Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Potreban savet  (Read 894 times)

Offline vladan84

• Početnik
  • *
Potreban savet
« on: 10 June, 2017, 01:05:52 »
trenutno u akvarijumu od 360L imam firefish 4m4z, Ob 1m7z i jednog muzjaka malerija. U drugom akvarijumu od 180L mi se nalaze jata karleusi demasoni perlmutti ne bih ih ubacivao u veci akv jer nema sanse da ulovim trudnice (iz nekog razloga aulonocare su gluplje od navedenih mbuna sto se tice bezanja od mreze)
Potreban mi je savet koje ribe se slazu  sa aulonocarama u vecem akvarijumu, da ne dolazi do hibridizacije. imam mesta za 3-4 jata od po 5-6 riba (vodeci se onom matematikom 10L po ribici) da nije agresivno a ni previse sitno pa da ne mogu da ulovim trudnice.
Hvala unapred.

Offline Lucha

• Član
Re: Potreban savet
« Reply #1 on: 13 June, 2017, 12:43:26 »
Ne gajim Malawi ciklide neko vreme, al da odgovorimo nesto novom kolegi ukoliko već nije izvršio nabavku, da ipak ne čeka odgovor. Po meni, opušteno možeš da spojiš Mbune i Aulonokare, mislim da je samo tvoj subjektivni osećaj u pitanju kada kažeš da se Aulonokare lakše hvataju. 
O ukusima ne vredi raspravljati ali da ja sad treba da pokrenem akvarijum od 360l gde su mi inicijalno tu samo A. Firefish ja bih se odlučio samo za nembune i ubacio bih sledeće. (prvo Aulonokare su uglavnom mirne al kod mene su Firefish bile dosta agresivne u rangu sa agresivnijim mbunama tako da mislim da neće imati problema ni sa agresivnijim nembunama, imao sam Korneliae, Eureka i MAleri pored njih, pri tom ne bih ubacivao nove Aulonokare uopšte jer se lagano farbaju ako nisu pri vrhu lestvice dominacije)

1. Sciaenochromis Fryeri (ili Iceberg) (po meni najlepši malawi ciklid, a i nekako sve koje sam video kod nas na tržištu su TOP)
2.Protomelas sp. steveni taiwan Taiwanee Reef  (po meni druga najlepša malawi riba)
3.Nimbochromis venustus (dobiješ i zelenu ribu)
4. Dimidichromis (onaj koji ti se najviše sviđa i koga možeš da nađeš, on je specifičnog oblika tela pa mi se to sviđa kod njega još ako nađeš Dimidiochromis Strigatus onda pošto on kada pusti crveno na boku onda ti ne treba Copadichromis borleyi pa bi u tački 6 išao na Azureus-a)
5. Placidochromis sp. phenochilus tanzania Lupingu,  (ja sam gajio Placidochromis sp. phenochilus gissel  i prelepe su ribe samo su baš nežne dok ne poodrastu u rangu najmirnijih Aulonokara pa sam zbog toga predložio ove druge :) a lepši su mi nego Cyrtocara moorii ili ti delfini )
6. I ako baš imaš mesta nekog Copadichromisa ali biće dovoljno i ovih prvih 5 jer su manje više sve velike ribe kada dožive punu veličinu

Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) je prelep ciklid, mnogo sam ga voleo i imao sam prelepo jato ali sporo dobija plavo na boku tako da tu je Sciaenochromis car.

eto toliko...

Offline vladan84

• Početnik
  • *
Re: Potreban savet
« Reply #2 on: 14 June, 2017, 13:58:12 »
Hvala puno na odgovoru.

Moracu ja malerija da maknem jer mi ugnjetava maticnog firefisha koji ima 4 zenkica na raspolaganju. Malerija sam ubacio radi eksperimenta da pokusam da dobijem ob sa zutom podlogom. Imam tu 3 dominantna muzjaka skroz obojena samo sto za malerija nemam zenke tako da ce uskoro po svemu sudeci morati da leti iako je prelep.

slazem se oko fryerija, iceberg je prelep i planiram da ubacim jato, samo jos da nadjem proveren kvalitet.

Za nimbohromise nisam siguran, gledao sam na dosta klipova da ih cuvaju sa aulonokarama ali za njih je preporucljiv akvarijum 1T jer rastu skoro pa duplo veci od aulonokara, i navodno kad postanu polno zreli postaju opasnost u mom slucaju za aulonokare, samo ne znam koliko je to tacno jer ih nisam mesao.

Taiwanee Reef - prelepa riba, nisam imao prilike da je vidim uzivo.

sp. ''Phenochilus Tanzania'' Lupingu - zanimljiva riba mada iskreno mi se ne dopada. nekako mi deluje osuren od batina xD

Copadichromis borleyi - prelepa riba, nisam je video uzivo do sad.

Sve u svemu hvala ti puno na savetu i predlozima, sve ribe sto si naveo su prelepe. ukoliko znas nekog da prodaje kvalitetne voleo bih da mi das kontakt.
Hvala jos jednom.
« Last Edit: 14 June, 2017, 14:02:41 by vladan84 »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 October, 2018, 05:29:36

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154911
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450