Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: pocetnik duboisi maswa  (Read 2160 times)

Offline Mandic

• Napredni član
Re: pocetnik duboisi maswa
« Reply #10 on: 18 January, 2017, 22:58:38 »
Koriscenje preparata na slepo nema smisla , moje skromno misljenje . Ako je voda valjala za amere maswama nece biti nista .

''Na slepo'' i preventive radi, nije isto. :)

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #11 on: 18 January, 2017, 23:05:42 »
odes kod doktora u ordinaciju , treba ti uput za xy laboratoriju , da ti covek antibiotik , ti odes kuci nemas uput ali imas antibiotik , preventive radi . Medjutim tvoj organizam nije imao nikakvih problema ranije , ali eto ti antibiotik . Po kom parametru su ameri manje osetljivi od maswi ? FFM ne moze da steti ali pitanje korisnosti je upitno . Nikad nisam koristio hemiju niti planiram , a da je voda zagadjena crkli bi mu ameri vec .

Offline nenadinjo1983

• Član
« Reply #12 on: 18 January, 2017, 23:36:57 »
Ja FFM preventivno koristim, a različito  ponašanje i prisustvo stresa kod riba prilikom zamene vode sa i bez FFM-a je veoma očigledno, ponavljam u mom slučaju. Možda zato što sam ih ja navikao na njega, ali razlika je očigledna.

Puno ljudi ima pozitivna iskustva, prihvatio sam to i mislim da nisam pogrešio. Ne pamtim kad mi je poslednji put neka riba obolela ili uginula. Kuc, kuc! :)

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #13 on: 19 January, 2017, 09:50:50 »
Nema potrebe bacati pare na FFM.
Menjanje vode od 50% na nedeljnu dana ili na 10 dana od hrane Sera flora i ponekad ako ko ima  natopljen Hikari Cichlid Excel i to je cela nauka.
I najvaznije ne menjati vodu dan, dva  ako je bilo nestanka vode  ;)

PS:  na kazem da FFM ne valja, odlicna je stvar ali ...

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #14 on: 19 January, 2017, 15:50:58 »
Ffm i Sera Aqvatan su preparati za stabilizaciju vode i po meni su odlični za upotrebu.
Trenutno neutrališu hlor,vezuju teske metale iz vode...navodno odstranjuju i nešto bakterija,ja lično preporučujem kao dodatak svežoj vodi :)
Voda sa česme je hlora,koji moze biti poguban za ribe,kao i teski metali,oba preparata inace uticu na filter pomazu korisnim bakterijama i umanjuju stres kod riba.
Takodje kad se salje riba,preporucljivo je dodati,jer ce se stres znacajno umanjiti a voda ce se teze zagaditi :)
Ocena preparata od 1 do 10,je 10+.
Neka alternativa je da sveza voda odlezi bar 24h,ali je tretman vode po meni znacajno bolji.
Ja em ostavim da odlezi em tretiram vodu :)

Послато са NEM-L21 уз помоћ Тапатока

Offline Lazar1995

• Početnik
  • *
« Reply #15 on: 19 January, 2017, 16:14:02 »
Posto sam se dosta istrosio na ribe i na opremu koja je falila, da li nece biti problem da ubcim ribe bez tih preparta? Pa kad budem.skupio novac da kupim

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #16 on: 19 January, 2017, 16:48:47 »
Ne bi trebalo,pola ljudi dodaje,pola ne...inace recimo malo pakovanjw Sera Aqvatana  od 50ml ti je 200 dinara,a kako se povecava kolicina pada i cena...ovo je naskuplja varijanta sa malim pakovanjem :)
50ml ide na 200l vode :)

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #17 on: 19 January, 2017, 18:01:37 »
Možeš da ih ubaciš i bez preparata provereno, ponavljam! Nemoj ih hraniti dva dana pa onda polako postepeno pojačati. Ali najbolji savet će ti dati prodavac od koga kupuješ maswe, koliko i kako je hranio i čime.

Offline brod

• Napredni član
« Reply #18 on: 19 January, 2017, 19:21:31 »
Ako imas nov FORMIRAN kako treba akvarijum nema potrebe da stavljas preparate.
Ja FFM koristim iskljucivo za jedan akvarijum u dnevnoj sobi jer kada menjam vodu sipam je direktno iz cesme e zbog toga koristim FFM. Na farmi pak imam slobodan akvarijum od 300lit za stekovanje vode gde je koristim nakon sat do dva najranije da ne bih trosio novac na preparate.
Da budem iskren posto imas samo jedan akvarijum ja ti preporucujem da kupis nesto od preparata ali recimo od 500mil ili 1 lit da bi bilo isplativo sto ce ti dugo trajati. Inace koristis samo pri zameni vode

Offline nenadinjo1983

• Član
« Reply #19 on: 19 January, 2017, 22:14:14 »
Ovde na forumu je uvek bila podela na one koji ne koriste bilo kakve preparate i one koji ih koriste. Svako smatra da je u pravu što je u neku ruku tačno ako mu akvarijum funkcioniše kako treba.

Po meni je poenta priče da se ispoštuju neke osnovne stvari, a te sitnice da li ćeš da koristiš ffm ili nećeš, da li ćeš imati 5 vrsta hrane ili 2...... to su finese koje mogu, a i ne moraju  bilo čemu da doprinesu.

Moje iskustvo je da kad koristim kondicioner za vodu ribe uopšte nisu pod stresom prilikom zamene , čak su toliko opuštene da se muvaju dok ja sifoniram dno i sipam vodu direktno iz česme.

U početku nisam tretirao vodu i ribe su toliko gubile boju pri zameni da nisam verovao da su to moje ribe.

S druge strane imam drugara koji menja vodu jednom mesečno, nikad ne sifonira podlogu, ima 1 ili 2 vrste hrane i sve mu funkcioniše besprekorno. Za 2 godine možda su mu dve ribe uginule i to od tuče :)

On i ja imamo potpuno drugačiji pristup, a obojci sve funkcioniše kako treba :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 June, 2018, 11:03:09

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 84
  • Online Ever: 450