Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Panonska barica  (Read 3796 times)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
Re: Panonska barica
« Reply #30 on: 05 January, 2018, 23:44:34 »
Ja stalno pričam ljudima da morski akvarijumi uopšte nisu neka nuklearna fizika, ali su tako i meni pričali na početku. Otprilike, ti si lud, bolje uzmi neki slatkovodni za početak, šta će ti uopšte more - to košta previše i uglavnom propadne posle par meseci. Tvoje iskustvo me ne čudi i mislim da je idealan primer za sve one koji možda razmišljaju da počnu sa morem.
Onda naravno dolazi i onaj drugi deo priče, a to je onaj kad ti se svidi neki SPS koral pa kažeš ja hoću ovo da imam - a za to ti treba mnogo jače svetlo, mnogo bolji protok, mnogo jači skimer, doziranje, auto top off, stalno testiranje... :)

Offline midnight

• Član u razvoju
  • **
« Reply #31 on: 06 January, 2018, 13:57:29 »
Upravo tako Aco,
to je i bila svrha ovog mog posta. Cisto da neko novi ko ima zelju da se upusti u morsku akvaristiku ne stekne utisak da je to nemoguca misija koja je preskupa. Sve to moze biti opusteno i ne tako skupo kako se cini na prvi pogled.
Sto se tice SPS korala ... ja bas nisam nihov fan. Tocno je da su interesantni, lepi i kojesta jos ali meki i kozni nam pruzaju beskonacno puno kombinacija i sa njima u akvarijumu ovo moze biti predivno.
Zato , treba sto vise procitati, raspitati se ali ne treba krenuti odmah sa predrasudama da je sve ovo previse komplikovano i skupo. Uvek ce se naci neka dobra dusa koja ce vam pomoci sa savetom i pokojim fragom.

Offline midnight

• Član u razvoju
  • **
« Reply #32 on: 30 January, 2018, 14:57:04 »

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #33 on: 30 January, 2018, 16:16:02 »
Lepa boja. Ja samo ne volim mushroome jer nekad znaju da budu prava napast - ne možeš da ih se rešiš.

Offline midnight

• Član u razvoju
  • **
« Reply #34 on: 30 January, 2018, 21:56:17 »
vecinu korala je tesko iskoreniti i kontrolisati ako se prilepe direktno na kamen, jer i kad ih skines ostane malo na kamenu i odatle izraste novi. gljive su zeznute prema mom skromnom misljenu zato jer brzo rastu i dele se. sak i ako im ne odgovara mesto pa se pomeraju onda ostave male iza sebe. iz tog razloga sam moje ostavio na odvojenim skoljkama ili su na dnu pa neka idu po staklu. zelene su se slucajno prenele u pocetku na jedan kamen ali sam ih stavio dok ne krenu previse da se sire.
sve u svemu ima ih interesantnih sto se tice boja tako da doprinose lepsem izgledu akvarijuma li ih treba drzati pod kontrolom.
meni se licno svidjaju zoe i njih bih rado pustio da se sire   :)

Offline midnight

• Član u razvoju
  • **
« Reply #35 on: 20 February, 2018, 11:14:09 »
14. meseci od starta, moja panonska barica lepo napreduje. zelena alga koja se pojavila postaje sve redja i svetlija ali je jos uvek ima mada ne previse. pretpostavka je da je to posledica dolivanja cesmovace za vodu koja ispari. Iako nisam bas ljubitelj akvarijuma u kojima je kamen previse cist jer i alge su deo sistema koji pokusavamo da imitiramo, opet zelim da ih koliko je to moguce drzim pod kontrolom.
kao sto sam u jednom od proslih postova napomenuo da sam prvo merenje nitrata obavio posle 9 meseci ovih dana sam to ponovo uradio i sa 25-50 nitrata sada sam dosao na ispod 10 a fosfati su 0,002.
u periodu izmedju dva merenja su se razrasle makro alge koje se nalaze u carapi , a pretpostavljam da su i one doprinele smanjenu nitrata, kao i to sto sam dozirao po 2 kapi 70% alkohola dnevno. o toj metodi snizavanja nitrata ima razlicitih misljenja i iskustava pogotovo sto se na stranim forumima pominju doziranja na duze staze, a moj plan je da posle mesec dana i bez povecavanja doze zavrsim.
takodje sam ubaci jos dva puza koji su se pokazali dosta dobro. stomatele koje su se pojavile pre mesec dana takodje lepo saraju po akvarijumu i rade svoj posao.

pitanje za one koji su duze u slanim vodama a i voljni su da vise istrazuju po netu:
na slikama iz drugih akvarijuma sam primetio dosta anemona koje imaju izduzene pipke i bez "bublle"-balincica. sta je razlog tome. parametri vode ili nesto drugo?

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #36 on: Yesterday at 00:45:00 »

kao sto sam u jednom od proslih postova napomenuo da sam prvo merenje nitrata obavio posle 9 meseci ovih dana sam to ponovo uradio i sa 25-50 nitrata sada sam dosao na ispod 10 a fosfati su 0,002.
Daj mi samo otkrij kako si stigao da izmeriš 0,002 fosfata

stomatele koje su se pojavile pre mesec dana takodje lepo saraju po akvarijumu i rade svoj posao.
Ako ih budeš imao dovoljno ja sam zainteresovan da kupim par stomatela!

pitanje za one koji su duze u slanim vodama a i voljni su da vise istrazuju po netu:
na slikama iz drugih akvarijuma sam primetio dosta anemona koje imaju izduzene pipke i bez "bublle"-balincica. sta je razlog tome. parametri vode ili nesto drugo?
Ima raznih anemona, pretpostavljam da si video slike nekih drugih?
https://www.liveaquaria.com/category/499/anemones?c=497+499

Offline midnight

• Član u razvoju
  • **
« Reply #37 on: Yesterday at 09:52:48 »
kod fosfata sam bocnuo jednu nulu vise, a dao sam uzorak vode da se izmeri.
sto se tice stomatela nije problem ali samo pod uslovom da idu dzaba ,  jer i ja sam korale dobio od raznih ljudi sa foruma i fb pa tako i ja nameravam da poklanjam ili menjam sa drugima.
znam da ima razlicitih vrsta anemona ali na slikama nasih "kolega" su pominjane red bubble ali bez bubble, sa izduzenim pipcima.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 February, 2018, 23:09:09

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]