Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Hypsophrys (Cichlasoma) nicaraguensis  (Read 11614 times)

Offline jurupari

• Član
  • United Cichlids of America
Re: Cichlasoma nicaraguensis
« Reply #30 on: 11 August, 2006, 18:28:09 »
Hypsophrys je jedino i pravilno!
Marko Lenac

Online nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Hypsophrys (Cichlasoma) nicaraguensis
« Reply #31 on: 26 January, 2013, 11:42:16 »
Admiralove ribe:
« Last Edit: 26 January, 2013, 12:12:58 by nedara »

Offline Daki

• Član u razvoju
  • **
  • I tako
« Reply #32 on: 26 January, 2013, 16:58:38 »
Evo i mojih nicaraguensisa :grin:                                 

« Last Edit: 26 January, 2013, 18:13:18 by nedara »

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #33 on: 28 January, 2013, 13:09:35 »
Svidja mi se. Kazete miroljubiva i moze u biljnom akvarijumu, a sa vecim diskusima iako nisu isti biotop, ipak vidim da mogu u mekoj vodi? Jesu li halapljive puno na hranu, da li bi diskusi mogli jesti pored njih?

Offline Daki

• Član u razvoju
  • **
  • I tako
« Reply #34 on: 28 January, 2013, 17:33:16 »
Svakako ima iskusnijih kolega ovde koji bi mogli bolje da ti odgovore na ovo pitanje ali ja ti mogu reci da su strastveni kopaci, kod mene oni cak dominiraju u tome u odnosu na mekije sto me je bas iznenadilo tako da nisam siguran da li bi to diskusima odgovaralo, narocito kvalitet vode kada se taj mulj podize. Iskreno nisu agresivni kao terori ili dzekovi ali daleko od toga da su mirni, u mrestu bas pokazuju svoju prgavu narav kao i svi amerikanci.Sto se tice hrane, jako su halapljivi, bar ovi moji...ja ih iskreno ne bih drzao sa diskusima ali mozda da se javi jos neko i da svoje misljenje :)

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #35 on: 28 January, 2013, 19:18:25 »
Hvala na odgovoru druze...dakle ne moze?...ja gledam sve nesto da stavim sa diskusima od vecih ciklida americkih, onako robusnijih a da su nekako opet mirni, ne znam da li uopste tako nesto postoji? Naravno kada su mrestovi da budu teritorijalni podrazumjeva se, tada bi ih odvajao zasebno, ali do tada da li neka riba veca paše diskusima? Tipa temporalisa miroljubivog?

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #36 on: 28 January, 2013, 20:00:28 »
Dranki,sa diskusima ne bih stavljao ni jednog centraloamerickog ciklida,zbog kvaliteta vode,teritorijalnosti,halapljivosti i agresije.
Sa juznoamerikancima i nekako ali ne sa svim vrstama.Pravila bas tu i nema,dok ne pokusas nista.Nijedan ciklid ne mora da bude skroz miran i nije skorz sigurno da li ce ti dirati diskuse ili ne.Problem sa krupnim juznoamerikancima je sto su halapljivi pa moze da se desi da diskusi ne mogu uvek da dodju do hrane mada i to moze da se resi.Parametri vode u kojima se cuvaju diskusi,kao i temperatura su idealni uslovi za mrest vecine juznoamerikanca.Imao sam par H. Rotkeila sa diskusima,nisu stajali sa mrestom,na kraju sam morao da ih premestim u drugi aq jer je zenka pocela previse da se trosi.Zauzimali su pola aq prilikom mresta,diskusi na drugu stranu,ali nije bilo povreda po diskusima.Ukoliko akvarijum nema dovoljnu duzinu,diskusi mogu biti pod stalnim stresom a svi znamo kako se to odrazava na njih.Vidim da imas biljke u akvarijumu,sa Herosima ne bi bas prosle najsrecnije.Temporalisa ne bih bas nazvao miroljubivim ciklidom,ume i on da pravi probleme.Mislim da nije nemoguce drzati diskuse sa krupnim juznoamerikancima na duze staze ali bih predlozio da se to radi u dovoljno dugackom akvarijumu i po jedan primerak (malo bezveze,ali mrest pravi problem i ako ih ima previse nece doci svi diskusi do hrane).mada je ovo prica za neku drugu temu
Lepi nicaraguensisi Daki.Jedni od mojih omiljenih centraloamerickih ciklida.Drago mi je sto se vrsta rasirila kod nas,samo da ne dozivi sudbinu mnogih koje su se zbog raznoraznih razloga izgubile sa nasih prostora...

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #37 on: 28 January, 2013, 21:01:21 »
Hvala Noik.
Dosadili su mi ramirezi, jata neonki i slicne tetre  i sitne ribe sa diskusima, pa odatle zelja da nadjem neku vecu ribu koja bi mogla sa njima, a ujedno i sa biljkama. Izgleda ostaje mesonaute festiva i altumi, samo jos da ih nadjem jednog dana. :)

Pozdrav

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 January, 2018, 08:21:07

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]