Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Uplaseni malawi.  (Read 836 times)

Offline vladan84

• Početnik
  • *
Uplaseni malawi.
« on: 07 June, 2017, 23:31:34 »
Pravio sam novi akvarijum za dnevnu sobu pa je predjasnji presao u trpezariju xD  ove aulonocare u dnevnoj sobi uzivaju dok primecujem kako su  mbune u trpezariji non stop ustekane i nije mi jasan razlog zasto. u tom akvarijumu imam 10tak perlmutta 7-8 demasona 7 carleusa i 3-4 predmaticnih aulonocara.
Primetio sam i da jedna zenka karleus (stara oko 2ipo godine) u zadnje vreme cesto provodi vreme kulirajuci na pesku, nema nikakvih vidljivih tragova borbe, ostecenja ili deformacije pa da pomisljm da je neka bolest u pitanju.
Sumnjam da je ponasanje riba takvo jer je u trpezariji daleko veca frekventnost nego li u cosku dnevne sobe gde su bili ali reko da pitam iskusnije. ima dosta novih trudnica tako da ne gube vreme mada me nervira sto u vecini slucajeva taj akvarijum deluje priprazan (180L)
evo klipa novog akvarijuma
https://www.youtube.com/watch?v=Qo1QMTlXdwU&feature=share
mogo bi i neki savet sta da ubacim sa ovim aulonocarama  imam ih 17tak u 360L vode, firefish i OB jata i jedan maleri u nadi za zute OB xD . 120x50x60 pun do vrha.

Hvala unapred.

Offline djordje.ns

• Značajni član
Re: Uplaseni malawi.
« Reply #1 on: 08 June, 2017, 08:47:53 »
naslov ti sve govori. uplasene(stres) ribe zbog selidbe, tumbanja. ugasi im svetlo par dana, opustice se dok ukapiraju novo okruzenje. kad si ih selio kakvu vodu si sipao? malo veca temperaturna razlika zna da ih uspori, smire se i povuku, ali cim se sve normalizuje, i aktivnost ce se vratiti.

Offline vladan84

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 08 June, 2017, 13:06:17 »
70% vode je bilo iz njihovog akvarijuma. 30% sam dolio cesmusu uz easy lifeov easy start. temperaturna razlika je identicna samo sam stavio drugu dekoraciju da mi budu lakse trudnice za lov. jer mi taj akvarijum sluzi kao farma. selidba je pala pre 10tak dana.

Daj i neki savet za akv sa aulonocarama  koja jata da ubacim sa njima. imam u tom akvarijumu mesta za jos 20tak-25 riba.

Offline vladan84

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 09 June, 2017, 00:14:53 »
nerealno koliko je ovaj forum neaktivan  :undecided:

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #4 on: 09 June, 2017, 10:04:58 »
posao druze. aulonocare su plivaci, mislim da svako dodavanje riba u taj akvarijum treba da baziras na ishrani, i bez nekih agresivnih riba. izbor ili predlog? to sam odlucis, malo pretrage po internetu i ponude na oglasima i kod odgajivaca, napravi odabir i to je to.

ja sam ipak pre za dve do tri vrste u akvarijumu. prvenstveno zbog hibridizacije (da ne bi doslo do iste).

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 July, 2018, 23:18:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154859
  • Total Topics: 9347