Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Soudal vs. "Soudal"  (Read 2935 times)

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
Soudal vs. "Soudal"
« on: 08 March, 2017, 19:27:39 »
Kolega radi reparaciju akvarijuma od nekih 300 litara.Čitajući po netu a i na forumu,zaključak je da su lideri Soudal Silirub,Ceresit CS23 i TKK.Danas tražeći nešto od navedenog nađe neki Soudal,za koji ja mislim da je neko već ranije na forumu pisao da je blijeda kopija da ne kažem falšnjak koji se radi u Turskoj (ispravite me ako griješim).Evo fotografija pa ako neko ima iskustva sa ovim silikonom neka "baci dojavu".

Offline Christiaan

• Napredni član
Re: Soudal vs. "Soudal"
« Reply #1 on: 09 March, 2017, 12:18:54 »
U akvarijum centru ima original

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 10 March, 2017, 18:15:26 »
U akvarijum centru ima original

Hvala...ali nije mi od pomoći  :sad:  pošto sam udaljen 300+ kilometara.Mada sam na netu našao da je ovo soudalov silikon za akvarijume svrstan u kategoriju "uradi sam" za razliku od siliruba koji je u kategoriji "profi".

http://www.soudal.hr/proizvodi

Naravno ovo je sve informacija sa neta koju ne treba uzimati zdravo za gotovo...najbolje bi bilo da se javi neko ko ima iskustvo sa nevedenim silikonom.

Offline NikolaV

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 10 March, 2017, 22:14:31 »
Imaš i Den Braven aquarium silicone, testiran za akvarijume do 1000l i 60cm visine. Jedino što se brzo suši i ekstremno teško skida sa stakla pa ko nije vešt bolje da ga zaobeđ.

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #4 on: 11 March, 2017, 11:09:47 »
Pomoglo bi kada bi napisao odakle si ? Mozda te neko uputi detaljnije

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #5 on: 11 March, 2017, 23:26:09 »
zato postoje kurirske sluzbe :)

Offline froger

• Član
« Reply #6 on: 16 March, 2017, 10:30:21 »
Cerezit u svakom slucaju izbegni. Imam vrlo negativna iskustva sa tim lepkom. Sudal je najcesce dobar, ali i on ume da bude loš, tako da bi ti preporučio da pre lepljenja akvarijuma prvo uradiš za probu par i spojeva na nekakvim komadićima stakla. Takođe razvuci šlajfnu preko najlonske kese, pa kad se osuši odvoji šlajfnu, pogledaj kako se razvlači. Dobar silikon treba da bude žilav. Proveri i da li ima mehurica gasova unutar silikona. Neki put kada silikon nije kako treba posle susenja se formira gomila okruglih mehurica unutar spoja, što ne treba mešati sa nepravilno zalepljenim spojem gde mehurovi vazduha budu nepravilnog oblika.

Sramota je kakvo se danas sve đubre prodaje, ipak Sudal koriste koliko je meni poznato svi koji u Beogradu ozbiljno prave akvarijume, pa bih ja njega koristio.

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #7 on: 16 March, 2017, 16:58:16 »
Hvala svima na odgovorima...akvarijum koji se treba "prepakovati" je od kolege,koji zeli sam da se oproba.U Banjaluci se od namjenskih silikona za akvarijume mogu naci slovenački TKK,Ceresit 23 i gore prikazani Soudal.
O TKK I Ceresitu ima dosta informacija na netu...za razliku od ovog "amaterskog" Soudala kojeg izleda niko nije probao.
I pored svog mog nastojanja da taj 300 litraš povjeri nekom drugom na reparaciju kolega ne odustaje...pa neka proba.Ja sam u skorije vrijeme o čemu sam i pisao imao loše iskustvo sa akvarijumom naručenim kod "majstora"...ovaj put ništa ne prepuštam slučaju,naručio sam novi tank kod provjerenog kolege i člana ovog foruma Milenka SMCM5  :cool:

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #8 on: 17 March, 2017, 20:54:30 »
Onda ti preporucujem TKK. Lepio sam dosta sa njim i u vecini slucajeva bude ok. Desi se kad kad da u kartuski ima vazduha, sto se primeti tokom lepljenja pa treba biti malo detaljniji.
Tu je i Beorolov silikon. Ne znam da libga ima kod tebe ali je za klasu bolji od ceresita i tkk.
I da, jednom prilikom mi je prodavac tkk silikona rekao da pojedini "beogradski majstori" koriste crni tkk siliokon i da kupuju na kutije ;)

Послато са PSP3452DUO уз помоћ Тапатока

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 December, 2018, 06:21:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154937
  • Total Topics: 9364
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450