Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pterophyllum scalare  (Read 17380 times)

Offline Leconi

• Član u razvoju
  • **
Re: Skalari
« Reply #10 on: 15 February, 2008, 15:30:55 »
Duuugo niko nije pisao o skalarima,
drzi li ih neko ili su ipak pali u zaborav?

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #11 on: 15 February, 2008, 16:08:42 »
Ima koliko god hoces ali ne na ovom sajtu.
Peterophylum scalare ne uživa neku popularnost medju našim članovima.
Ja sam neko vreme planirao da ih ubacim ali .... ko zna zašto to nisam, više me privlače Pterophyllum altum ALI cena im nije zanemarljiva jer se krece od 15 eura / kom pa na vise...

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #12 on: 15 February, 2008, 16:18:35 »
mozda stavim jednu omanju grupu u kombinaciji sa juznoamerima,ali nikada ne bih uzeo one man made varijante,vec samo one sive sa crnim prugama.takva je uglavnom i wild forma,mada skoro svaka veca reka ima svoj varijatet ;)

Offline ludak

• Veoma napredan član
  • Vracam se!!!
« Reply #13 on: 15 February, 2008, 16:35:12 »
ja sam u 100l drzao 5 kom sa 25 neonki i bilo je super sve dok se skalari nisu uparili i krenuli da brane teritoriju i svi se poubijali pa sam ih se batalio.
Vracam se!!!

Offline Leconi

• Član u razvoju
  • **
« Reply #14 on: 15 February, 2008, 18:42:40 »
Razmisljam o njima jer sam se primila na ramireze pa bi sa njima kombinovala i neke vece ribe,
dopadaju mi se diskusi ali sam pocetnik pa sam mislila da probam prvo sa skalarima pa da se vremenom preorjentisem na diskuse kad se nakupim iskustva.

Sve u svemu skalari nisu ovde omiljena vrsta...shvatila

Offline ludak

• Veoma napredan član
  • Vracam se!!!
« Reply #15 on: 15 February, 2008, 18:47:36 »
ovde skalari nisu omiljeni jer nemogu sa puno vrsta ciklida.
Vracam se!!!

Offline marince

• Član
« Reply #16 on: 15 February, 2008, 19:06:10 »
Leconi, prvo sve pohvale za tvoj trud oko pronalazenja tema koje te interesuju. Nastavi tako i ubrzo ces biti sigurna koje vrste ciklida zaista zelis. Znam da to nije ni malo lak izbor  :blush: Inace skalari su sasvim ok. ali ovde je vecina opredeljena za "aktivnije" ciklide i to je to. Mislim da ces se i ti opredeliti za iste, samo nastavi...
Pozdrav.

Offline capara

• Značajni član
« Reply #17 on: 15 February, 2008, 22:05:24 »
Lepo je videti zajedno skalare i diskuse i to u nekom dobro zasadjenom akvarijumu.
Mislim da je to izvodljivo, mali problem predstavlja to sto bi trebalo izdvojiti skalare i diskuse u zaseban akvarijum i prvo izleciti od parazita pa ih onda spojiti ..Postoji jedan parazit koji je cest kod skalara capilarija cak skalaru on toliko i ne smeta ali je zato ako se ne izleci smrtan za diskuse.
Skalari su prirodi cesta pojava da su zajedno, uhvaceni iz divljine mogu biti zajedno u akvarijum bez ikakvih problema.
Trgovci ribama hrane i diskuse i skalare tubifeksom i to je taj problem....

Piromane sa tobom se ne slazem po pitanju da je domace trziste diskusa sljam. To sto ribe zakrzljaju nie problem uzgajivaca nego neprimernog drzanja diskusa onih koji to ne rade kako treba, anomalije se ne dobijaju nego se radjaju ribe sa anomalijom i kao takve ih ne treba gajiti...

Trgovci prodaju sve zivo a pritom da i neznaju nista o tim ribama, uglavnom su diskusi u tranzitu kod trgovaca kao i sve ostale ribe...

Offline Leconi

• Član u razvoju
  • **
« Reply #18 on: 15 February, 2008, 22:37:40 »
Hvala vam svima koji ste mi odgovorili na ovu temu koju sam izvukla iz mrtvih...
E sad ovako da vam objasnim,
nisam nesto odusevljena skalarima,ima mnogo drugih riba koje mi se vise dopadaju ali one su po prirodi takve da ne idu u aq sa biljkama,
meni se licno biljni aq lepsi od kamenjara tako da otud moje interesovanje za skalare.
Planirala sam da mi oni budu kao neka obuka pre nego sto pokusam sa diskusima,jer su mi oni krajnji cilj.
Sve ovo je u stvari krenulo jer sam se zaljubila u ramireze koji ostaju u svakoj varijanti.
I tako,to je u sustini to,
ako se neko set nekog ciklida koji ide u biljni aq bila bi mu zahvalna da mi preporuci.

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #19 on: 16 February, 2008, 01:35:25 »
imas gomilu juznoamerickih patuljastih koji opusteno idu sa biljem

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 20:41:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]