Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: uvuceni stomaci i nedostatak boje.  (Read 544 times)

Offline vladan84

• Početnik
  • *
uvuceni stomaci i nedostatak boje.
« on: 07 November, 2017, 13:45:59 »
Poz ciklidasi. kupio sam pre oko nedelju dana ribe preko KP koje su na slikama izgledale ekstra mada ispostavilo se da su uzivo katastrofa. lik ih je navodno kupio u JZH i na predmaticnoj/maticnoj su velicini.

zimbabwe rock 1m 3z - muzjak nema boju, svim ribama brutalno uvuceni stomaci
sciaenochromis ahli 1m 1z - nisu im uvuceni stomaci ali muzjau se jedva nazire plava metalik boja.
protomelas steveni taiwan reef 1m 6z. svima uvucen stomak po malo stim sto muzjak iako je 12+cm  jedino mu je plava glava a telo  crno belo sa vertikalnim prugama, u mom akvarijumu imam jos jednog muzjaka koji izgleda 10x lepse. sto i nije tesko.
3 frontoze burundi, bili su im blago uvuceni stomaci i sad valjda izgledaju normalno
PAr komada mlado jato  borleyi kadango koji izgledaju relativno normalno.
esterahe red zebra 1m-1z  blago uvuceni stomaci.

kad su stigle doslo mi da se obesim, sobzirom da nisam unapred uplatio novac liku rekao sam mu da ima 2 opcije, ili da mu ih odmah sutra saljem nazad ili da se strpi da pokusam da ih izlecim.
Ribe su zivahne lepo jedu ne kriju se ali izgledaju katastrofa, primetio sam da su vecini izgrickani repovi po malo i peraja tako da ih je neko terorisao, ko bi iz ove grupe mogao biti bully?
Prema informacijama koje sam napisao dobro bi mi dosla pomoc strucnjaka konkretno:
Da li mogu ribe da se vrate u normalnu formu i da im se vrati boja,
Koja je sansa da im se regulisu uvuceni stomaci,
Koja je sansa da su zenke postale neplodne?
Jer konkretno uzeo sam velike ribe da bih mogao da ih mrestim.. da ne spominjem opet da nisam dobio ni priblizno sta sam video na slikama.

gledam da ih hranim jednom dnevno tetra diskusom (po neki put i tetra cichlid colour) sera sun i tetra phyll, sipao sam u 2 navrata ffm, posto im je izmet normalan nisam ubaivao bactopur direct. 

U prilogu dodajem slike.

Hvala unapred na savetima i misljenjima. apropo ima li im spasa i da li su ribe ocajan kvalitet pa su zato ovakve ili je uzrok stresa/lose ishrane/loseg kvaliteta vode itd...

Offline Lucha

• Član
Re: uvuceni stomaci i nedostatak boje.
« Reply #1 on: 07 November, 2017, 14:58:58 »
Ukratko nemam nekog vremena al da pripomognem, slike i opis riba govori da ribe nisu trenutno bolesne već su samo mršave. Nije to neobično ako je neko bio nemaran prema njima ili se plašio bloata pa je hranjenje smanjio na minimum (što nije rešenje naročito kod navedenih vrsta). Po meni pitaj prodavca sa kojom hranom ih je hranio do sada i sa tom hranom nastavi još malo, stim što ako misliš da ih uhraniš, hranjenje jednom dnevno nikako nije adekvatno. Bar dva-tri puta hrani. Bolje i na svaka dva sata da im daješ po malo hrane. U tvom slučaju ja bih jednom hranom hranio jedan dan, sledeći dan drugom. Ne bih kombinovao različite hrane isti dan- ne znači da ne može, ali ja ne bih.

Same boje su u skladu sa stanjem riba i dominacijom pojedine vrste. Zimbabwe rock zato skoro nikada neće izgledati "kao sa slike", dokle god ne bude sam u akvarijumu. Samo pojačaj hranu, zamenu vode u skladu sa jačim hranjenjem i filtraciju i za mesec-dva dana zasijaće one. Ponavljam, nemoj sad da im bacaš veliki pojedinačni obrok da bi ih uhranio da ne preteraš. Po mom iskustvu dva meseca su potrebna da se zaokruže. Možda pojedine, tugaljive jedinke ne uspeju ni tada da se zaokruže, tad pomaže samo izdvajanje u poseban prostor i pojačana ishrana te jedne jedinke- i meni je uspelo skoro svaki put. Čak sam oduševljen uspehom kod nekih zakržljalih tropheusa (neuspehe neću pominjati  :laugh:)
 Ako je samo izgladnjivanje bilo problem to neće uticati na mrest. Za neke druge intestinalne infekcije ja nisam stručan da li utiču na fertilitet, verovatno neke da a neke ne.

I još jedna sugestija, kad kupuješ na KP ribe su sa KP. Pozivanje na prvobitnog uvoznika ne znači ništa ni tebi ni prodavcu. Jer koliko je bitno od koga je mlada riba kupljena, još više je bitno u kakvim uslovima je odrasla do 12+ cm (da se ne bi sad pitao hoce li se mrestiti ili neće).

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 15:29:59

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450