Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tropheus sp. Ilangi  (Read 2495 times)

Offline Lucha

• Član
Tropheus sp. Ilangi
« on: 03 October, 2016, 11:58:23 »
Došlo vreme da predstavim i moje T. sp. Ilangije. Malo sam bio lenj posle predstavljanja  T. sp. Chaitika ali bitno da sam sad odlučio.

Dakle u Akvarijumu od 350l, sa unutrašnjim protočnim filterom, jednim dodatnim Eheim kanisterom i dve filter pumpe 1500l/h pliva 40  matičnih :huh: XL-XXL Tropheus Ilangija. 14 kom sam podgajio ja od 4-5 cm, jednog muzjaka nabavio iz drugog jata koje je cirkulisalo ovde na forumu pre par godina i konačno zadnjih 25 kom uvezao poslednje na matičnoj veličini. Ribe su dakle stare od 2-3g i najveći mužijaci su na 13-14 cm (prethodni vlasnik ih je hranio, ako sam ga ja dobro razumeo jer mu je engleski bio očajan, nekim koncetratom za losose pa su toliki izrasli). Po meni, nisam baš siguran, ali odnos je 15 muzijaka i 25 ženki i sve ribe bi po rečima prethodnih vlasnika, odnosno prodavaca trebalo da su F1.   

Svi plivaju zajedno već par meseci, s obzirom da je velika gužva nema ni nekih trvenja niti oštećenih peraja. Mrestovi su počeli, ali nisam vadio male iz usta ženki, nego u akvarijumu se mogu videti par onih koji su preživeli. Nije da nisam hteo, nego je zaista u 40  velikih riba teško uhvatiti onu koja nosi, a s obzirom kolike su im glave, ponekad je teško i provaliti da ženka nosi. Možda bi jato bilo "efikasnije" u smislu mresta i ometanja mresta da je broj mužjaka manji, ali mi je nešto žao da sad izbacim 10 prelepih mužjaka (a i koji će, oni kao takvi nekome).

Od ostalih stvari koje sam primetio boja im zaista varira u zavisnosti od raspoloženja i ambijenta. Kada sam ih spojio bili su u akvarijumu sa plavom pozadinom i bili su značajno svetliji nego kada sam ih prebacio u akvarijum sa crnom pozadinom sa identičnim osvetljenjem. Sada su tu gde su, ali mi je plan da dobiju bar tu plavu pozadinu u narednom periodu. Takođe mužjaci su na boku značajno "crveniji" nego li ženke, ta crvena boja u zavisnosti od "naloženosti" varira od svetlo crvene do tamnijih nijansi dok su ženke generalno žute na boku.

Ali da postavim par slika da bi se videlo o čemu pišem! Većinu slika nisam ja slikao, već prethodni vlasnik ali s obzirom da su ribe moje a da u kupoprodajnom ugovoru nismo pominjali autorska prava smatram da su i sve slike mojih riba, moje  :D (al ako treba dobiću i pismenu saglasnost, s obzirom da sam ih zbog slika i kupio  :laugh:, ja sam dodao ove dve bedne slike sa mobilnog telefona ali se vidi suština)

Offline nenadinjo1983

• Član
Re: Tropheus sp. Ilangi
« Reply #1 on: 03 October, 2016, 19:21:03 »
Trophani su ti vrhunski! :)

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #2 on: 03 October, 2016, 20:25:37 »
Cak su ovi mladji bolji od ovih matorih.

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #3 on: 24 October, 2016, 14:44:39 »
Bruka kako su lepi :)

Послато са PSP3452DUO

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #4 on: 24 October, 2016, 17:14:13 »
uh bas  su lijepi :)
Gizmo

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #5 on: 25 October, 2016, 07:51:47 »
Extra su!

Offline Lucha

• Član
« Reply #6 on: 25 October, 2016, 09:27:43 »
Hvala na pohvalama, trudiću se i dalje, naročito u narednih dva meseca  ;). Pre 10-ak dana jato je dopunjeno sa dva prelepa  divlja muzjaka uvezena sa jezera pre samo 3 meseca (jer je vlasnik odgajivačnice iz centralne evrope pristao da mi ih proda iz svog "radnog" jata - da poštujemo pravila foruma i ne navodimo imena  ;)), i toliko o tome da ih nema u jezeru i da apeli tamošnjih vlasti da se Ilangi ne hvataju i ne izvoze urađaju plodom... na žalost možda!!!

Jesu ta dva mužjaka prelepa, baš intenzivno žuto telo i jako crvena peraja ali vrlo često mi treba da se ozbiljno zagledam u jato pa da ih pronađem u njemu jer su i ostali vrlo slični, osim najvećih "starih" mužjaka koji su stalno naloženi i toliko im telo postane crvenije da je to skoro stalna boja.

Naravno sad je već evidentna gužva sa toliko mužjaka, sinoć sam gledao situaciju kako tri mužjaka saleću jednu "mučenu" ženku kojoj je papila bila kao slamčica... i dok je svetla bilo, mresta nije bilo!

Offline Cvijo

• Član
« Reply #7 on: 25 October, 2016, 22:39:07 »
Ovo je fantasticno !!!

Offline Milos03

• Član
« Reply #8 on: 31 October, 2016, 19:04:17 »
Moze li neka slidza celog aq.

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #9 on: 03 November, 2016, 09:16:02 »
Ribe su ti stvarno prelepe. Ako stignes mogao bi zaista jednu sliku celog akvarijuma ili neki klip  :grin:

Zelja mi je da u skorije vreme i ja napunim svoj akvarijum sa Ilangijem  :tongue:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 18:49:40

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 115
  • Online Ever: 450