Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Petrochromis Polyodon Chinga  (Read 5061 times)

Offline misirac

• Član
Re: Petrochromis Polyodon Chinga
« Reply #30 on: 31 August, 2016, 17:25:48 »
Cuvam tropheuse skoro 20 godina, nacitao sam se o strasnim petrochromisim za koje su tropheusi mala deca i kada sam se najzad osmelio da ih kupim moram da priznam da sam u cudu.
Evo kod mene su skoro 4 meseca dva jata jedno staro preko 3,5 godina drugo mladje ali su to vec ozbiljne ribe i nisam video za to vreme nijednu jedinu tucu.
Bukvalno. Da ne govorim o povredama prebijanjima ili tako nesto. Svako preaje na svom mestu kao kod skalara.
Zna se red. kad ga neko prekrsi gazda ga pojuri ovaj ili ova pobegne i tu je kraj. Svako odrzava red u svojoj desetini. Ni traga od epskih borbi kao kod tropheusa. Ko u vojsci.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #31 on: 01 September, 2016, 17:34:03 »
Cuvam tropheuse skoro 20 godina, nacitao sam se o strasnim petrochromisim za koje su tropheusi mala deca i kada sam se najzad osmelio da ih kupim moram da priznam da sam u cudu.
Evo kod mene su skoro 4 meseca dva jata jedno staro preko 3,5 godina drugo mladje ali su to vec ozbiljne ribe i nisam video za to vreme nijednu jedinu tucu.
Bukvalno. Da ne govorim o povredama prebijanjima ili tako nesto. Svako preaje na svom mestu kao kod skalara.
Zna se red. kad ga neko prekrsi gazda ga pojuri ovaj ili ova pobegne i tu je kraj. Svako odrzava red u svojoj desetini. Ni traga od epskih borbi kao kod tropheusa. Ko u vojsci.

4 meseca!?

Strpi se malo...

Offline Lucha

• Član
« Reply #32 on: 02 September, 2016, 10:30:32 »
Bio je u pravu na sajtu ovde neko ko je napisao da su svi ovde u pravu. Jer što se tiče uslova držanja riba imamo svih mogućih situacija, od toga da se u akvarijumu gaje samo dva trofeusa koji se pri tom mreste, da se trofeusi uspešno hrane samo tetra diskusom i drugim mesnatim hranama itd, do toga da se gubi celo jato iako je sve na oko rađeno po PS-u.
To verovatno važi i za agresivnost riba kako trofeusa tako i petrochromisa, ja evo mogu da kažem da nisam u svojim akvarijumima nikad video ni neku specijalnu borbu dva trofeusa (mozda je tu razlog, bar kod mene, što mi je brojno stanje riba u akv uvek tu negde na ivici prenaseljenosti  litraža/10+20% uz pojačanu filtraciju  :grin:), al kod mene je skoro pa pravilo da nastrada najslabiji trofeus kada ostanu bez hrane (za vreme god. odmora kada se hrane znacajno manje) al se iz tog teško može izvući neka velika filozofija, niti pravilo koje je suprotno važećim.

Tako da ja kontam možda je takav neki specifičan slučaj i kod vas, znanje, oformljena jata, jedno staro i 3.5 g, veliki akvarijum, dobro postavljeni markeri, adekvatan broj i odnos riba u jatu,verujem dobra i obilna hrana, dominantni mužijak koji je " dovoljno pitom" i eto dok taj muzjak vlada u akvarijumu je mir.

