Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: akvarijum za bebe ciklida  (Read 15266 times)

Offline Vrana

• Početnik
  • *
akvarijum za bebe ciklida
« on: 03 May, 2006, 08:41:07 »
Da li i koliko je opasna brza turbulencija vode kod malih /tek izleglih/ fulabornija.  CIKLID_166

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: mrest fulebornija
« Reply #1 on: 03 May, 2006, 10:50:50 »
Nije dobro da bude prejako strujanje vode u akvarijumu ili u kotilici. Nebi trebalo da se tek izlegle #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# muce i trose energiju u borbi sa prejakom strujom, koja ih nosi i baca po velikom prostoru. Tako mlade ribe, ako su u stanju da plivaju, obicno miruju u pukotinama izmedju kamenja ili nekog zaklona.

Offline zile

• Značajni član
akvarijum za bebe ciklida
« Reply #2 on: 29 January, 2007, 13:34:46 »
Ocu da oformim jedan mresni akvarijum(30-40l) il' tako nesto pa me prvo interesuje koji filter je najbolji za ovakav akvarijum.Ja sam mislio da pravim neku varijantu sundjer filtera sa potapajucom pumpom,samo neznam kolka bi snaga pumpe bila dovoljna(l/h)a da nebude prejaka.Ako neko ima bolje ili jeftinije resenje za ovakav filtercic nek baci koje slovo.Znam da od ostale opreme ide samo jos grejac i da se ne stavlja podloga radi lakseg odrzavanja.

Bilo bi jos bolje ako bi ostali drugovi clanovi postavili fotke svojih mresnih akvarijumima sa kratkim osvrtom na opremu(ako vas ne mrzi).

p.s jel JZH drzi ovako male akvarijume da se nesmaram da ih pravim?

poz :)
Mozilla Firethefox

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: Mresni akvarijum i oprema
« Reply #3 on: 29 January, 2007, 13:42:45 »
Ja drzim obicne sundjer filtere koje sam ja pravio i sasvim su dovoljni... U kocku sundjera zabijes neku cev i u tu cev stavis rasprsivac i gotov posao. Jedino za sundjer od dole pricvrstis neki kamen da ne bi plutao i to je to...
C.C.A.

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
« Reply #4 on: 29 January, 2007, 15:02:02 »
Ja sam jednom stavio u akvarijum od 30 litara gde su mi bili mali carleusi motornu pumpicu sa sundjerom( najmanju atmanovu koju sam našao a često se takve stavljaju sa kornjačama koštala je oko 500 din ali stvarno ne znam koji je tačno njen protok bio,uglavnom sve je bilo ok i filtracija je bila ok i aeracija vode).

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #5 on: 29 January, 2007, 15:08:14 »
Najmanji atman nije lose resenje. To je atman 301 koji ima protok 230 L/h...
C.C.A.

Offline Marko_Zmaj_old

• Član
« Reply #6 on: 29 January, 2007, 15:20:24 »
Imas resun sa protokom od 100l.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #7 on: 29 January, 2007, 15:46:40 »

Bitno je sta zelis da mrestis tj koje ciklide imas.  Ako mrestis ikrasice pa u njega prebacis mladj koja je tek proplivala, napravices haos sa nekom motornom glavom (unutrasnjim filterom).  Za ustonose je ok ali, po meni protok nije bitan vec filter masa i CESTE ZAMENE VODE!

Duki je sanjao da je Atman 301 najmanji...mada dosta stancuje ciklide i treba ga poslusati.  Mislim da je kombinacija dobrog sundjer filtera i cestih zamena vode najbolje resenje.

Treba voditi racuna kod periodicnog ciscenja sundjer filtera da nema mladji u akvarijumu jer ce ih djubre koje se oslobodi prilikom vadjenja verovatno desetkovati.  Znaci, ciscenje filtera prilikom smene generacija ;-)

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #8 on: 29 January, 2007, 17:50:33 »
Ja sam znao samo za taj mali atman... Pogresi covek znas kako?!
Ali stvarno za akvarijum 30-40L nema potrebe...
U svim mresnim akvarijumima su mi sundjer filteri i nema problema... A sto se pranja tice perem ih jako retko tako da ni to nije problem!
C.C.A.

Offline Punker

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #9 on: 29 January, 2007, 21:25:47 »
Bolje da napravis veci aq , sa dobrim spoljasnjim filterom .  Znaci , tu ce biti dosta riba , treba im prostor za rasplivavanje , treba ih dobro hraniti a to prlja vodu . Spoljasnji zato sto ce se prtpostavljam brzo prljati , pa ce ti biti lako da ga sklonis i ocistis.  Sto jaca pumpa , zavisi od litraze aq .

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 July, 2018, 16:36:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348