Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pozdrav od gruje  (Read 410 times)

Offline gruja33

• Početnik
  • *
Pozdrav od gruje
« on: 30 July, 2017, 23:05:07 »
Pozdrav za sve članove foruma.
Zovem se Damir Grujin i iz Bečeja sam,imam 32 godine i početnik sam u scetu aqvaristike,odlučio sam se za ciklide jwr su mi nekako najzanimljivija grupa ribetina a i skalari mi se nikada nisu preterano sviđali.
Početnik sam u ovom da kažem hobiju pa bi vas zamolio da mi predložite sta i kako u ovom aqvarijumu da menjam počevši od riba pa do peska,kamenja,ukrasa,biljaka itd...
Inače ovo mi je prvk aqvarijum a imam ga dve godine,jedno vreme su mi biljke jako rasle pa sam ih sve počupao a sad evo malo po malo rastu.
Planiram sledece godine na prolece da menjam pozadinu ,stavik bi ili neku standardnu nebesko plavu ilk neku tamno zelenkastu a dole vi stavio pesak pa onu plasticnu rešetku pa preko nje neko ili pno belo kamenje nalik mermernom materijalu ili neko drugo da se ne vidi da ima uopste peska ispod (pesak sam stavljao zbog biljaka)
Inace dimenzije aqvarijuma su 64Dx39Šx50V dimenzije su takve jer sam sce sam napravio a i ovaj beli ram za njega.
Držim dva crvena papagaja,sedam somova i jos nekih desetak manjih ciklida...
Izvinite zbog slika sto nisu rotirane,crkao mi je senzor na telefonu.

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

Offline Milang

• Početnik
  • *
Re: Pozdrav od gruje
« Reply #1 on: 31 July, 2017, 08:44:34 »
dobrodošao u svet akvaristike :)

Koliko mogu da vidim ovo su klarias somići, što znači da će ovaj akvarijum uskoro postati premali za sve te ribe. ciklidi će porasti baš kao i papagaj ciklidi i traž dosta prostora. A ovi somovi mogu da narastu do 50 cm i vrlo brzo će početi da nestaju ribetine kako oni budu rasli :)

Dakle, polako ali sigurno počni da skupljaš pare za veći akvarijum i sve što ide uz to  :rolleyes:

Offline gruja33

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 31 July, 2017, 17:11:40 »
Auhh,dobro je da mi je neko rekao za to pa da znam a kazi mi osim sto ce im trebati vise prostora jel mogu da se drze zajedno,ovaj aqvarijum je otprilike oko 130L ali ako ce da budu sva cetvorica do 50cm onda sam najebao jer nemam bas bi toliko prostora u sobi,znaci definitivno cu morati da izmuckam nesto da nabavim i veci aqvarijum a i prostor za njega ☺
I da,koliko vremena je potrwbno so.icima da narastu toliko?Dosta cesto inace hranim ribetine a sad su vec tu negde oko 18 cm najveci ostali mozda 13 do 15 cm.
« Last Edit: 31 July, 2017, 17:15:56 by gruja33 »

Offline Milang

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 01 August, 2017, 10:00:40 »
Ne znam koliko će im trebati vremenski i pitanje je hoće li baš narasti toliko. Definitivno ti je premali akvarijum za sve te ribe kada porastu i sasvim sigurno računaj da će somovi polako početi da proždiru sve što može da im stane u usta :)

Šta znam, probaj da se odlučiš šta ćeš držati i gledaj da ne mešaš ribe iz raznih područja. Ako želiš ciklide da držiš onda se fokusiraj pa drži ili malawi ili tanganjiku ili ameriku.
ili drži te somove što da ne :D

Ali kako god da okreneš uskoro će ti trebati veći akvarijum  :)

Znaš, ova bolest nema leka i uvek ali uvek ti treba veći akvarijum  :rolleyes:

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #4 on: 01 August, 2017, 13:41:29 »
Pozdrav i dobro došao!

U uređenju aq se rukovodimo da je isečak iz prirode pa se držimo osnovnih stvari npr. držimo ribe sa istog podneblja, nema ukrasa, pozadina da bude u skladu sa uređenjem, kamenje prirodnog oblika i boje, podloga kao u tom staništu... Ako prihvatiš navedeno, lako ćeš skontati šta da menjaš.

Dimenzije aq su takve da nemaš puno mogućnosti u izboru vrsta ciklida. U obzir dolazi par američkih ciklida ili kolonija Tanganjikanaca.

Offline gruja33

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 01 August, 2017, 16:32:17 »
Hvala i bolje vas našao  :)
Meni su nekako najlepsi i najzanimljivini papagaji(sto se ciklida tice ali,mislim da oni nemaju prirodno staniste posto su klonovi nekih riba nastali ukrstanjem).
Inace mi se svidja ideja da se aqvarijum uredi po prirodnom stanistu riba koje su i njemu.
Mada ne znam sta da radim,zao mi je da te aomice bacim ili poklonim nekome jer su mi bas simpaticni kako plivaju i sve to ali da ce da narastu toliko to nisam ocekivao,imam ih tri meseca a dosta su napredovali u odnosu na sce druge ribetine u aqvarijumu  ^-^
« Last Edit: 01 August, 2017, 16:35:24 by gruja33 »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 03:45:28

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]