Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Sušenje silikona!?  (Read 16269 times)

Offline saulosi

• Napredni član
Sušenje silikona!?
« on: 09 March, 2006, 14:30:45 »
Evo prije nekih 48h sam zalijepio aq od 75l za potrebe jedne kornjače i za potreba mog vježbanja u radu sa lijepljenjem aq. Bio sam prilično zadovoljan uradjenim sve do danas.
Naime, šta se desilo?
Silikon se još nije osušio?!
Najveći problem je u tome što je silikon još uvjek , da tako kažem gnjecav kao da je aq zalijepljen prije par sati.
Prije ovog aq, zalijepio sam jedan aq iste zapremine sa onim slovenačkim silikonom(drugi nisam pronašao). Silikon  se uredno osušio već nakon 24h, ali pošto mi je nestalo silikona upotrijbeio sam neki italijanski u narandžastoj tubi koji se načao pri ruci, što je vjerovatno bila greška. (Nisam siguran za njegov naziv)

Pri istiskivanju ovog italijanskog silikona sam primjetio da je mnogo gušći od slovenačkog.

Ono što me zanima je da li je ovo definitivno znak da treba sve da rastavim i krenem iz početka ili da čekam još koji dan da se osuši CIKLID_200 ?

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Re: Sušenje silikona!?
« Reply #1 on: 09 March, 2006, 14:56:24 »
Rastavljaj. Bolje to nego da procuri!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #2 on: 09 March, 2006, 18:08:54 »
Rastavljaj i kupi silikon koji valja. Ako se nije osusio ne valja silikon... Ili je prosao rok upotrebe ili je bio zamrznut. Silikon se susi za 24h
C.C.A.

Offline MikiPn

• Član u razvoju
  • **
« Reply #3 on: 09 March, 2006, 18:49:58 »
Gde se nalazi AQ koji si lepio?Je li u prostoriji sa nekom normalnom temporaturom ili...?Proveri i datum na tubi!

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #4 on: 09 March, 2006, 18:59:26 »
Hvala ljudi na savjetima, definitivno nisam htio da rizikujem i poceo sam da ga rastavljam dio po dio. Sutra cu ga zalijepiti ponovo, naravno sa drugim silikonom.
Ovu tubu sam pregledao i rok trajanja je ok, a sto se tice prostorije u kojoj se aq susio, to je ista ona prostorija u kojoj se susio i prvi koji je uspjesno zalijepljen.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 09 March, 2006, 20:03:28 »
Moj akvarijum od 1T se susio 10-ak dana, i silikon je bio gnjecav i lepljiv 5. dana, jer je lepku prosao rok upotrebe. Naravno uvek bih se opredelio za normalan lepak kome je prosao rok upotrebe nego za najbolji slovencki lepak, jer je to ipak djubre! Slovenacki lepkovi su isto sto i srpski i hrvatski lepkovi, sarene laze, naravno ako govorimo o siliikonskim lepkovima...
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 October, 2018, 10:58:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154905
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 99
  • Online Ever: 450