Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Led čipovi???  (Read 2532 times)

Offline Slobodan

• Značajni član
Led čipovi???
« on: 23 November, 2016, 23:06:14 »
Postavio bih par pitanja iskusnijim ''slanim" akvaristima...
Obzirom da je koralima potrebna samo "plava i bela" svetlost, preporučili su mi da stavim i neku crvenu i zelenu, naravno na dimer..
E, sad neki spominju hibridne actinic led čipove???  Jel isto actinic led čip (zeleno-plavi) kao i zasebni zeleni i plavi led čip??? Vidim da su inače hibridni čipovi dosta skuplji nego kupovati svaku boju zasebno. "Nadam se" da sam jasan :grin:

Offline nzivkovic

• Član
Re: Led čipovi???
« Reply #1 on: 23 November, 2016, 23:13:14 »
Ja bih ti preporučio da odeš kod kolege DaBe sa foruma pa pogledaš njegovu led rasvetu. NS je u pitanju  :)

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 08 December, 2016, 13:11:24 »
E, sad neki spominju hibridne actinic led čipove???  Jel isto actinic led čip (zeleno-plavi)
Hibridni za more nije zeleno-plavi nego belo-plavi.

Offline NikolaV

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 09 December, 2016, 20:26:52 »
S dužnim poštovanjem prema svima al mislim da je to hibridni samo žvaka da kupiš čip. To što si ti okačio je loš multičip. Ako već hoćeš multičip uzmi nešto poput ovoga

https://www.aliexpress.com/item/DIY-Cree-XPE-XP-E-Epileds-Led-Lamp-Light-4PCS-Royal-Blue-450NM-4PCS-White-6000k/32262642487.html?spm=2114.13010308.0.0.kEg8bN

imaš ih raznih. Samo malo pretrage i naićićeš na jedan sto ima Rozal blue+UV+Red+Cyan.

Zeleni čip nemoj stavljati jako će smetati pri slikanju sa lošijim aparatom npr mobilni i sve sto nije DSLR. Na oko daje lepu boju svemu što je zelenkasto sem algama. Lično iskustvo.
Bolje uzmi čip koji je napravljen da proizvodi svetlo 490nm pretrage ti je laka 3w+Cyan radiće isti posao kao i zeleni čip a slike će biti bolje.

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #5 on: 09 December, 2016, 20:42:46 »
Jedan iskusan akvarista ovde sa foruma mi je predložio da pored plavih i belih postavim tek neku crvenu i zelenu. Naravno svaka boja bi išla na poseban dimmer. Pa sam mislio umesto zelene da savim ovaj hibridni zeleno-plavi (actinic)...

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 12 December, 2016, 23:45:33 »
S dužnim poštovanjem prema svima al mislim da je to hibridni samo žvaka da kupiš čip.

Ne znam kakvo iskustvo imas sa multichipovima, ali ja sam ih imao na svom akvarijumu i imao sam odlican rast i boje SPS korala. Poenta je samo da nije svaki multichip isti.

Ja sam konkretno koristio ovaj, samo stariju verziju naravno i za svaku je preporuku:
http://www.ebay.com/itm/EPISTAR-ES-CADBV45P-20W-Super-Actinic-Blue-Hybrid-Multichip-High-CRI-/271270590934?hash=item3f28fcb9d6

Jedini "problem" je sto sam ja taj led koristio na akvarijumu od 28 litara, tako da za vece akvarijume moraju veci cipovi (mislim da ima ovakav i od 50W) i naravno treba ih vise da bi se ravnomerno pokrila cela povrsina.

Sto se onog gore chipa tice koji je Slobodan postovao to nikako ne stavljati na morski akvarijum.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 12 December, 2016, 23:48:45 »
Da dodam i kako je izgledalo

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #8 on: 13 December, 2016, 10:17:51 »
Hvala na odgovoru :)

Offline slajba

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 31 December, 2016, 14:40:39 »
S dužnim poštovanjem prema svima al mislim da je to hibridni samo žvaka da kupiš čip.

Ne znam kakvo iskustvo imas sa multichipovima, ali ja sam ih imao na svom akvarijumu i imao sam odlican rast i boje SPS korala. Poenta je samo da nije svaki multichip isti.

Ja sam konkretno koristio ovaj, samo stariju verziju naravno i za svaku je preporuku:
http://www.ebay.com/itm/EPISTAR-ES-CADBV45P-20W-Super-Actinic-Blue-Hybrid-Multichip-High-CRI-/271270590934?hash=item3f28fcb9d6

Jedini "problem" je sto sam ja taj led koristio na akvarijumu od 28 litara, tako da za vece akvarijume moraju veci cipovi (mislim da ima ovakav i od 50W) i naravno treba ih vise da bi se ravnomerno pokrila cela povrsina.

Sto se onog gore chipa tice koji je Slobodan postovao to nikako ne stavljati na morski akvarijum.
Koliko ovakvih multichipova bi trebalo za akvarijum dužine 60cm?

Treba da poručim ovih dana, pa tražim koje i koliko mi treba.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 02:45:29

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 94
  • Online Ever: 450