Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Rast ciklida  (Read 9654 times)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Re: Rast ciklida
« Reply #10 on: 21 April, 2014, 17:56:56 »
Neke nikada ne porastu do maksimalne veličine.

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #11 on: 21 April, 2014, 18:27:20 »
Takvi primerci u prirodi ne opstaju.... Najverovatnije.
Mnogo faktora zavisi od rasta... To najbolje moze da ti kaze Vlada , koji je sa demasonima usao u svetske anale, jer su muzjaci kao daljinski za Philps televizor.  :laugh:

Ej, Vlado, nema coveka da mu cale nije ispricao za tebe i njegovu reakciju kad je prvi put video azdaje  :laugh:

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 21 April, 2014, 23:16:08 »
Haha...ćale ti je zmaj...pa gledaj,čista voda,bez nitrata,sveža,faktor broj 1...adekvatna litraža za određeni broj jedinki i kvalitetna ishrana sa time da se obrati pažnja da sve ribe uzimaju hranu a ne samo najbrže i najjače...redovne zamene...na nedeljnom nivou...extremno dobar filter...i to je to...

Offline bolebbrs

• Početnik
  • *
« Reply #13 on: 22 April, 2014, 13:22:07 »
Ajde jos jedno pitanje na ovu temu, koliko vremena treba ciklidima da dodju na maticnu velicinu? Znam da se razlikuje od vrste do vrste itd.. ali grubo rečeno.

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #14 on: 22 April, 2014, 16:57:21 »
Ajde jos jedno pitanje na ovu temu, koliko vremena treba ciklidima da dodju na maticnu velicinu? Znam da se razlikuje od vrste do vrste itd.. ali grubo rečeno.
  ne moze  nista na brzinu, da znas, vidim  da bi ti hteo sve odmah da ti porastu,da ih odmah mrestis, ali to ne moze tako,  i ja sam isto mislio i ista  pitanja postavljao,kad sam pocinjao i objasnili mi ljudi. ja  imam jednu vrstu koja je kod mene oko godinu dana i i dalje nije na punoj velicini, a to sto kazes maticni. mislis na mrest.sve zavisi od vrste do vrste, npr.kod mene maingano 12 meseci, i tek pre 10 dana pao mrest.a acei tanzania 8 meseci i mreste se.sve zavisi od vrste do vrste, promene vode, hrane....     a, andjelija.tako ti je kod svih zivotinja, ne samo kod riba. ne mogu svi da budu isti kao pod kalupom ...jbg

Offline Andjelija

• Član
« Reply #15 on: 22 April, 2014, 17:25:01 »
Ok hvala...

Ma nisam ni mislio da budu pod kalup, naravno, potpuno jasno... Pa i glupo bi bilo.. :)
Vise sam hteo da cujem iskustva na ovu temu...

Offline bolebbrs

• Početnik
  • *
« Reply #16 on: 23 April, 2014, 13:31:42 »
  ne moze  nista na brzinu, da znas, vidim  da bi ti hteo sve odmah da ti porastu,da ih odmah mrestis, ali to ne moze tako,  i ja sam isto mislio i ista  pitanja postavljao,kad sam pocinjao i objasnili mi ljudi. ja  imam jednu vrstu koja je kod mene oko godinu dana i i dalje nije na punoj velicini, a to sto kazes maticni. mislis na mrest

Bez uvrede druže, ali ja se akvaristikom bavim 20ak godina, ciklide držim nekih 4-5 godina, a pitanje možda nisam dobro formulisao pa me nisi razumeo. Znam ja da ne može ništa na brzinu, mrestio sam već ciklide i uglavnom su lakši za mrest od nekih drugih vrsta, pogotovo afrikanci kojima odgovara tvrda srpska voda. Zanimala su me neka vaša zapažanja iz ličnog iskustva, kao šta sam već napisao u nekoj temi o caeurelusima, da bih znao šta da unapredim. Evo npr ishrana mojih tanganjikanaca: Sera san, Diana cichlid granules, Tetra diskus, Bela larva (zamrznuta), i jednom u dve nedelje granule sa spirulinom.  Zamena vode je 1 nedeljno obavezno 1/3, i filter unutrašnji trokomorni + neki atman unutrašnji samo da gura vodu sa suprotnog kraja akvarijuma. E sad, pored svega toga moje ribe ne mogu da "naguraju" veličinu kao neke koje viđam po radnjama ili kao što neko reče  kao philips daljinski, zato me zanima kako ljudi to postižu? Ne bih nikog da naljutim ili da izazovem neku polemiku, samo želim nešto da naučim, da me ne shvatite pogrešno. :)
« Last Edit: 23 April, 2014, 13:34:39 by bolebbrs »

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 23 April, 2014, 14:20:30 »
Pa moji su kao Philips...samo filtracija...ja lično koristim sump sa 50L filter mase...dok sam mogao menjao sam vodu nedeljno po 50%,sada na žalost ne mogu....strimer od 1000L i unutrašnji od 600L u kontra smeru...sump gura 2000L na sat...ishrana slična tvojoj,samo što ja koristim spirulinu Tropikal 36%...stalno...denitratna smola,zeolit...čistija je voda u aq.nego sa česme...eto ako sam ti nekako pomogao....

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #18 on: 23 April, 2014, 19:18:13 »
inace,  Vlada ima filtraciju  kao  na zapadnoj Moravi,  ;)  ako od nekoga treba uciti, to je on zasigurno. ma kakve uvrede, taman posla, nego  20ak godina, i 4-5 u ciklidima trebao bi vec da  da imas sve u malom prstu  ;).a pitanje ti je bilo kako kazes onako malo pocetniciki. ma kakva ljutnja,  niposto, i nemoj ti nesto da zameris...

Offline bolebbrs

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 23 April, 2014, 20:33:55 »
Hvala ljudi na odgovorima, a inace to nije puno vremena za ovaj hobi osim ako nemas uslove za puno akvarijuma pa uporedo da gajis vise biotopa, uporedjujes itd... Drugo sad ima na netu sve a ja sam imao nekad neke akvaristicarske knjige na nemackom pa to citao i kupovao ZOV na kome je bila samo jedna strana o akvaristici a desavalo se da i nju preskoce nekad, tako da za to vreme i nisam bas puno napredaovao. :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 June, 2018, 00:50:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154845
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 57
  • Online Ever: 450