Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Sa biljnog na ciklidni akvarijum  (Read 3423 times)

Offline Vandalos

• Početnik
  • *
Sa biljnog na ciklidni akvarijum
« on: 11 August, 2016, 19:05:46 »
Dobar dan.
Nov sam na forumu,posto sam iscitao dosta postova,a sve me vise zanimaju ciklidi.
Ono sto zelim da uradim u skorije vreme,jeste da rasformiram jedan biljni akvarijum I preobratim ga u akvarijum samo za siklide.

Dimenzije akvarijuma koji sada imam su 140x45x45 nekih 290 litara.
Akvarijum je skroz biljni,ima kvarcnog peska,po koji kamen I koren,i uglavnom obrastao u biljke,nesto Barbusa unutra,koji Trihogaster,Torkatum neonke,komunalci,lisice itd...
Filter ima externi,petokomorni sa sistemom spojenih sudova,zapremine nekih 40l I dve pumpe,jedna od 1000l jedna od 800l.Malo je zapusteniji posto nemogu da stignem od posla da ga sredim.

Ono sto me zanima,jeste sta mogu od ciklida u tu zapreminu,kakav hardscape da uradim,tj na cega da obratim paznju,osvetljenje,filtracija itd...
Hvala

Offline milos.sm

• Značajni član
Re: Sa biljnog na ciklidni akvarijum
« Reply #1 on: 11 August, 2016, 19:29:05 »
Ja tu ne bih nista menjao osim riba :),postoje juzno američki ciklidi koji mogu sa biljem,takodje i diskusi.
Ili afrika,kamenje,pesak i to je to....

Offline Vandalos

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 11 August, 2016, 20:13:03 »
Da budem iskren,malo sam se zamorio sa biljkama.Treba im posvetiti puno paznje,trimovanje,selektovanje,ciscenje,CO2,aeracija,svetlo...
Posto radim po ceo dan,nemogu vise da se toliko posvetim biljnom akvarijumu,iskreno mi zao da jedan lep detalj izgleda zapusteno.

Kod ciklidnog akvarijuma mi se najvise svidja to sto su u prvom planu ribe I njihove vesele boje,hard I biljke su u drugom planu.A ono sto najvise opusta je kada ih posmatras kako plivaju I svasta nesto rade.

Razmisljao sam nesto tipa pesak ili ovaj kvarcni kamen,sa mozda dva manja panja I kamenjem I to je to.
Uradio bi samo crnu pozadinu...mislim neznam,sad mi se svasta mota po glavi.

Koje vrste sa kojima mogu da idu,i sta se najvise kod nas drzi u akvarijumima ?

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #3 on: 11 August, 2016, 21:01:43 »
Najbolja varijanta za početak su labidochromis caeruleus-i.  Pretraži malawi sekciju i vidi sta ti se sviđa.  Poz

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #4 on: 13 August, 2016, 11:43:17 »
Najbolje da odeš na prvu stranu foruma,i imaš podelu ciklida,spram njih praviš i biotop.Sve je stvar ukusa i tvog ličnog izbora a mogućnosti izbora su skoro beskonačne,pa nadjes sta ti se najvise dopada  :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #5 on: 13 August, 2016, 13:45:20 »
Aq ima odlične dimenzije i proporcije, kao i filtraciju za držanje srednje krupnih vrsta ciklida.

Ako ne želiš da zadržiš biljke u aq, onda ti preporučujem vrste iz jezera Malawi koje se obično preporučuju ciklidnim početnicima.

Offline Vandalos

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 13 August, 2016, 21:37:06 »
Jos neznam sta bi ubacio,citam,gledam,u principu su mi svi lepi.
Do koje velicine narastu Malawi ? Koja je razlika izmedju njih Africkih,Tanganyika ?

Danas sam malo sredjivao Aq,pa sam se zaneo,odrado sve biljke,napravio dve gmilice kamenja.Od biljaka sam vratio samo Anubie i Mycrosorum.
Planiram jos malo kamenja na sredinu.

Trenutno imam osvetljenje 4x120cm daylight neonke,posto je bio biljni ( na slici sija samo jedna hehe) .
Ne planiram da drzim vise biljke,osim mozda par komada,cisto da ebude monotono.

Predpostavljam da ciklidi nisu ljubitelji jakog osvetljenja ?

Evo #ja volim ceo svet, a najvise ciklide# posle danasnjeg rasturanja,jos nije gotovo,pa ako imate nekih predloga ili zamerki,recite..

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #7 on: 14 August, 2016, 12:27:38 »
Oa biotop ti je prilagodjen za juzno američke ciklide,sa panjevima koji zakiseljavaju vodu,a to nije ono sto ti je potrebno za afrikance,o svim vrstama i mogucnostima moze da se pise danima  :),a forumu imas gomile postova o tome,samo izpregledas i odlučiš se...ja predlažem južno amerikance  :laugh:

Offline Vandalos

• Početnik
  • *
« Reply #8 on: 14 August, 2016, 21:24:43 »
Jel mozete da mi preporucite neku radnju gde mogu da kuupim ciklide i gde ima solidan izbor istih ?

Sumanjam da u Sremskoj Mitrovici gde sam ja,ima koji pat shop koji ima u izboru i ciklide,ali mozda nesto u blizoj okolini ima ?

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #9 on: 19 August, 2016, 11:20:42 »
Na koje ciklide misliš na amere ili afrikance. Ja znam ko ima dobre afrikance.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 05:15:08

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328