bila bezopasno, malci nam se mogu deformisati, imati ukrivljenu kičmu, zastoj u rastu, ukrivljenje tela u levo ili desno.Naravno da od take jedinke neče bit ništa.Drugo što ima uticaj čista voda je dugovećnost ciklida. Naučno jeste dokazano, da ciklidi, koji su imali takoreči idealne uslove žive dva puta ili više od onih, kojima voda nije bila idealna ali nisu dobili več pomenutih deformacija.
Drugi najbitniji činitelj jeste ishrana, takve se male ciklide hrani više puta dnevno i za njih se dobija danas več odlična hrana različitih brendova. Ja bih samo napomenuo, da valja dati koji dinar više jer če sa kvalitetnom hranom i ciklidi bolje i brže napredovati, a i njihova boja če biti izraženija. Kod dosta ciklida, dodavanje vitamina poboljšava boju, pa te iste valja dodavati i malcima.No nekad se za malce preporučavala artemija, samo ko bi to radio..

Ja sam uvek ili češče napisao, da su ciklidi veoma interesantne ribe i da one nam tu našu brigu i ljubav za njih, te nam je oni kasnije višestruko povrate u vidu lepih, atraktivnih i dinamičkih riba koji mame naše a i poglede gostiju, e sve to su ciklidi.

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Nakon mresta
« Reply #51 on: 13 January, 2013, 10:39:20 »
Hvala Bojko na ovom tekstu, koji svakako dopunjava tekstove vezane za mrest na ovom bogatom forumu.
Ukazivanje na kvalitet vode kada pricamo o mladji nakon mresta je zaista jako bitna stvar.

Offline Branko97KW

• Član
« Reply #52 on: 13 January, 2013, 23:02:16 »
Sta preporucujete u vezi menjanja vode malima? Na koliko se menja i sme li direkt sa cesme kao kod velikih , ili bi valjalo da se doda' neki preparat kao AQUANTAN i slicno?

Offline rott

• Napredni član
« Reply #53 on: 14 January, 2013, 00:28:08 »
Valjalo bi da voda malo odstoji za malce. Kako su oni u malim aq, onda koji balon vode nije problom da odstoji preko noci...

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #54 on: 14 January, 2013, 04:22:53 »
Najbolje je da im prilikom menjanja vode dosipas onu iz akvarijuma gde su im roditelji, tako ne moras da vodis racuna o temperaturi i hemizmu kod zamena.
Ja obicno malcima svih riba koji su odvojeni menjam vodu svaki dan i hranim bar tri puta dnevno...
 A kod roditelja nastavi kao sto si do sad radio.
So long and thanks for all the fish...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #55 on: 14 January, 2013, 10:31:48 »
Najbolje je da im prilikom menjanja vode dosipas onu iz akvarijuma gde su im roditelji, tako ne moras da vodis racuna o temperaturi i hemizmu kod zamena.

Ovo sto kaze Dzo itekako ima logike. Probacu prvom prilikom, i postace mi praksa. Hvala Dzo za ovaj info.

Offline Branko97KW

• Član
« Reply #56 on: 14 January, 2013, 10:42:05 »
Da Petre i tek kako ima logike, hvala Dzo :D

Nego sam negde citao da mozda u vodi gde su roditelji ima mozda nitrata koji njihovi roditelji neosecaju , ali bi mozda i njema to smetalo? Po meni to nema logike , jer su mali u toj vodi 20 dana i rastu normalno tj. nesmeta im jel su se u toj vodi razvili.

Offline brankotom

• Početnik
  • *
Re: akvarijum za bebe ciklida
« Reply #57 on: 14 April, 2015, 23:10:59 »
kojeg algara ubaciti sa mladima , za ciscenje akaarijuma od 30l...

Offline brankotom

• Početnik
  • *
« Reply #58 on: 14 April, 2015, 23:13:13 »
ili nekog cistaca za ostatke hrane po dnu...

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #59 on: 15 April, 2015, 07:26:49 »
Ancistruse. Mlade, par komada. Mada je najbolje te ostatke usisati svaki drugi-treci dan.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 02:39:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 89
  • Online Ever: 450