Evo da ja napisem jednu svoju situaciju kod T. sp. Bulu pointa. Svi su F1, iz dva izvora. Imam jednog muzijaka koji je bukvalno ubica (otac mu je bio takav da je prvo uveženo jato u kome je bio kod vlasnika  pobio do kraja, ubacen je u drugo  WC jato, izmrestio jednu ženku par puta i to jato okrnjio i završio u WC šolji). Taj muzjak koji je kod mene od 3cm, je bukvalno na oca, juri sve, maltretira sve ali  nema tu borbe sa drugim ribama, to je ludačka energija u ribi koju ostale očigledno shvataju i sklanjaju joj se sa puta. I jednom me toliko iznervira da ga uhvatim i ubacim u mrestilicu, za 4 dana imao sam 4 ženke koje je drugi mužjak izmrestio i dve su iznele (a prvi im je mrest). Posle tog hlađenja od 15-ak dana u mrestilici ja ga opet vratim sa ostalima i opet ista priča 2 meseca nema mresta. ZA eksperiment ubacim ga opet u mrestilicu i evo sinoc opet izvadim mlade iz jedne ženke, a još jedno dve su u međuvremenu odustale. (a pošto je tema o petrochromisima da napomenem da u istom akvarijumi maltretira i P. sp. Moshi-je koji su malo veći od njega  :D)

Na kraju svi mi imamo ovakvih ili sličnih situacija koje iskaču iz šablona  i onda teško je to sve sublimirati u neka nova pravila osim ovih koja su već znana.
« Last Edit: 02 September, 2016, 10:32:07 by Lucha »

Offline misirac

• Član
« Reply #33 on: 02 September, 2016, 17:01:39 »
4 meseca!?

Strpi se malo...

Petrochromis Bulu point imaju 4 meseca i 3,5 godine. Mislim da je 4 meseca  za takve ribe sasvim dovoljno vremena da im se vidi karakter.
Kao sto rekoh nije bilo nijedne jedine tuce.
Za chinge neznam sta ce biti kada porastu ali model ponasanja je isti za oba jata.
Dominantni muzjaci drze istu stenu svaki sa svoje straane, mesaju se ostalim ribama i dozvoljavaju ima da pridju i prolaze pored tog kamena sem kad im se digne. Onda svima stave do znanja pojure ih i nema tuce. Kod tropheusa zna da bude onog kontakta ustima i ozbiljne tuce, ovde ne.
Tropheusi se biju otkada se rode, i pre toga jos u tumbleru, za ove sam svuda citao da su ekstremno agresivni. Ja to jos nisam video, ni kod matorih ni kod mladih riba a chinge vise i nisu tako mlade ni tako male.
« Last Edit: 02 September, 2016, 17:06:58 by misirac »

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #34 on: 03 September, 2016, 01:43:06 »
Jesu vam se mrestili petrochromisi do sada?

Offline misirac

• Član
« Reply #35 on: 03 September, 2016, 13:14:38 »
Chinge 3 puta ali nisu iznele vise od 3 dana.
Pusticu ih prvo da iznesu same pre nego pocnem da vadim ako uopste budem vadio u tumbler.
Bulu point nisu kod mene do sada.
Mrestili su se jedanput kod prethodnog vlasnika ali je nosila par dana i pljunula. Video sam video klip mresta.
Jako je tesko kod Red Bulu dovesti zenku u kondiciju za parenje. Za sada zenke ne pokazuju neku zelju.
Inace sad im je otprilike vreme da pocnu, Red bulu  kasnije i sazrevaju od tropheusa.
Nisam preveliki optimista.
Ako se desi fantasticno ako ne milina ih je gledati.
Nisam ih ni uzeo da zaradim neke pare mada bih naravno silno zeleo da ih izmrestim.
Zenke bacaju po 50,60 komada i ako imas 5,6 zenki onda ti je to milion riba godisnje. da se mreste ne bi im cena ni bila tolika. Mislim da ni potraznja nije neka i da par jata koje se mreste u Evropi podmiruju potrebe celog kontinenta.

Offline vojislav78

• Početnik
  • *
« Reply #36 on: 04 February, 2017, 22:53:52 »
Evo i ja da se pohvalim sa mojim petrochromis polyodon chinga,naime imam ih nekih 3 dana i fasciniran sam vec njima,uzeo sam 15 komada na nekih 5-6 cm i smestio ih u akvarijum 170x60x50. Ali voleo bih da mi neko malo priblizi ovu vrstu jer slabo znam o njima. Hvala unapred.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 06:37:09

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328