Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Apistogramma borelli  (Read 4286 times)

Offline ramirezi

• Značajni član
Apistogramma borelli
« on: 12 March, 2006, 14:54:05 »
Apistogramma borelli (Regan, 1906)

U svom prirodnom stanistu naseljava plitke mocvare duz recnih obala u J. Americi-Rio Paraguay i Pantanal (Matto Grosso)
Odgovara im akvarijum duzine do 61cm zapremine od 75l.
Parametri vode koji bi trebalo da im odgovaraju trebalo bi da se krecu u sledecima granicama pH 5-7, dH 1-10 i temp. 25-270C.
Muzijaci narastu do 7 cm, zenke do 5 cm
Apistogramma borelli je miroljubiv ali teritorijalan patuljasti ciklid koji se moze kombinovati sa drugim ciklidima iz porodice Apistogramma. Najbolje je drzati jednog muzijaka sa vise zenki posto mu kao i vecini patuljastih ciklida odgovara haremski tip.
Muzijaci su jaceg kolorita u odnosu na zenke i imaju izduzenija analna i dorzalna peraja.
Apistogramma borelli je riba koja je relativno teska za mrest.
Za mrest bi trebalo da im pripremimo izvrnuti tanjiric od saksijice ili neku pecinicu u koju ce zenka poloziti ikru i  vodu sledecih parametara: pH 6,5-6 dH 5-8 i temp. 26-290C.

Ova vrsta patuljastih ciklida je osetljiva na medikamente, bolesti i los kvalitet vode te im je potrebno praviti redovne i ceste zamene vode.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: Apistogramma borelli
« Reply #1 on: 12 March, 2006, 17:08:32 »
Jeli to ovo?
Jer ima negde da se kupi?
C.C.A.

• Guest
« Reply #2 on: 13 March, 2006, 02:18:45 »
Svaka cast ramirezi.
Zasto pises o ribama koje nam nisu dostupne?
Boli ljude #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# za americke ciklide, ako smem da primetim.
Vidis, ovde se glorifikuju afrikanci.
Mi ostali mozemo da se zadovoljimo convictima, kojim oscarom ili firemouth-om.
To uzasno frustrira.
A ti nam samo stajes na ranu.
Zasto pisati o njima kad ih ne mozemo posedovati.

Sta bi s Aequidens rivulatus, Herichthys cyanoguttatus (Cichlasoma cyanoguttatum), Vieja bifasciata, Nandopsis (Parachromis) dovii, Parachromis managuensis, Amphilophus (Cichlasoma) trimaculatus, Herichthys carpintis (Cichlasoma carpinte), Cichla temensis , Acarichthys heckelii, Hypselecara temporalis, Aequidens portalegrensis, Cichlasoma facetum, Amphilophus (Cichlasoma) haitiensis, Amphilophus festae i sl.
Hteo sam pisati o ovim velikim momcima, ali nekako ne vidim poentu.
Pozrv.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 13 March, 2006, 04:26:10 »
Svako ima pravo na svoje misljenje, tu te podrzavam asm-u, ali mislim da je tvoje misljenje bolje da zadrzis za sebe, jer ne utice bas najpozitivnije na ornost za pisanje.

Ja nisam ljubitelj amerikanaca, ali ih podrzavam, i smatram da ljudi treba da ih gaje, barem ljudi koji ih vole. Ukoliko se na ciklidi.org cuti  o americkim ciklidima, ljudi nece da dobijaju ideje i nece zeleti da ih gaje. Uostalom, besmisleno je da objasnjavam zasto je dobro da se pise o nekim ciklidima, kome to nije jasno, nije mu ni mesto na sajtu...
Pozz
Piroman

• Guest
« Reply #4 on: 13 March, 2006, 14:39:28 »
...'Svako ima pravo na svoje misljenje, tu te podrzavam asm-u, ali mislim da je tvoje misljenje bolje da zadrzis za sebe, jer ne utice bas najpozitivnije na ornost za pisanje.'...
Reci mi, molim te, sta sve ne valja u gornjoj recenici.
Kakve su to niske strasti?
Ornost za pisanje - u ovom slucaju je poznavanje engleskog ili vec nekog drugog jezika. Ocigledno je da se tekstovi ne pisu na osnovu licnog, vec tudjeg iskustva.
Ono sto sam hteo da znam je koliko ce jos biti potrebno postova na forumu Amerikanci da bi neko zapravo i stavio u svoju radnju neku od vrsta koje predstavlja Ramirezi?
Ovim ne zelim da obeshrabim bilo koga na dalje pisanje, vec samo iznosim cinjenice koje su porazavajuce.
P.S. Sta ti drzis od ciklida Piromane?
Pozv.

milan

• Guest
« Reply #5 on: 13 March, 2006, 14:59:44 »
assembler.
Smiri strasti!Mislim da se malo zanosiš.Nije to neka mudrost prevesti text,sakupiti mišljenja,iskustva druguh i na kraju sažvakati pljunuti,eto opisa.Nemoj sedeti pred komp i čekati da ti nešto neko napiše.NIŠTA LIČNO,VERUJ MI!
Nisi ti koji se to isto pita,i ja sam to radio ranije.Kasnije sam shvatio da je najbolje sam da nabaviš i iskopaš što text što neku vrstu koja te interesuje.Najlakše je kukati i kukati...
Eto imas Jecka ako se ne varam...
Samo da znaš dolazi riba koje se dugo nisu našle u prodaji....

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #6 on: 13 March, 2006, 15:05:21 »
Duki hvala na fotki nisam mogao da je uloadujem!

Nazalost nema ih na nasim prostorima za sada ali.... nabavice ih vec neko, razmnoziti pa ce ih biti.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #7 on: 13 March, 2006, 19:51:04 »
Čini mi se da je pravilno ime A.borellii,dakle fali slovo i,ima dva ii.
No sveu svemu i meni se čini da je dobro dase kattad pokoja rekne i o tim ciklidima,koji su zasad nedostupni na tržištu,ali možda se jih već sutra nadje a i neke opšte informacije su uvek dobrodošle.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #8 on: 13 March, 2006, 23:16:11 »
Asm, moja recenica je sasvim ispravna, nema greske...

Pisanje je proces, neki ga rade iskustveno, drugi teoretski, treci kombinovano, svaki pristup je mnogo bolji do nepisanja...

Prodavci nabavljaju ciklide prema ponudi, ceni i nemogucnosti gubitka. To u prevodu znaci, da nabavljaju ono sto im ponude, zabole ih da traze nesto drugo. Uzimaju samo ono sto je dovoljno jeftino da nas kupac plati. Singapur cesto nudi americke ciklide po izvanrednim cenama, ali nasi prodavci ih retko uzimaju, jer smatraju da su ciklidi iz Singapura ICH-ovani i sl...

Pisanje ili nepisanje o nekom ciklidu na ovom ili nekom drugom sajtu, NE utice na dostupnost istog...

Ja se zabavljam Malawi ciklidima, ali mi je prava strast Tanganyka ili po Bojku Tanganyika...
Pozz
Piroman

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #9 on: 22 March, 2006, 07:57:01 »
Osnovni problem zbog koga prodavci na nasim prostorima ne nabavljaju patuljaste amerikance je sto oni od azijskih odgajivaca stizu veoma mali i polno ne zreli a amerikanci u ovome stadijumu ne lice ni na sta pa ih i kupci zbog neinformisanosti ne kupuju.....

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 22:22:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327