Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: malawi.si  (Read 2868 times)

Offline gbauer13

• Član
malawi.si
« on: 03 June, 2015, 12:51:49 »
http://malawi.si/

Nova web stranica. Trenutačno je u bazi više od 200 Malavi ciklida (112 Mbuna, 71 Haplochromisa i 30 Peacocka(Aulonocara)).
Kod svih ciklida ima slika muškog (levo) i ženke (desno), opisi sa osnovnim informacijama su na slovenačkom jeziku, a ima linka, gdje možete nači detajlnije opise. Kod večine ciklida dodan je i jedan ili više videa.
« Last Edit: 03 June, 2015, 12:57:17 by gbauer13 »

Offline Џони

• Član u razvoju
  • **
Re: malawi.si
« Reply #1 on: 03 June, 2015, 13:34:36 »
Odlično to je čini mi se baza koja je nekada bila na http://www.aquanubis.com/malawi/, ako se ne varam? Samo je poboljšana za tekstualni i video deo.
« Last Edit: 03 June, 2015, 13:39:31 by Џони »

Offline gbauer13

• Član
« Reply #2 on: 03 June, 2015, 13:44:30 »
Da tako je, sada je page preseljen na novo domenu.
Tekstualni dio bio je i tamo, a video del je dodan da.
A dodani so i Haplochromisi i Peacocki( Aulonocare). Tamo so bile samo mbune.

Offline gbauer13

• Član
« Reply #3 on: 10 October, 2015, 21:01:40 »
Nakon nekoliko problema prošlog mjeseca zbog avtorskih prava oko slika, web page http://malawi.si je opet nazad. Morao sam skinuti sve slike i sada imam samo svoje i od onih ljudi koji su mi dozvolili upotrebu. Na tom mjestu se puno zahvaljujem i članovima ovog foruma (nedari, ljubisi i brodu) koji su dozvolili upotrebo svojih slika. Sajt je nastao izkjučivo zbog velike ljubavi do afričkih ciklada i nadam se, da če možda i komu od vama biti od koristi.
Sajt jeste malawi.si ali je namenjen i Tanganjika i Viktorija ciklidima. Trenutačno ima u bazi oko 250 ciklida. Sajt jeste samo na slovenačkom jeziku ali slike su slike a isto i videi :) Cilj sajta je na jednom mjestu sabrati što više slika ciklida sa jezera Malavi, Tanganjika i Viktorija i pomoči početnicima oko odabire ciklida (kod večina ciklida dodana je i slika ženke - to najviše pogrešam kod večine stranih web sajtova). Nekih detaljnih opisa nisam pisao nego sam radije dodao što više linka do več postoječih opisa na stranim web sajtovima a kod svakog ciklida sam pokušao dodati i jedan ili dva videa.
Ako ko još ima koje slike ciklida, koji još nisu u bazi i dozvolio bi njihovu upotrebu na sajtu, naravno bi bio vrlo zahvalan.
« Last Edit: 10 October, 2015, 21:14:39 by gbauer13 »

Offline gbauer13

• Član
« Reply #4 on: 11 October, 2015, 09:15:29 »
Hvala i useru: smcm5

A najviše zasluga, da ovaj sajt uopče postoji je dugogodišnji član ovog foruma: Bojko, koji mi je na početku ogromno pomogao sa savjetima oko opisa, popravio moje greške, itd... Hvala Bojko.

Offline gbauer13

• Član
« Reply #5 on: 07 November, 2015, 18:40:44 »
Zahvaljujući svim dobrim ljudima, koji su dozvolili, da koristim njihove slike na svojoj stranici trenutačno ima u bazi http://malawi.si  623 ciklida (skupa sa lokalnim varijantama). Od toga:
- 270 Malawi ciklida (116 Mbuna, 121 Haplochromisa i 33 Aulonocara)
- 310 Tanganyika ciklida
- 43 Victoria ciklida

Opisi su samo na slovenačkom jeziku ali sam se potrudio, da sam pored engleskih i njemačkih linkova dodao i srbske (koje sam našao). Kod Malawi i Victoria ciklida dodana je večinoma i slika ženke (desna slika), a kod večine svih ciklida dodan je i video.

Stranica malawi.si napravljena je samo zbog ljubavi do svih afričkih ciklida i nemam od toga nijednu novčanu ili materialnu korist. Zato su mi i svi ti ljudi, kojih slike možete vidjeti na mojoj stranici, dozvolili upotrebu njihovih slika.

Nadam se, da če biti i komu od vas u pomoč kod odabire ciklida za vaše akvarijume.

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #6 on: 08 November, 2015, 16:39:56 »
al zato sam se ja ogrebo za ribe :laugh: :D :D  HVALA  :)
Gizmo

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #7 on: 08 November, 2015, 20:08:55 »
Odlična baza, drago mi je da smo pomogli!

Offline brod

• Napredni član
« Reply #8 on: 14 November, 2015, 06:54:33 »
sve pohvale za bazu

Offline gbauer13

• Član
« Reply #9 on: 15 November, 2015, 07:43:54 »
Hvala svima...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 05:22:33

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 72
  • Online Ever: 450