Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Moji Petrochromis sp. Red (Bulu Point)  (Read 1834 times)

Offline misirac

• Član
Moji Petrochromis sp. Red (Bulu Point)
« on: 16 June, 2016, 17:58:28 »
Otkad cuvam ribe tj tripheuse jer druge gotovo i da nisam cuvao, petrochromisi su mi bili san. Imao sam doduse jedan neuspeli pokusaj sa Petrochromis famula ali to sto je jedva malo vece od duboisija nekako ne racunam u ozbiljno.
Pre par nedelja nabavio sam Petrochromis cninga ali kao I svakom ljubitelju Petrochromisa pogled stalno luta u pravcu Bul Pointa. I tako par dana nakon sto sam doneo Chinge ukazal mo se prilika da uzmem predmaticne Bulu Pointe I nakon tri odlaska I u drugom pokusaju da ih prenesem preko granice baskari se u mom akvarijumu 13 komada Petrochromis Sp. Red (Bulu Point)  F1.
Par reci o njima I uslovima u kojima ih drzim.
Akvarijum: 230 duzina  73 sirina I  50 cm visina. Duzina  celog aranzmana sa filterima (samo akvarijum 205cm)
Filtracija:dva  spoljasnja filtera bruto zapremine 90 litara, 4 pumpe ukupnog protoka 5200  l/cas  Filter masa : filter vata, filter sundjer, keramika, Eheim Supstrat Pro. Dva unutrasnja filtera po 2000 litara jedan original I jedna motorna glava sa filter sundjerom DIY. Ukupan protok pumpi 9200 litara.Trebalo bi da dodje I jedna jaka nano stream pumpa ali ce za sada morati bez toga.
Podloga I dekoracija: sitan kvarcni pesak tek toliko da prekrije duplo dno akvarijuma, dva veca kamena sa obe strane I par sitnih po sredini. Pozadina dva plava dzaka, stavicu jos dva jer se vidi kroz njih.
Osvetljenje: potpuna improvizacija by Misirac.
Ishrana : Hikari Cichlid staple medium pellet, Hikari Cichlid Gold medium pellet, New Life Spectrum Thera A, Pokusavam kad su gladni da im prvo podmetnem Sera Floru I Sera Sun pa progutaju po neki listic dok ostatak pokupe chinge, posle toga ide osnovna hrana.
Ako me ne bude mrzelo dodatak male tajne velikih majstora kuhinje zamrznuto.
Prvi utisak jos u lepsi uzivo nego sto sam ih zamisljao. Gledam ko u televizor po ceo dan.
Drugi  utisak lazu kada kazu da rastu do 10 inca. 3 najveca komada imaju po 30 cm.
Verovatno su jos isfrustrirani od transporta I promene akvarijuma I vode ali nisam primetio veliku agresivnost u stvari nisam je uopste primetio. Kada sam ih stavio u akvarijum izgledao mi je kao kugla sa japankama na stolu. Jedu lepo i nisu ni malo plasljivi. Sada sleduje onaj, bar prema dostupnim iskustvima tezi deo posla, dovesti zenke u kondiciju za parenje, muzjaci su uvek spremni. Imali su do sada jedan mrest ali zenka nije iznela duze od par dana.
Ladno su izbusili 4 kese (svaki pojedinacnoje bio upakovan u 4 kese)  sa kiseonikom u kojima su bili zapakovani. Da nisam poneo dve kofe od po 20 litara, pimpe na baterije I rezervnu vodu vise od  pola ne bi stiglo zivo.
Nije ovako izrazena razlika izmedju muzjaka i zenki kao na fotografijama i boja im je crvena dok su na nekim fotografijama ispali tamni zbog blica i zato sto se uglavno krecu po zadnjem zidu akvarijuma kada ih slikam sa blicem.
« Last Edit: 16 June, 2016, 18:10:07 by misirac »

Offline misirac

• Član
Re: Moji Petrochromis sp. Red (Bulu Point)
« Reply #1 on: 16 June, 2016, 18:04:00 »
Jos par fotki.

Offline shiki

• Član
« Reply #2 on: 16 June, 2016, 21:30:27 »
Sve pohvale,prelepe su  :) Dosad nisam video ovakve ribe kod nas.Pravi su kraljevi. Mora da su uzivo tek prizor.
Koliko sam pratio,ovo je raritet i van nasih granica.
Za akvarijum i posebno filtraciju nemam reci. Svaka cast ....

Offline shiki

• Član
« Reply #3 on: 16 June, 2016, 21:32:07 »
Cekamo mrestove nove i opis istih. Da nam malo vise priblizite ovu vrstu i njihovo ponasanje u akvarijumu :)

Offline atanasa

• Član
« Reply #4 on: 17 June, 2016, 12:09:01 »
30cm. Bravo. Za njih je i 4 metara aq kamp.

Offline Lucha

• Član
« Reply #5 on: 17 June, 2016, 15:24:23 »
Bravo za slike i ribe. Na toj velicini i toj generaciji  pravi rariteti...

Offline Lucha

• Član
« Reply #6 on: 21 June, 2016, 16:09:18 »
Gledao sam razliku u velicini Chingi i Bulu pointa kad  primetih i Golden kazumbu na slici :)

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #7 on: 22 June, 2016, 00:21:38 »
Sta da kazem imas sam vrh ciklida na nasim prostorima, od ovoga bolje i vise nema, ribe su prelepe! Svaka cast! ja sam prosto u neverici da ovo pliva u Srbiji. :)

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #8 on: 30 June, 2016, 19:22:15 »
Cestitam i zelim puno mresta... :)

Ako stignes, okaci neki video, mislim da je mnogo merodavnije da uzarimo nase oci...  :)

Offline misirac

• Član
« Reply #9 on: 15 July, 2016, 22:31:59 »
Nisam bas mogao da biram vreme za snimanje pa nisu gladni a i lepsi je prizor kada jedu lisnatu hranu jer hikari pluta pa je tesko napraviti dobar snimak. Vidljiv je samo deo akvarijuma  pa je rezultat ovakav.

https://youtu.be/Y-hlRc_7Ljs

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 10:25:55

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328